Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugese voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Santos

Portugese voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Santos

LISSABON (ANP) - De Portugese voetbalbond (FPF) heeft donderdag het vertrek van bondscoach Fernando Santos bevestigd. Na de uitschakeling door Marokko in de kwartfinales van het WK werden de geruchten steeds sterker dat er een einde zou komen aan het dienstverband van de Portugese coach. Santos begon in 2014 en leidde de Portugese ploeg in 2016 naar de Europese titel.

Santos (68) had nog een contract tot en met het EK van 2024. Na de nederlaag tegen Marokko (0-1) wilde hij slechts kwijt dat hij een "goed gesprek" zou gaan voeren met de voorzitter van de voetbalbond. José Mourinho, de huidige coach van AS Roma, wordt door Portugese media met nadruk genoemd als mogelijke opvolger.

"Na een van de beste deelnames ooit van de nationale ploeg aan een WK vinden de FPF en Fernando Santos dat dit het juiste moment is om een nieuwe cyclus te starten", meldde de Portugese voetbalbond in een verklaring. Santos, die vaak wereldwijd bekritiseerd werd om zijn tactiek, leidde de Portugese ploeg behalve naar de Europese titel ook naar winst in de Nations League in 2019. In de eerste editie van het Europese landentoerooi versloeg Portugal Nederland in de finale.

Verdiensten

"Behalve met het behalen van titels heeft Santos grote verdiensten als Portugese bondscoach met de meeste duels en meeste overwinningen achter zijn naam", schreef de FPF. "Het was een eer om een coach en een mens als Fernando Santos aan het hoofd van de nationale ploeg te hebben."

Santos kreeg in eigen land kritiek na het duel met Marokko waarin de Portugezen hun overmacht niet in doelpunten wisten uit te drukken. Wel was er begrip voor het feit dat hij sterspeler Cristiano Ronaldo na een matig optreden in de groepsfase zijn basisplaats had ontnomen. Ronaldo (37) viel in de knock-outfase telkens in, maar heeft mogelijk zijn laatste interland voor Portugal gespeeld.

Meer uit Voetbal

Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

26 minuten geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

46 minuten geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

1 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

1 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

1 uur geleden
Klaassen en Mokio helpen Ajax aan zege op Feyenoord: 2-0

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 gewonnen. Davy Klaassen opende in de dertiende minuut de score in de Johan Cruijff ArenA, waar de Zuid-tribune leeg bleef vanwege een grote vuurwerkactie tijdens een duel met FC Groningen. Jorthy Mokio bepaalde in blessuretijd de eindstand.

1 uur geleden
AC Milan laat punten liggen in thuiswedstrijd tegen Sassuolo

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de Italiaanse landstitel punten laten liggen tegen Sassuolo. Het duel in San Siro eindigde in 2-2.

3 uur geleden