Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positie Solskjaer bij ManUnited wankelt na afgang tegen Liverpool

Positie Solskjaer bij ManUnited wankelt na afgang tegen Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Voor coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United ziet de toekomst er op Old Trafford somber uit. De ploeg van de geplaagde Noorse trainer ging op eigen veld tegen Liverpool op zeer pijnlijke wijze onderuit: 0-5. Bij de rust leidden de trefzekere bezoekers al met 0-4. Mohamed Salah was met drie treffers de gevierde man bij Liverpool. Hij is topscorer van de Premier League met tien goals.

Middenvelder Paul Pogba, die na de rust inviel, kreeg bij ManUnited in de 61e minuut rood voor een grove charge op Naby Keïta. De middenvelder van Liverpool moest per brancard van het veld worden gedragen. Donny van de Beek bleef bij de thuisclub op de bank.

ManUnited behaalde uit de laatste vier competitieduels slechts 1 punt. Met 14 punten uit negen duels staat de zwalkende ploeg van Solskjaer op de teleurstellende zevende plek. De vraag is na de afgang tegen Liverpool hoelang de Noorse oud-speler van de club nog het vertrouwen van de directie van de Engelse grootmacht krijgt.

Ruime marge

De laatste keer dat Liverpool op het hoogste niveau met een marge van vijf treffers won van ManUnited was in 1925 (5-0).

Liverpool bleef tweede, met 1 punt minder dan Chelsea. De koploper haalde zaterdag tegen hekkensluiter Norwich City hard uit (7-0).

Cristiano Ronaldo

Liverpool nam in de beginfase meteen afstand dankzij treffers van Keïta en Diogo Jota. Het was de tweede keer in vijf dagen dat ManUnited op Old Trafford snel op een achterstand van 0-2 kwam. Tegen Atalanta in de Champions League kwam het nog goed (3-2), maar tegen Liverpool zat een ommekeer er totaal niet in. Salah maakte nog voor de rust 0-3 en 0-4.

Vlak voor de rust reageerde sterspeler Cristiano Ronaldo van ManUnited zijn grote frustratie af op tegenstander Curtis Jones. De Portugees kwam er met geel genadig af, maar niet voordat verdediger Virgil van Dijk hem even stevig tot de orde had geroepen. Na het rustsignaal werd de thuisclub door een flink deel van de aanhang uitgefloten en weggehoond. Nogal wat supporters kozen ervoor het stadion vroegtijdig te verlaten.

Met een snelle treffer van opnieuw Salah begon ManUnited ook al slecht aan de tweede helft. Na de rode kaart voor Pogba liep het stadion nog verder leeg. De bezoekers die bleven, kregen weinig meer te zien.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

4 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

5 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

5 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

5 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

7 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

7 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

7 uur geleden