Positief 'tussenrapport' voor bouw nieuw stadion Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - De bouw van het nieuwe stadion van Feyenoord lijkt dichterbij te zijn gekomen. Het adviesbureau Deloitte onderzocht in opdracht van een commissie van de gemeenteraad het project en kwam in een vrijdag gepubliceerd rapport tot een positieve conclusie. De raad velt op 17 juni mede op basis van het Deloitte-onderzoek een oordeel of ze wel of niet het nieuwe stadion gaat financieren.
Mocht de raad instemmen, dan investeert de gemeente 40 miljoen euro in de vorm van een injectie in het aandelenkapitaal. Dit is een belangrijk signaal om ook andere financiers aan boord te halen.
De kosten voor de bouw worden geschat op circa 440 miljoen euro en dat geld is nog niet binnen. Afgelopen woensdag zei de directie van Nieuw Stadion bv, waarin het huidige stadion en de vereniging zitten, dat 85 procent van de financiering is toegezegd. Nieuw Stadion bv neemt in het laatste kwartaal van dit jaar een besluit of het stadion er gaat komen.
De speciale adviescommissie van de Rotterdamse gemeenteraad noemt het rapport van Deloitte kwalitatief goed en zegt dat het een belangrijke bijdrage levert aan de informatiepositie van de gemeenteraad. "Het rapport kan raadsleden en raadsfracties helpen om tot standpuntbepaling te komen over financial commitment", zei de voorzitter van de adviescommissie Dennis Tak (PvdA) tijdens een persconferentie vrijdagmiddag. "Het is een zeer doorwrocht rapport. We zijn een apolitieke commissie. De leden van de raad zullen een politiek oordeel moet vellen. Met dit rapport moet dat kunnen."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
53 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden