Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positieve stemming op Wall Street bij beursgang Arm

Positieve stemming op Wall Street bij beursgang Arm

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten aan de nieuwe handelsdag begonnen. De blik van beleggers is onder andere gericht op de chipmaker Arm, die donderdag naar de beurs gaat. Een openingskoers was er in de eerste handelsminuten nog niet.

Het aandeel van de onderneming, die in 2016 door de Japanse techinvesteerder SoftBank van de beurs werd gehaald, heeft een introductieprijs van 51 dollar per aandeel. Daarmee haalt Arm zo'n 4,9 miljard dollar op met de beursgang, tot dusver de grootste van dit jaar.

Veel grote klanten van het bedrijf, zoals Apple, Google-moeder Alphabet, Nvidia, AMD, Intel, TSMC en Samsung, hebben aangegeven aandelen Arm te zullen kopen bij de beursgang. Het aantal vrij verhandelbare aandelen op de beurs is echter laag aangezien eigenaar SoftBank ook na de beursintroductie een belang van zo'n 90 procent behoudt in Arm.

Europese renteverhoging

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 34.724,37 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 4.488,19 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 13.870, punten.

Beleggers verwerkten ook de renteverhoging van de Europese Centrale bank (ECB). Daarnaast kwamen er nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Na de consumentenprijzen die woensdag naar buiten kwamen werd nu bekendgemaakt dat de Amerikaanse producentenprijzen harder zijn gestegen dan verwacht. Daarnaast bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen met 220.000 is toegenomen.

Walmart in de plus

De winkelbedrijven Walmart en Target wonnen respectievelijk 0,1 procent en 0,3 procent na nieuwe cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen. Die stegen vorige maand met 0,6 procent.

HP verloor ruim 3 procent. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beursmiljardair Warren Buffett, heeft een deel van zijn aandelen in de computerfabrikant verkocht.

Koersstijging Apple

Apple won 0,5 procent. De aandelenkoers van het techconcern staat al enige tijd onder druk door een mogelijk verbod op het gebruik van iPhones door Chinese ambtenaren, iets wat de Chinese regering zelf ontkent. Volgens de Nationale Veiligheidsraad, een belangrijk adviesorgaan voor het Witte Huis, zou het verbod een poging zijn tot wraak op de Verenigde Staten. De Amerikaanse regering probeert namelijk China steeds meer af te knijpen van de modernste chiptechnologie uit vrees voor het gebruik daarvan voor militaire doeleinden.

Meer uit Financieel

Nasdaq herstelt op Wall Street na verkoopgolf in chipsector

NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.

34 minuten geleden
Nintendo schikt zaak om defecte controllers voor 35 miljoen euro

PARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.

38 minuten geleden
Twee Marokkaanse banken schikken voor 175 miljoen met Belgisch OM

BRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.

42 minuten geleden
Geen vergoeding bank als je zelf overboekt naar nepbankmedewerker

DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.

2 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

3 uur geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

4 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

5 uur geleden