Portugese ziekenhuizen vol, Berlijn en Wenen beloven coronahulp
BERLIJN (ANP) - De overbelaste Portugese ziekenhuizen krijgen hulp uit andere Europese landen. Het Duitse leger stuurt medisch personeel en materieel en Oostenrijk heeft beloofd om patiënten over te nemen.
De landen komen in actie na een noodkreet van het Zuid-Europese land. Van de 850 intensivecarebedden die Portugese ziekenhuizen op het vasteland hebben gereserveerd voor coronapatiënten, waren er zaterdag nog maar 7 vrij.
Tijdschrift Der Spiegel berichtte dat het Duitse leger een 27-koppig medisch team wil sturen. Hun missie duurt zeker drie weken. Ook zou Duitsland veldbedden voor patiënten en beademingsapparaten leveren.
711.018 besmettingen
Het Duitse ministerie van Defensie kon die details niet bevestigen. Een woordvoerder zei dat waarschijnlijk begin volgende week meer duidelijk zal worden over waar de hulp precies uit bestaat.
Ook de Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz heeft hulp toegezegd. Ernstig zieke Portugese patiënten kunnen per vliegtuig worden overgebracht naar het Alpenland. Er zal nog worden besproken om hoeveel mensen het precies gaat.
Het ruim 10 miljoen inwoners tellende Portugal heeft sinds het begin van de coronacrisis 711.018 besmettingen gemeld. Ruim 12.000 coronapatiënten zijn overleden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
4 uur geleden