Positieve stemming op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen dinsdag over een breed front vooruit. Beleggers waren positief gestemd na de nieuwe recordstanden op Wall Street. De beurshandel stond verder in het teken van de bedrijfresultaten en de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China. Op het Damrak werd Randstad lager gezet na publicatie van de kwartaalcijfers.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent in de plus op 623,31 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 964,61 punten. Londen, Frankfurt en Parijs kregen er tot 0,8 procent bij.
Koploper in de AEX was techinvesteerder Prosus met een winst van 3,1 procent. Randstad sloot de rij met een verlies van 0,9 procent. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. Supermarktconcern Ahold Delhaize, dat woensdag met cijfers komt, volgde met een min van 0,8 procent.
Duitsland
In de MidKap kampte beursintermediair Flow Traders (min 3,7 procent) met een adviesverlaging door UBS. Bij de kleinere bedrijven klom Alfen 7 procent. De laadpalenfabrikant gaat bij wijze van proef een samenwerking aan met softwarebedrijf Moixa om het laden van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk te innoveren.
In Frankfurt won Deutsche Telekom 4 procent. Volgens mediaberichten zal een Amerikaanse rechter groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile en branchegenoot Sprint. Daimler klom 0,1 procent. De eigenaar van Mercedes-Benz verlaagde zijn dividend na een verlies in het vierde kwartaal.
Maaltijdbezorging
TUI dikte ruim 11 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van zijn failliete branchegenoot Thomas Cook en verhoogde zijn winstverwachting. Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero, die ook met cijfers kwam, won 2,2 procent in Frankfurt. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 3,8 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,0916 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 50,21 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 54,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
1 uur geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.
3 uur geleden