Positieve stemming op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen dinsdag over een breed front vooruit. Beleggers waren positief gestemd na de nieuwe recordstanden op Wall Street. De beurshandel stond verder in het teken van de bedrijfresultaten en de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China. Op het Damrak werd Randstad lager gezet na publicatie van de kwartaalcijfers.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent in de plus op 623,31 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 964,61 punten. Londen, Frankfurt en Parijs kregen er tot 0,8 procent bij.
Koploper in de AEX was techinvesteerder Prosus met een winst van 3,1 procent. Randstad sloot de rij met een verlies van 0,9 procent. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. Supermarktconcern Ahold Delhaize, dat woensdag met cijfers komt, volgde met een min van 0,8 procent.
Duitsland
In de MidKap kampte beursintermediair Flow Traders (min 3,7 procent) met een adviesverlaging door UBS. Bij de kleinere bedrijven klom Alfen 7 procent. De laadpalenfabrikant gaat bij wijze van proef een samenwerking aan met softwarebedrijf Moixa om het laden van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk te innoveren.
In Frankfurt won Deutsche Telekom 4 procent. Volgens mediaberichten zal een Amerikaanse rechter groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile en branchegenoot Sprint. Daimler klom 0,1 procent. De eigenaar van Mercedes-Benz verlaagde zijn dividend na een verlies in het vierde kwartaal.
Maaltijdbezorging
TUI dikte ruim 11 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van zijn failliete branchegenoot Thomas Cook en verhoogde zijn winstverwachting. Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero, die ook met cijfers kwam, won 2,2 procent in Frankfurt. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 3,8 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,0916 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 50,21 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 54,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
24 minuten geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
3 uur geledenKYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
3 uur geleden