Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positieve stemming op Wall Street bij beursgang Arm

Positieve stemming op Wall Street bij beursgang Arm

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten aan de nieuwe handelsdag begonnen. De blik van beleggers is onder andere gericht op de chipmaker Arm, die donderdag naar de beurs gaat. Een openingskoers was er in de eerste handelsminuten nog niet.

Het aandeel van de onderneming, die in 2016 door de Japanse techinvesteerder SoftBank van de beurs werd gehaald, heeft een introductieprijs van 51 dollar per aandeel. Daarmee haalt Arm zo'n 4,9 miljard dollar op met de beursgang, tot dusver de grootste van dit jaar.

Veel grote klanten van het bedrijf, zoals Apple, Google-moeder Alphabet, Nvidia, AMD, Intel, TSMC en Samsung, hebben aangegeven aandelen Arm te zullen kopen bij de beursgang. Het aantal vrij verhandelbare aandelen op de beurs is echter laag aangezien eigenaar SoftBank ook na de beursintroductie een belang van zo'n 90 procent behoudt in Arm.

Europese renteverhoging

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 34.724,37 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 4.488,19 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 13.870, punten.

Beleggers verwerkten ook de renteverhoging van de Europese Centrale bank (ECB). Daarnaast kwamen er nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Na de consumentenprijzen die woensdag naar buiten kwamen werd nu bekendgemaakt dat de Amerikaanse producentenprijzen harder zijn gestegen dan verwacht. Daarnaast bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen met 220.000 is toegenomen.

Walmart in de plus

De winkelbedrijven Walmart en Target wonnen respectievelijk 0,1 procent en 0,3 procent na nieuwe cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen. Die stegen vorige maand met 0,6 procent.

HP verloor ruim 3 procent. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beursmiljardair Warren Buffett, heeft een deel van zijn aandelen in de computerfabrikant verkocht.

Koersstijging Apple

Apple won 0,5 procent. De aandelenkoers van het techconcern staat al enige tijd onder druk door een mogelijk verbod op het gebruik van iPhones door Chinese ambtenaren, iets wat de Chinese regering zelf ontkent. Volgens de Nationale Veiligheidsraad, een belangrijk adviesorgaan voor het Witte Huis, zou het verbod een poging zijn tot wraak op de Verenigde Staten. De Amerikaanse regering probeert namelijk China steeds meer af te knijpen van de modernste chiptechnologie uit vrees voor het gebruik daarvan voor militaire doeleinden.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

1 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

3 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

5 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

6 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

7 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

9 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

9 uur geleden