Portugese zaalvoetballers pakken Europese titel in Ziggo Dome
AMSTERDAM (ANP) - Het zaalvoetbalteam uit Portugal heeft in de Ziggo Dome in Amsterdam zijn Europese titel geprolongeerd. De Portugezen wonnen in de finale met 4-2 van Rusland. De ploeg maakte in een spectaculair duel een achterstand van 2-0 goed.
Anton Sokolov zette de Russische ploeg na 10 minuten op voorsprong. Hij draaide weg bij Pany Varela en schoot de bal langs keeper André Sousa. Vrij snel daarna zette Artem Antosjkin een aanval op over links, gaf een tikje opzij naar Andrej Afanasjev, die de bal in het net knalde. Vlak voor rust vond Portugal de aansluiting via een goal van Tomás Paço.
Na rust had Rusland aanvankelijk het beste van het spel, maar Portugal bewees opnieuw dat het na een achterstand kan terugvechten. Na een kleine 7 minuten in de tweede helft zorgde André Coelho voor de gelijkmaker. Portugal voerde de druk verder op en diezelfde Coelho maakte 9 minuten voor tijd na een fraaie aanval de 3-2.
Zicky Té
De Russische ploeg, die na zijn Europese titel in 1999 voor de vijfde keer een finale verloor, zette in de slotfase alles op alles om er in ieder geval een verlenging uit te slepen. Het offensief leverde geen goal op, maar bood Portugal wel de ruimte om in de slotseconden via Pany de eindstand op 4-2 te zetten. De Portugese dribbelaar Zicky Té werd kort na de finale uitgeroepen tot beste speler van het toernooi.
Het Nederlands team werd al vroeg uitgeschakeld. De ploeg van bondscoach Max Tjaden slaagde er niet in de kwartfinales te halen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
9 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
13 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
16 uur geleden