Positieve handelsdag op beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met winst gesloten. De stemming onder beleggers was optimistisch door de hoop op nieuwe steunmaatregelen voor de Amerikaanse economie. President Donald Trump zei positief te zijn over de politieke gesprekken voor een nieuw coronasteunpakket.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 1 procent in de plus op 559,94 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 842,07 punten. De beursgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt dikten tot 1 procent aan.
Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een koerswinst van 4,3 procent. De chipbedrijven ASML en ASMI stegen tot 1,1 procent, dankzij positieve handelsberichten van chipmakers Samsung en TSMC. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een min van 1,6 procent.
Fastned
Bij de middelgrote bedrijven deden biotechnoloog Pharming en bouwer BAM het goed met plussen tot 5,8 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore klom 1,9 procent, na een adviesverhoging door de Franse bank Société Générale. Grootste daler in de MidKap was post- en pakketbezorger PostNL met een verlies van 2,8 procent.
Fastned werd bijna 34 procent meer waard op de lokale markt in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat het Nederlandse snellaadbedrijf samen met de Amerikaanse maker van elektrische auto's Tesla het grootste snellaadstation van Duitsland opent.
EasyJet
In Londen won easyJet 2,3 procent. De Britse budgetvlieger verwacht in zijn gebroken boekjaar een verlies te lijden van tot 845 miljoen pond (929 miljoen euro) vanwege de coronapandemie. Het is het eerste jaarverlies ooit voor het bedrijf. Volgens mediaberichten heeft easyJet ook om meer noodsteun gevraagd van de Britse overheid.
De euro stond op 1,1754 dollar, tegenover 1,1769 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 40,75 dollar. Brentolie klom 1,6 procent in prijs tot 42,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
5 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
1 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
1 uur geleden