Positie Solskjaer bij ManUnited wankelt na afgang tegen Liverpool
MANCHESTER (ANP) - Voor coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United ziet de toekomst er op Old Trafford somber uit. De ploeg van de geplaagde Noorse trainer ging op eigen veld tegen Liverpool op zeer pijnlijke wijze onderuit: 0-5. Bij de rust leidden de trefzekere bezoekers al met 0-4. Mohamed Salah was met drie treffers de gevierde man bij Liverpool. Hij is topscorer van de Premier League met tien goals.
Middenvelder Paul Pogba, die na de rust inviel, kreeg bij ManUnited in de 61e minuut rood voor een grove charge op Naby Keïta. De middenvelder van Liverpool moest per brancard van het veld worden gedragen. Donny van de Beek bleef bij de thuisclub op de bank.
ManUnited behaalde uit de laatste vier competitieduels slechts 1 punt. Met 14 punten uit negen duels staat de zwalkende ploeg van Solskjaer op de teleurstellende zevende plek. De vraag is na de afgang tegen Liverpool hoelang de Noorse oud-speler van de club nog het vertrouwen van de directie van de Engelse grootmacht krijgt.
Ruime marge
De laatste keer dat Liverpool op het hoogste niveau met een marge van vijf treffers won van ManUnited was in 1925 (5-0).
Liverpool bleef tweede, met 1 punt minder dan Chelsea. De koploper haalde zaterdag tegen hekkensluiter Norwich City hard uit (7-0).
Cristiano Ronaldo
Liverpool nam in de beginfase meteen afstand dankzij treffers van Keïta en Diogo Jota. Het was de tweede keer in vijf dagen dat ManUnited op Old Trafford snel op een achterstand van 0-2 kwam. Tegen Atalanta in de Champions League kwam het nog goed (3-2), maar tegen Liverpool zat een ommekeer er totaal niet in. Salah maakte nog voor de rust 0-3 en 0-4.
Vlak voor de rust reageerde sterspeler Cristiano Ronaldo van ManUnited zijn grote frustratie af op tegenstander Curtis Jones. De Portugees kwam er met geel genadig af, maar niet voordat verdediger Virgil van Dijk hem even stevig tot de orde had geroepen. Na het rustsignaal werd de thuisclub door een flink deel van de aanhang uitgefloten en weggehoond. Nogal wat supporters kozen ervoor het stadion vroegtijdig te verlaten.
Met een snelle treffer van opnieuw Salah begon ManUnited ook al slecht aan de tweede helft. Na de rode kaart voor Pogba liep het stadion nog verder leeg. De bezoekers die bleven, kregen weinig meer te zien.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
6 uur geleden