Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positieve handelsdag op beurzen Europa

Positieve handelsdag op beurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met winst gesloten. De stemming onder beleggers was optimistisch door de hoop op nieuwe steunmaatregelen voor de Amerikaanse economie. President Donald Trump zei positief te zijn over de politieke gesprekken voor een nieuw coronasteunpakket.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 1 procent in de plus op 559,94 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 842,07 punten. De beursgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt dikten tot 1 procent aan.

Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een koerswinst van 4,3 procent. De chipbedrijven ASML en ASMI stegen tot 1,1 procent, dankzij positieve handelsberichten van chipmakers Samsung en TSMC. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een min van 1,6 procent.

Fastned

Bij de middelgrote bedrijven deden biotechnoloog Pharming en bouwer BAM het goed met plussen tot 5,8 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore klom 1,9 procent, na een adviesverhoging door de Franse bank Société Générale. Grootste daler in de MidKap was post- en pakketbezorger PostNL met een verlies van 2,8 procent.

Fastned werd bijna 34 procent meer waard op de lokale markt in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat het Nederlandse snellaadbedrijf samen met de Amerikaanse maker van elektrische auto's Tesla het grootste snellaadstation van Duitsland opent.

EasyJet

In Londen won easyJet 2,3 procent. De Britse budgetvlieger verwacht in zijn gebroken boekjaar een verlies te lijden van tot 845 miljoen pond (929 miljoen euro) vanwege de coronapandemie. Het is het eerste jaarverlies ooit voor het bedrijf. Volgens mediaberichten heeft easyJet ook om meer noodsteun gevraagd van de Britse overheid.

De euro stond op 1,1754 dollar, tegenover 1,1769 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 40,75 dollar. Brentolie klom 1,6 procent in prijs tot 42,85 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

3 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

4 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

5 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

6 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

6 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

7 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

9 uur geleden