Positieve stemming op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen dinsdag over een breed front vooruit. Beleggers waren positief gestemd na de nieuwe recordstanden op Wall Street. De beurshandel stond verder in het teken van de bedrijfresultaten en de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China. Op het Damrak werd Randstad lager gezet na publicatie van de kwartaalcijfers.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent in de plus op 623,31 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 964,61 punten. Londen, Frankfurt en Parijs kregen er tot 0,8 procent bij.
Koploper in de AEX was techinvesteerder Prosus met een winst van 3,1 procent. Randstad sloot de rij met een verlies van 0,9 procent. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. Supermarktconcern Ahold Delhaize, dat woensdag met cijfers komt, volgde met een min van 0,8 procent.
Duitsland
In de MidKap kampte beursintermediair Flow Traders (min 3,7 procent) met een adviesverlaging door UBS. Bij de kleinere bedrijven klom Alfen 7 procent. De laadpalenfabrikant gaat bij wijze van proef een samenwerking aan met softwarebedrijf Moixa om het laden van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk te innoveren.
In Frankfurt won Deutsche Telekom 4 procent. Volgens mediaberichten zal een Amerikaanse rechter groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile en branchegenoot Sprint. Daimler klom 0,1 procent. De eigenaar van Mercedes-Benz verlaagde zijn dividend na een verlies in het vierde kwartaal.
Maaltijdbezorging
TUI dikte ruim 11 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van zijn failliete branchegenoot Thomas Cook en verhoogde zijn winstverwachting. Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero, die ook met cijfers kwam, won 2,2 procent in Frankfurt. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 3,8 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,0916 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 50,21 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 54,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
3 uur geleden