Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positie Solskjaer bij ManUnited wankelt na afgang tegen Liverpool

Positie Solskjaer bij ManUnited wankelt na afgang tegen Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Voor coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United ziet de toekomst er op Old Trafford somber uit. De ploeg van de geplaagde Noorse trainer ging op eigen veld tegen Liverpool op zeer pijnlijke wijze onderuit: 0-5. Bij de rust leidden de trefzekere bezoekers al met 0-4. Mohamed Salah was met drie treffers de gevierde man bij Liverpool. Hij is topscorer van de Premier League met tien goals.

Middenvelder Paul Pogba, die na de rust inviel, kreeg bij ManUnited in de 61e minuut rood voor een grove charge op Naby Keïta. De middenvelder van Liverpool moest per brancard van het veld worden gedragen. Donny van de Beek bleef bij de thuisclub op de bank.

ManUnited behaalde uit de laatste vier competitieduels slechts 1 punt. Met 14 punten uit negen duels staat de zwalkende ploeg van Solskjaer op de teleurstellende zevende plek. De vraag is na de afgang tegen Liverpool hoelang de Noorse oud-speler van de club nog het vertrouwen van de directie van de Engelse grootmacht krijgt.

Ruime marge

De laatste keer dat Liverpool op het hoogste niveau met een marge van vijf treffers won van ManUnited was in 1925 (5-0).

Liverpool bleef tweede, met 1 punt minder dan Chelsea. De koploper haalde zaterdag tegen hekkensluiter Norwich City hard uit (7-0).

Cristiano Ronaldo

Liverpool nam in de beginfase meteen afstand dankzij treffers van Keïta en Diogo Jota. Het was de tweede keer in vijf dagen dat ManUnited op Old Trafford snel op een achterstand van 0-2 kwam. Tegen Atalanta in de Champions League kwam het nog goed (3-2), maar tegen Liverpool zat een ommekeer er totaal niet in. Salah maakte nog voor de rust 0-3 en 0-4.

Vlak voor de rust reageerde sterspeler Cristiano Ronaldo van ManUnited zijn grote frustratie af op tegenstander Curtis Jones. De Portugees kwam er met geel genadig af, maar niet voordat verdediger Virgil van Dijk hem even stevig tot de orde had geroepen. Na het rustsignaal werd de thuisclub door een flink deel van de aanhang uitgefloten en weggehoond. Nogal wat supporters kozen ervoor het stadion vroegtijdig te verlaten.

Met een snelle treffer van opnieuw Salah begon ManUnited ook al slecht aan de tweede helft. Na de rode kaart voor Pogba liep het stadion nog verder leeg. De bezoekers die bleven, kregen weinig meer te zien.

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

5 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

7 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

8 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

9 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

13 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

17 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

17 uur geleden