Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positieve stemming op Europese beurzen

Positieve stemming op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen dinsdag over een breed front vooruit. Beleggers waren positief gestemd na de nieuwe recordstanden op Wall Street. De beurshandel stond verder in het teken van de bedrijfresultaten en de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China. Op het Damrak werd Randstad lager gezet na publicatie van de kwartaalcijfers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent in de plus op 623,31 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 964,61 punten. Londen, Frankfurt en Parijs kregen er tot 0,8 procent bij.

Koploper in de AEX was techinvesteerder Prosus met een winst van 3,1 procent. Randstad sloot de rij met een verlies van 0,9 procent. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. Supermarktconcern Ahold Delhaize, dat woensdag met cijfers komt, volgde met een min van 0,8 procent.

Duitsland

In de MidKap kampte beursintermediair Flow Traders (min 3,7 procent) met een adviesverlaging door UBS. Bij de kleinere bedrijven klom Alfen 7 procent. De laadpalenfabrikant gaat bij wijze van proef een samenwerking aan met softwarebedrijf Moixa om het laden van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk te innoveren.

In Frankfurt won Deutsche Telekom 4 procent. Volgens mediaberichten zal een Amerikaanse rechter groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile en branchegenoot Sprint. Daimler klom 0,1 procent. De eigenaar van Mercedes-Benz verlaagde zijn dividend na een verlies in het vierde kwartaal.

Maaltijdbezorging

TUI dikte ruim 11 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van zijn failliete branchegenoot Thomas Cook en verhoogde zijn winstverwachting. Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero, die ook met cijfers kwam, won 2,2 procent in Frankfurt. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 3,8 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.

De euro was 1,0916 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 50,21 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 54,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

1 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

1 uur geleden
Duitsland wil meer bescherming Europese autosector tegen China

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.

1 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet in Portugal gaat staken

LISSABON (ANP/RTR) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.

2 uur geleden
Onlinebank Revolut ontkent dat eisen zijn gesteld na fraudepoging

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.

3 uur geleden
Investeerders kopen Nederlandse bouwplaatsbeveiliger BauWatch

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse beveiliger van bouwprojecten en andere infrastructuur BauWatch wordt overgenomen door de internationale investeerders CVC DIF en Carlyle. BauWatch is gevestigd in Apeldoorn en is Europees marktleider bij de beveiliging met mobiele camerabewaking van bouwplaatsen en andere bedrijfsterreinen ter bescherming tegen diefstal en vandalisme.

3 uur geleden
Netbeheerder Enexis mist ruimte op het net voor 86.000 woningen

DEN BOSCH (ANP) - Enexis mist capaciteit op het net voor ongeveer 86.000 woningen waarvan de bouw de komende drie jaar moet starten. De netbeheerder kreeg aanvragen voor aansluitingen op het net voor de bouw van zo'n 140.000 nieuwbouwwoningen, maar voor het merendeel van deze woningen is er nu geen ruimte op het net.

3 uur geleden