Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugese zaalvoetballers pakken Europese titel in Ziggo Dome

Portugese zaalvoetballers pakken Europese titel in Ziggo Dome

AMSTERDAM (ANP) - Het zaalvoetbalteam uit Portugal heeft in de Ziggo Dome in Amsterdam zijn Europese titel geprolongeerd. De Portugezen wonnen in de finale met 4-2 van Rusland. De ploeg maakte in een spectaculair duel een achterstand van 2-0 goed.

Anton Sokolov zette de Russische ploeg na 10 minuten op voorsprong. Hij draaide weg bij Pany Varela en schoot de bal langs keeper André Sousa. Vrij snel daarna zette Artem Antosjkin een aanval op over links, gaf een tikje opzij naar Andrej Afanasjev, die de bal in het net knalde. Vlak voor rust vond Portugal de aansluiting via een goal van Tomás Paço.

Na rust had Rusland aanvankelijk het beste van het spel, maar Portugal bewees opnieuw dat het na een achterstand kan terugvechten. Na een kleine 7 minuten in de tweede helft zorgde André Coelho voor de gelijkmaker. Portugal voerde de druk verder op en diezelfde Coelho maakte 9 minuten voor tijd na een fraaie aanval de 3-2.

Zicky Té

De Russische ploeg, die na zijn Europese titel in 1999 voor de vijfde keer een finale verloor, zette in de slotfase alles op alles om er in ieder geval een verlenging uit te slepen. Het offensief leverde geen goal op, maar bood Portugal wel de ruimte om in de slotseconden via Pany de eindstand op 4-2 te zetten. De Portugese dribbelaar Zicky Té werd kort na de finale uitgeroepen tot beste speler van het toernooi.

Het Nederlands team werd al vroeg uitgeschakeld. De ploeg van bondscoach Max Tjaden slaagde er niet in de kwartfinales te halen.

Meer uit Voetbal

Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

1 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

2 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

2 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

3 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

3 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

8 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

9 uur geleden