Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Positie mensen met beperking gaat achteruit

Positie mensen met beperking gaat achteruit

UTRECHT (ANP) - De positie van mensen met een beperking in Nederland is verslechterd. Dat blijkt uit een schaduwrapport dat door de Alliantie VN-verdrag Handicap aan de Verenigde Naties wordt aangeboden.

Nederland heeft zich in 2016 met het ondertekenen van het VN-verdrag Handicap verplicht om de positie van mensen met een handicap te versterken. In de afgelopen drie jaar is het voor mensen met een beperking echter moeilijker geworden om volwaardig mee te doen. De werkloosheid is gestegen, het aantal mensen met een beperking dat in armoede leefde was in 2016 gestegen tot 24,6 procent en de Participatiewet heeft niet gewerkt.

Mensen met een beperking krijgen volgens het rapport moeizaam toegang tot zorg, ondersteuning en speciaal onderwijs. Daarnaast is er een tekort aan betaalbare aangepaste woningen.

Meer uit Binnenland

The Passion volgend jaar uitgezonden vanuit Ootmarsum

OOTMARSUM (ANP) - De zeventiende editie van The Passion wordt volgend jaar uitgezonden vanuit het Twentse stadje Ootmarsum, onderdeel van de gemeente Dinkelland. Dat werd woensdag bekendgemaakt door de Poaskearls, een groep van acht jongemannen die traditioneel door de straten van Ootmarsum trekken om het paasfeest aan te kondigen. De uitzending is live op Witte Donderdag 25 maart bij KRO-NCRV op NPO 1.

16 minuten geleden
OM: verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde reed 130 per uur

BREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde reed kort voor de aanrijding 130 kilometer per uur. Dat meldde het Openbaar Ministerie woensdag bij aanvang van de eerste openbare zitting in de rechtbank in Breda.

1 uur geleden
H'ART start inrichting Matisse-expo met uitpakken sleutelwerk

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is de inrichting begonnen van de overzichtstentoonstelling van het werk van de Franse schilder Henri Matisse, die op 3 oktober opengaat voor het publiek.

1 uur geleden
Defensie kan van Raad van State door met radarstation Herwijnen

DEN HAAG (ANP) - Defensie kan doorgaan met de bouw van een militair radarstation bij Herwijnen. De Raad van State heeft bezwaren van onder anderen enkele bewoners, de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente West-Betuwe verworpen.

2 uur geleden
Inmiddels 8 meldingen bij PersVeilig na demonstratie op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen dat bij PersVeilig is binnengekomen van journalisten die belaagd zijn tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag, is opgelopen naar acht. Aanvankelijk waren er drie meldingen gedaan en maandag waren er twee bijgekomen.

2 uur geleden
Rioolwater vervuild met PFAS na brand afvalverwerker Dinxperlo

DINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.

14 uur geleden
220 jaar cel voor vijftien mannen voor aanslagen Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.

15 uur geleden