Positie Britse premier Johnson nu niet in gevaar ondanks boete
LONDEN (ANP/DPA) - Ondanks een geldboete voor het overtreden van coronaregels, komt de positie van de Britse premier Boris Johnson voorlopig niet in gevaar. De grootste critici van Johnson in zijn eigen Conservatieve partij vinden het nu niet het moment om hun leider van de troon te stoten. Zij wijzen op de oorlog in Oekraïne en willen de regering niet in gevaar brengen.
Twee van de felste interne criticasters hebben hun steun uitgesproken voor de regeringsleider. "Het zou op dit moment niet juist zijn om de premier te verwijderen", zei de leider van de Schotse conservatieven, Douglas Ross. Hij had zijn vertrouwen in Johnson ingetrokken door de affaire rond de feestjes met de premier in coronatijden. Hij noemde het nu belangrijk om eensgezind te blijven tegenover de Russische agressie.
Een conservatieve parlementariër die als eerste Johnson had opgeroepen af te treden, Roger Gale, legde een soortgelijke verklaring af. Er zal een tijd komen dat de premier zich zal moeten verantwoorden voor wat hij verkeerd heeft gedaan, aldus Gale. "Dat moment is niet nu. Maar ik denk niet dat de premier ons naar de volgende verkiezingen zal leiden."
Niet de enige
Eerder op de dag was bekend geworden dat niet alleen Johnson is beboet, maar ook minister Rishi Sunak van Financiën en Johnsons echtgenote Carrie. Verder krijgen tientallen regeringsmedewerkers een boete.
De positie van Johnson kwam eerder dit jaar zwaar onder druk te staan door het zogenoemde 'partygate'-schandaal. Oppositieleider Keir Starmer van Labour riep na de bekendmaking van de boetes opnieuw op tot Johnsons vertrek. Hij vindt dat ook Sunak zijn ontslag moet indienen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement stemt dinsdag over een mogelijk onderzoek naar premier Keir Starmer, meldt de parlementsvoorzitter. Uit dat onderzoek zou moeten blijken of Starmer het Lagerhuis bewust of onbewust heeft misleid bij het aanstellen van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
13 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.
20 uur geledenODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.
21 uur geledenVIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
1 dag geleden