Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positie Solskjaer bij ManUnited wankelt na afgang tegen Liverpool

Positie Solskjaer bij ManUnited wankelt na afgang tegen Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Voor coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United ziet de toekomst er op Old Trafford somber uit. De ploeg van de geplaagde Noorse trainer ging op eigen veld tegen Liverpool op zeer pijnlijke wijze onderuit: 0-5. Bij de rust leidden de trefzekere bezoekers al met 0-4. Mohamed Salah was met drie treffers de gevierde man bij Liverpool. Hij is topscorer van de Premier League met tien goals.

Middenvelder Paul Pogba, die na de rust inviel, kreeg bij ManUnited in de 61e minuut rood voor een grove charge op Naby Keïta. De middenvelder van Liverpool moest per brancard van het veld worden gedragen. Donny van de Beek bleef bij de thuisclub op de bank.

ManUnited behaalde uit de laatste vier competitieduels slechts 1 punt. Met 14 punten uit negen duels staat de zwalkende ploeg van Solskjaer op de teleurstellende zevende plek. De vraag is na de afgang tegen Liverpool hoelang de Noorse oud-speler van de club nog het vertrouwen van de directie van de Engelse grootmacht krijgt.

Ruime marge

De laatste keer dat Liverpool op het hoogste niveau met een marge van vijf treffers won van ManUnited was in 1925 (5-0).

Liverpool bleef tweede, met 1 punt minder dan Chelsea. De koploper haalde zaterdag tegen hekkensluiter Norwich City hard uit (7-0).

Cristiano Ronaldo

Liverpool nam in de beginfase meteen afstand dankzij treffers van Keïta en Diogo Jota. Het was de tweede keer in vijf dagen dat ManUnited op Old Trafford snel op een achterstand van 0-2 kwam. Tegen Atalanta in de Champions League kwam het nog goed (3-2), maar tegen Liverpool zat een ommekeer er totaal niet in. Salah maakte nog voor de rust 0-3 en 0-4.

Vlak voor de rust reageerde sterspeler Cristiano Ronaldo van ManUnited zijn grote frustratie af op tegenstander Curtis Jones. De Portugees kwam er met geel genadig af, maar niet voordat verdediger Virgil van Dijk hem even stevig tot de orde had geroepen. Na het rustsignaal werd de thuisclub door een flink deel van de aanhang uitgefloten en weggehoond. Nogal wat supporters kozen ervoor het stadion vroegtijdig te verlaten.

Met een snelle treffer van opnieuw Salah begon ManUnited ook al slecht aan de tweede helft. Na de rode kaart voor Pogba liep het stadion nog verder leeg. De bezoekers die bleven, kregen weinig meer te zien.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

57 minuten geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

58 minuten geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

2 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

2 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

3 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

3 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

19 uur geleden