Positieve handelsdag in New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren goedgemutst door onlangs aangekondigde handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten, vooral omdat met de deal veel onzekerheid verdween. Als onderdeel van de afspraken verlaagt Washington de tarieven terwijl Peking meer Amerikaanse landbouwproducten zal aankopen.
Exacte details ontbreken nog. Zo is nog niet duidelijk hoeveel landbouwproducten China zal gaan aanschaffen. Ook is niet duidelijk hoe snel de VS eerder opgelegde tarieven zal gaan afbouwen. De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,4 procent in de plus op 28.235,89 punten. De bredere S&P 500-index won 0,7 procent tot 3191,45 punten. Schermenbeurs Nasdaq dikte 0,9 procent aan tot 8814,23 punten.
Qua bedrijven in New York wist Boeing de aandacht op zich gericht. De vliegtuigmaker zou een tijdelijke productiestop van de gewraakte 737 MAX overwegen. Die kisten worden uit veiligheidsredenen al maanden aan de grond gehouden. Onduidelijk is nog altijd wanneer de vliegtuigen weer de lucht in mogen. Het aandeel Boeing zakte 4,3 procent.
Flinke omzetgroei
Verder stond afslankbedrijf WW International, voorheen bekend als Weight Watchers, in de schijnwerpers. Tv-persoonlijkheid Oprah Winfrey blijft tot zeker 2025 verbonden aan het bedrijf. Het aandeel WW International zag een plus van 3,1 procent. International Flavors & Fragrances (IFF) maakte verder bekend de voedselingrediëntendivisie van DuPont over te nemen. Daarvoor betaalt het bedrijf ruim 26 miljard dollar. IFF speelde ruim 10 procent kwijt en DuPont won 0,2 procent.
Verder reageerden beleggers op berichten over techbedrijf Uber. Oud-baas Travis Kalanick verkocht deze maand voor ongeveer 350 miljoen dollar aan aandelen in het bedrijf. Verder rekenen de Duitse automakers Daimler en BMW met hun gebundelde autodeel- en mobiliteitsdienst FreeNow op een flinke omzetgroei. Daarmee worden ze meer en meer een concurrent voor Uber, maar ook van diens branchegenoot Lyft. Uber won 5,5 procent en Lyft steeg 2,5 procent.
Positieve geluiden
FedEx speelde 1 procent kwijt nadat internetreus Amazon aangaf dat de leveringsprestaties van het koeriersbedrijf verslechteren. Daarom mogen, vlak voor de belangrijke feestdagenperiode, externe verkopers het grondnetwerk van FedEx niet meer gebruiken voor de snellere Prime-zendingen. Meer dan de helft van alle producten die op Amazon worden verkocht, zijn afkomstig van externe verkopers die Amazon-commissies betalen bij elke verkoop.
Ook Tesla zat in de lift. De aandelenkoers van de elektrische autobouwer ging omhoog na positieve geluiden van verschillende analisten. De sessie werd afgesloten met een winst van 6,5 procent.
De euro was 1,1145 dollar waard tegen 1,1143 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 60,23 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 65,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse supermarkten kampen met grote schade als gevolg van de cyberaanval op hun koelkasten en vriezers. Thierry Cotillard, topman van de keten Intermarché, zei tegen de Franse nieuwszender BFM TV dat de "ongekende" aanval neerkomt op een verlies van "tientallen miljoenen euro's in heel het land op één dag". Ook andere ketens, waaronder Carrefour, werden getroffen.
59 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Een woordvoerder van moederbedrijf Ahold Delhaize laat dinsdagochtend weten dat het concern "hard bezig" is met het oplossen van het euvel. Meer wil hij er niet over kwijt. Ook durft hij niet te zeggen wanneer mensen weer een update over de situatie kunnen verwachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in september gemiddeld 3,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,3 procent in augustus.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven uit de AEX-index hebben vorig jaar relatief veel mannelijke commissarissen aangesteld. Nog maar iets meer dan een kwart van de benoemingen was een vrouw, volgens een analyse door Heidrick & Struggles, een bureau dat onder meer bedrijven helpt bij het zoeken naar nieuwe bestuurders. De leeftijd van nieuwbenoemde commissarissen was in vergelijking met andere Europese landen hoog.
3 uur geleden