Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positieve handelsdag in New York

Positieve handelsdag in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren goedgemutst door onlangs aangekondigde handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten, vooral omdat met de deal veel onzekerheid verdween. Als onderdeel van de afspraken verlaagt Washington de tarieven terwijl Peking meer Amerikaanse landbouwproducten zal aankopen.

Exacte details ontbreken nog. Zo is nog niet duidelijk hoeveel landbouwproducten China zal gaan aanschaffen. Ook is niet duidelijk hoe snel de VS eerder opgelegde tarieven zal gaan afbouwen. De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,4 procent in de plus op 28.235,89 punten. De bredere S&P 500-index won 0,7 procent tot 3191,45 punten. Schermenbeurs Nasdaq dikte 0,9 procent aan tot 8814,23 punten.

Qua bedrijven in New York wist Boeing de aandacht op zich gericht. De vliegtuigmaker zou een tijdelijke productiestop van de gewraakte 737 MAX overwegen. Die kisten worden uit veiligheidsredenen al maanden aan de grond gehouden. Onduidelijk is nog altijd wanneer de vliegtuigen weer de lucht in mogen. Het aandeel Boeing zakte 4,3 procent.

Flinke omzetgroei

Verder stond afslankbedrijf WW International, voorheen bekend als Weight Watchers, in de schijnwerpers. Tv-persoonlijkheid Oprah Winfrey blijft tot zeker 2025 verbonden aan het bedrijf. Het aandeel WW International zag een plus van 3,1 procent. International Flavors & Fragrances (IFF) maakte verder bekend de voedselingrediëntendivisie van DuPont over te nemen. Daarvoor betaalt het bedrijf ruim 26 miljard dollar. IFF speelde ruim 10 procent kwijt en DuPont won 0,2 procent.

Verder reageerden beleggers op berichten over techbedrijf Uber. Oud-baas Travis Kalanick verkocht deze maand voor ongeveer 350 miljoen dollar aan aandelen in het bedrijf. Verder rekenen de Duitse automakers Daimler en BMW met hun gebundelde autodeel- en mobiliteitsdienst FreeNow op een flinke omzetgroei. Daarmee worden ze meer en meer een concurrent voor Uber, maar ook van diens branchegenoot Lyft. Uber won 5,5 procent en Lyft steeg 2,5 procent.

Positieve geluiden

FedEx speelde 1 procent kwijt nadat internetreus Amazon aangaf dat de leveringsprestaties van het koeriersbedrijf verslechteren. Daarom mogen, vlak voor de belangrijke feestdagenperiode, externe verkopers het grondnetwerk van FedEx niet meer gebruiken voor de snellere Prime-zendingen. Meer dan de helft van alle producten die op Amazon worden verkocht, zijn afkomstig van externe verkopers die Amazon-commissies betalen bij elke verkoop.

Ook Tesla zat in de lift. De aandelenkoers van de elektrische autobouwer ging omhoog na positieve geluiden van verschillende analisten. De sessie werd afgesloten met een winst van 6,5 procent.

De euro was 1,1145 dollar waard tegen 1,1143 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 60,23 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 65,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

53 minuten geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

1 uur geleden
Topman Eiffeltoren stapt op na ophef om wegsturen medewerksters

PARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.

2 uur geleden
Wall Street opent voorzichtig door onzekerheid over inflatie

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.

3 uur geleden
AFM ziet toename misleidende beleggingscontent op sociale media

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.

3 uur geleden
Nederlandse organisaties dreigen met rechtszaak om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.

3 uur geleden
Groep brancheverenigingen start petitie behoud personeelskorting

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.

3 uur geleden