Portugese ziekenhuizen vol, Berlijn en Wenen beloven coronahulp
BERLIJN (ANP) - De overbelaste Portugese ziekenhuizen krijgen hulp uit andere Europese landen. Het Duitse leger stuurt medisch personeel en materieel en Oostenrijk heeft beloofd om patiënten over te nemen.
De landen komen in actie na een noodkreet van het Zuid-Europese land. Van de 850 intensivecarebedden die Portugese ziekenhuizen op het vasteland hebben gereserveerd voor coronapatiënten, waren er zaterdag nog maar 7 vrij.
Tijdschrift Der Spiegel berichtte dat het Duitse leger een 27-koppig medisch team wil sturen. Hun missie duurt zeker drie weken. Ook zou Duitsland veldbedden voor patiënten en beademingsapparaten leveren.
711.018 besmettingen
Het Duitse ministerie van Defensie kon die details niet bevestigen. Een woordvoerder zei dat waarschijnlijk begin volgende week meer duidelijk zal worden over waar de hulp precies uit bestaat.
Ook de Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz heeft hulp toegezegd. Ernstig zieke Portugese patiënten kunnen per vliegtuig worden overgebracht naar het Alpenland. Er zal nog worden besproken om hoeveel mensen het precies gaat.
Het ruim 10 miljoen inwoners tellende Portugal heeft sinds het begin van de coronacrisis 711.018 besmettingen gemeld. Ruim 12.000 coronapatiënten zijn overleden.
Meer uit Buitenland
PARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hun dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het leger van Rusland claimt de inname van de hele provincie Loehansk in het oosten van Oekraïne. "Eenheden van de legergroep west hebben de bevrijding van de volksrepubliek Loehansk voltooid", aldus het leger. Oekraïne heeft nog niet op het bericht gereageerd. Op Oekraïense kaarten van het front is nog steeds een gehucht in de provincie in handen van de Oekraïense strijdkrachten.
1 uur geledenLARISSA (ANP/AFP) - Het proces tegen 36 mogelijke verantwoordelijken voor de treinramp in Griekenland in februari 2023 is woensdag hervat. Een week geleden werd de eerste zitting in de overvolle rechtszaal zo chaotisch dat de zitting werd geschorst en uitgesteld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt aan de lidstaten voor akkoord te gaan met de uitbetaling van 45 miljard euro aan Oekraïne. Dat is de helft van de EU-lening van 90 miljard euro voor 2026 en 2027 die Hongarije nog steeds blokkeert. De Commissie gaat desondanks door met de benodigde voorbereidingen. Van die 45 miljard voor dit jaar is 28,3 miljard euro bestemd voor de Oekraïense drone-industrie, zegt Commissievoorzitter Ursula von der Leyen woensdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Nabestaanden van Virginia Giuffre hebben er bij koning Charles op aangedrongen om slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein te ontmoeten. "We dringen er bij koning Charles met klem op aan om ons en de slachtoffers te ontmoeten en te horen wat we te zeggen hebben", zeiden de broer en schoonzus van Giuffre in een verklaring aan BBC Newsnight.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.
3 uur geleden