Portugese voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Santos
LISSABON (ANP) - De Portugese voetbalbond (FPF) heeft donderdag het vertrek van bondscoach Fernando Santos bevestigd. Na de uitschakeling door Marokko in de kwartfinales van het WK werden de geruchten steeds sterker dat er een einde zou komen aan het dienstverband van de Portugese coach. Santos begon in 2014 en leidde de Portugese ploeg in 2016 naar de Europese titel.
Santos (68) had nog een contract tot en met het EK van 2024. Na de nederlaag tegen Marokko (0-1) wilde hij slechts kwijt dat hij een "goed gesprek" zou gaan voeren met de voorzitter van de voetbalbond. José Mourinho, de huidige coach van AS Roma, wordt door Portugese media met nadruk genoemd als mogelijke opvolger.
"Na een van de beste deelnames ooit van de nationale ploeg aan een WK vinden de FPF en Fernando Santos dat dit het juiste moment is om een nieuwe cyclus te starten", meldde de Portugese voetbalbond in een verklaring. Santos, die vaak wereldwijd bekritiseerd werd om zijn tactiek, leidde de Portugese ploeg behalve naar de Europese titel ook naar winst in de Nations League in 2019. In de eerste editie van het Europese landentoerooi versloeg Portugal Nederland in de finale.
Verdiensten
"Behalve met het behalen van titels heeft Santos grote verdiensten als Portugese bondscoach met de meeste duels en meeste overwinningen achter zijn naam", schreef de FPF. "Het was een eer om een coach en een mens als Fernando Santos aan het hoofd van de nationale ploeg te hebben."
Santos kreeg in eigen land kritiek na het duel met Marokko waarin de Portugezen hun overmacht niet in doelpunten wisten uit te drukken. Wel was er begrip voor het feit dat hij sterspeler Cristiano Ronaldo na een matig optreden in de groepsfase zijn basisplaats had ontnomen. Ronaldo (37) viel in de knock-outfase telkens in, maar heeft mogelijk zijn laatste interland voor Portugal gespeeld.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
15 uur geleden