Positieve handelsdag op beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met winsten gesloten, geholpen door sterke macro-economische cijfers uit China en een onverwachte stijging van het Duitse beleggersvertrouwen. Op het Damrak waren onder meer vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties, maritiem oliedienstverlener SBM Offshore en biotechnoloog Kiadis Pharma duidelijke winnaars.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,6 procent hoger op 555,95 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 816,96 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,3 procent.
De kopgroep in de AEX werd gevormd door biotechnologiebedrijf Galapagos en olie- en gasconcern Shell met plussen tot 1,5 procent. Grootste daler in de hoofdindex was ABN AMRO met een min van 2,8 procent. Kredietbeoordelaar Fitch verlaagde zijn oordeel over de kredietwaardigheid van de bank.
In de MidKap was Eurocommercial Properties de grootste stijger met een plus van 6,8 procent dankzij een adviesverhoging door JPMorgan. SBM Offshore volgde met een winst van 5 procent, dankzij het nieuws dat het bedrijf is begonnen met contractonderhandelingen voor een productie- en opslagschip voor het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras om te worden ingezet voor oliewinning voor de kust van Brazilië.
Kiadis Pharma
Kiadis Pharma (plus 10,7 procent) zette de opmars voort. Het biotechnologiebedrijf ontvangt een bedrag van 9,5 miljoen dollar voor de verdere ontwikkeling van een coronamedicijn. Eerder kreeg Kiadis al goedkeuring van de autoriteiten in de VS voor een klinische studie naar behandeling van het coronavirus.
In Stockholm werd Hennes & Mauritz (H&M) bijna 11 procent meer waard. De Zweedse modeketen zag de omzet en winst afgelopen kwartaal dalen doordat winkels wereldwijd hun deuren moesten sluiten vanwege de coronapandemie. Volgens het bedrijf verloopt het herstel echter sneller dan voorzien.
Fiat Chrysler
Fiat Chrysler steeg 9 procent in Milaan en in Parijs won PSA 2,2 procent. De autofabrikanten hebben de afspraken rond hun fusie aangepast om de klappen van de coronacrisis beter op te kunnen vangen. De twee concerns verlagen onder andere het speciale dividend dat aandeelhouders krijgen bij de samensmelting. In Londen klom Ocado 10,7 procent na sterke omzetcijfers van de Britse online-supermarkt.
De euro was 1,1848 dollar waard, tegen 1,1831 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 38,04 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 40,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.
3 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.
4 uur geleden