Positieve handelsdag in New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren goedgemutst door onlangs aangekondigde handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten, vooral omdat met de deal veel onzekerheid verdween. Als onderdeel van de afspraken verlaagt Washington de tarieven terwijl Peking meer Amerikaanse landbouwproducten zal aankopen.
Exacte details ontbreken nog. Zo is nog niet duidelijk hoeveel landbouwproducten China zal gaan aanschaffen. Ook is niet duidelijk hoe snel de VS eerder opgelegde tarieven zal gaan afbouwen. De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,4 procent in de plus op 28.235,89 punten. De bredere S&P 500-index won 0,7 procent tot 3191,45 punten. Schermenbeurs Nasdaq dikte 0,9 procent aan tot 8814,23 punten.
Qua bedrijven in New York wist Boeing de aandacht op zich gericht. De vliegtuigmaker zou een tijdelijke productiestop van de gewraakte 737 MAX overwegen. Die kisten worden uit veiligheidsredenen al maanden aan de grond gehouden. Onduidelijk is nog altijd wanneer de vliegtuigen weer de lucht in mogen. Het aandeel Boeing zakte 4,3 procent.
Flinke omzetgroei
Verder stond afslankbedrijf WW International, voorheen bekend als Weight Watchers, in de schijnwerpers. Tv-persoonlijkheid Oprah Winfrey blijft tot zeker 2025 verbonden aan het bedrijf. Het aandeel WW International zag een plus van 3,1 procent. International Flavors & Fragrances (IFF) maakte verder bekend de voedselingrediëntendivisie van DuPont over te nemen. Daarvoor betaalt het bedrijf ruim 26 miljard dollar. IFF speelde ruim 10 procent kwijt en DuPont won 0,2 procent.
Verder reageerden beleggers op berichten over techbedrijf Uber. Oud-baas Travis Kalanick verkocht deze maand voor ongeveer 350 miljoen dollar aan aandelen in het bedrijf. Verder rekenen de Duitse automakers Daimler en BMW met hun gebundelde autodeel- en mobiliteitsdienst FreeNow op een flinke omzetgroei. Daarmee worden ze meer en meer een concurrent voor Uber, maar ook van diens branchegenoot Lyft. Uber won 5,5 procent en Lyft steeg 2,5 procent.
Positieve geluiden
FedEx speelde 1 procent kwijt nadat internetreus Amazon aangaf dat de leveringsprestaties van het koeriersbedrijf verslechteren. Daarom mogen, vlak voor de belangrijke feestdagenperiode, externe verkopers het grondnetwerk van FedEx niet meer gebruiken voor de snellere Prime-zendingen. Meer dan de helft van alle producten die op Amazon worden verkocht, zijn afkomstig van externe verkopers die Amazon-commissies betalen bij elke verkoop.
Ook Tesla zat in de lift. De aandelenkoers van de elektrische autobouwer ging omhoog na positieve geluiden van verschillende analisten. De sessie werd afgesloten met een winst van 6,5 procent.
De euro was 1,1145 dollar waard tegen 1,1143 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 60,23 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 65,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.
7 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer vierhonderd schepen liggen nog vast in de Perzische Golf sinds het begin van de Iranoorlog eind februari. Dat zegt de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez. Ook ongeveer 6000 opvarenden zitten nog vast op schepen in de Perzische Golf vanwege de blokkade van de Straat van Hormuz. Iran claimt de volledige controle over de belangrijke vaarroute.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De havenstaking op vrijdag 4 september is vooral slecht voor het imago van de Rotterdamse haven, stelt haveneconoom Bart Kuipers. Volgens hem is betrouwbaarheid steeds belangrijker geworden voor grote containerreders. Het directe effect op de haven is volgens de econoom en het Havenbedrijf Rotterdam waarschijnlijk beperkt.
10 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.
20 uur geleden