Positie Britse premier Johnson nu niet in gevaar ondanks boete
LONDEN (ANP/DPA) - Ondanks een geldboete voor het overtreden van coronaregels, komt de positie van de Britse premier Boris Johnson voorlopig niet in gevaar. De grootste critici van Johnson in zijn eigen Conservatieve partij vinden het nu niet het moment om hun leider van de troon te stoten. Zij wijzen op de oorlog in Oekraïne en willen de regering niet in gevaar brengen.
Twee van de felste interne criticasters hebben hun steun uitgesproken voor de regeringsleider. "Het zou op dit moment niet juist zijn om de premier te verwijderen", zei de leider van de Schotse conservatieven, Douglas Ross. Hij had zijn vertrouwen in Johnson ingetrokken door de affaire rond de feestjes met de premier in coronatijden. Hij noemde het nu belangrijk om eensgezind te blijven tegenover de Russische agressie.
Een conservatieve parlementariër die als eerste Johnson had opgeroepen af te treden, Roger Gale, legde een soortgelijke verklaring af. Er zal een tijd komen dat de premier zich zal moeten verantwoorden voor wat hij verkeerd heeft gedaan, aldus Gale. "Dat moment is niet nu. Maar ik denk niet dat de premier ons naar de volgende verkiezingen zal leiden."
Niet de enige
Eerder op de dag was bekend geworden dat niet alleen Johnson is beboet, maar ook minister Rishi Sunak van Financiën en Johnsons echtgenote Carrie. Verder krijgen tientallen regeringsmedewerkers een boete.
De positie van Johnson kwam eerder dit jaar zwaar onder druk te staan door het zogenoemde 'partygate'-schandaal. Oppositieleider Keir Starmer van Labour riep na de bekendmaking van de boetes opnieuw op tot Johnsons vertrek. Hij vindt dat ook Sunak zijn ontslag moet indienen.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.
6 uur geleden