Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positieve industriecijfers stuwen beurzen

Positieve industriecijfers stuwen beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen gingen maandag vooruit. Positieve industriecijfers uit China en Europa boden steun aan de handel. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd zorgde daarbij voor enige terughoudendheid. Op het Damrak vielen de kwartaalcijfers van postbedrijf PostNL in goed aarde, terwijl bierbrouwer Heineken lager werd gezet na een handelsupdate.

De AEX-index op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 0,6 procent op 548,63 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 762,64 punten. Frankfurt steeg 1,2 procent en Parijs won 0,3 procent. Londen bleef achter met een min van 0,1 procent.

Heineken (min 4,2 procent) behoorde tot de staartgroep in de AEX. Het bierconcern heeft sinds het dieptepunt van de coronacrisis in april een licht herstel zien optreden. Beleggers waren echter teleurgesteld dat het bedrijf geen voorspellingen deed voor de rest van het jaar vanwege de onzekerheid rond de virusuitbraak en geen interimdividend uitkeert. De brouwer leed in de eerste jaarhelft een nettoverlies van 297 miljoen euro, vooral omdat de horeca in veel belangrijke markten getroffen werd. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway ging aan kop met een plus van dik 2 procent.

PostNL

In de MidKap was PostNL (plus 7 procent) de grote winnaar. De postbezorger boekte in het tweede kwartaal meer omzet en winst. Door de virusuitbraak en de maatregelen om de ziekte tegen te gaan bestelden mensen vaker online en had PostNL het drukker met het afleveren van pakketjes aan huis. Ook verhoogde KBC Securities het advies voor het aandeel naar kopen. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij met een min van ruim 4 procent.

In Frankfurt zakte Siemens Healthineers 4,9 procent. Het Duitse zorgtechnologieconcern wil de Amerikaanse sectorgenoot Varian Medical Systems overnemen voor ongeveer 16,4 miljard dollar. De deal wordt naar verwachting in de eerste helft van volgend jaar gesloten.

Banken

De Britse bank HSBC raakte ruim 6 procent kwijt in Londen na een forse winstdaling in de eerste jaarhelft door de coronacrisis. In Parijs daalde Société Générale 3 procent. De Franse bank leed in het tweede kwartaal een verlies, onder meer door een afschrijving op zijn handelsdivisie en voorzieningen voor slechte leningen. Het is het tweede kwartaal op rij dat de bank rode cijfers schrijft.

De euro was 1,1752 dollar waard tegen 1,1825 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 39,76 dollar. Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 43,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

1 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

2 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

4 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

6 uur geleden
Staat koopt aandelen kerncentrale Borssele van Zeeuwse overheden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.

7 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

7 uur geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

7 uur geleden