Positie Solskjaer bij ManUnited wankelt na afgang tegen Liverpool
MANCHESTER (ANP) - Voor coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United ziet de toekomst er op Old Trafford somber uit. De ploeg van de geplaagde Noorse trainer ging op eigen veld tegen Liverpool op zeer pijnlijke wijze onderuit: 0-5. Bij de rust leidden de trefzekere bezoekers al met 0-4. Mohamed Salah was met drie treffers de gevierde man bij Liverpool. Hij is topscorer van de Premier League met tien goals.
Middenvelder Paul Pogba, die na de rust inviel, kreeg bij ManUnited in de 61e minuut rood voor een grove charge op Naby Keïta. De middenvelder van Liverpool moest per brancard van het veld worden gedragen. Donny van de Beek bleef bij de thuisclub op de bank.
ManUnited behaalde uit de laatste vier competitieduels slechts 1 punt. Met 14 punten uit negen duels staat de zwalkende ploeg van Solskjaer op de teleurstellende zevende plek. De vraag is na de afgang tegen Liverpool hoelang de Noorse oud-speler van de club nog het vertrouwen van de directie van de Engelse grootmacht krijgt.
Ruime marge
De laatste keer dat Liverpool op het hoogste niveau met een marge van vijf treffers won van ManUnited was in 1925 (5-0).
Liverpool bleef tweede, met 1 punt minder dan Chelsea. De koploper haalde zaterdag tegen hekkensluiter Norwich City hard uit (7-0).
Cristiano Ronaldo
Liverpool nam in de beginfase meteen afstand dankzij treffers van Keïta en Diogo Jota. Het was de tweede keer in vijf dagen dat ManUnited op Old Trafford snel op een achterstand van 0-2 kwam. Tegen Atalanta in de Champions League kwam het nog goed (3-2), maar tegen Liverpool zat een ommekeer er totaal niet in. Salah maakte nog voor de rust 0-3 en 0-4.
Vlak voor de rust reageerde sterspeler Cristiano Ronaldo van ManUnited zijn grote frustratie af op tegenstander Curtis Jones. De Portugees kwam er met geel genadig af, maar niet voordat verdediger Virgil van Dijk hem even stevig tot de orde had geroepen. Na het rustsignaal werd de thuisclub door een flink deel van de aanhang uitgefloten en weggehoond. Nogal wat supporters kozen ervoor het stadion vroegtijdig te verlaten.
Met een snelle treffer van opnieuw Salah begon ManUnited ook al slecht aan de tweede helft. Na de rode kaart voor Pogba liep het stadion nog verder leeg. De bezoekers die bleven, kregen weinig meer te zien.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de transfer van Mats Deijl afgerond. De 28-jarige rechtsback komt over van Go Ahead Eagles en tekende in Rotterdam een contract tot medio 2028, met een optie voor nog een seizoen. Deijl is al speelgerechtigd voor het thuisduel van Feyenoord met Heracles Almelo op zondag.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zijn eerste competitiezege van 2026 geboekt. De nummer 2 van de ranglijst was thuis met 2-0 te sterk voor Wolverhampton Wanderers, de laagstgeklasseerde ploeg in de Premier League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst dit seizoen verloren in de Duitse Bundesliga. De ploeg van trainer Vincent Kompany werd in eigen huis met 2-1 verslagen door FC Augsburg, dat voorafgaand aan deze speelronde op de 15e plaats stond. De voorsprong van Bayern op nummer 2 Borussia Dortmund is 11 punten. Dortmund komt later nog in actie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. De 19-jarige aanvaller krijgt de voorkeur boven Oscar Gloukh, die op de bank zit als het duel om 16.45 uur begint.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft snel gereageerd op het aanstaande vertrek van Mats Deijl naar Feyenoord. De club heeft rechtsback Alfons Sampsted terug naar de Eredivisie gehaald. De rechtsback is een contract tot medio 2028 overeengekomen.
4 uur geleden