Portugese voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Santos
LISSABON (ANP) - De Portugese voetbalbond (FPF) heeft donderdag het vertrek van bondscoach Fernando Santos bevestigd. Na de uitschakeling door Marokko in de kwartfinales van het WK werden de geruchten steeds sterker dat er een einde zou komen aan het dienstverband van de Portugese coach. Santos begon in 2014 en leidde de Portugese ploeg in 2016 naar de Europese titel.
Santos (68) had nog een contract tot en met het EK van 2024. Na de nederlaag tegen Marokko (0-1) wilde hij slechts kwijt dat hij een "goed gesprek" zou gaan voeren met de voorzitter van de voetbalbond. José Mourinho, de huidige coach van AS Roma, wordt door Portugese media met nadruk genoemd als mogelijke opvolger.
"Na een van de beste deelnames ooit van de nationale ploeg aan een WK vinden de FPF en Fernando Santos dat dit het juiste moment is om een nieuwe cyclus te starten", meldde de Portugese voetbalbond in een verklaring. Santos, die vaak wereldwijd bekritiseerd werd om zijn tactiek, leidde de Portugese ploeg behalve naar de Europese titel ook naar winst in de Nations League in 2019. In de eerste editie van het Europese landentoerooi versloeg Portugal Nederland in de finale.
Verdiensten
"Behalve met het behalen van titels heeft Santos grote verdiensten als Portugese bondscoach met de meeste duels en meeste overwinningen achter zijn naam", schreef de FPF. "Het was een eer om een coach en een mens als Fernando Santos aan het hoofd van de nationale ploeg te hebben."
Santos kreeg in eigen land kritiek na het duel met Marokko waarin de Portugezen hun overmacht niet in doelpunten wisten uit te drukken. Wel was er begrip voor het feit dat hij sterspeler Cristiano Ronaldo na een matig optreden in de groepsfase zijn basisplaats had ontnomen. Ronaldo (37) viel in de knock-outfase telkens in, maar heeft mogelijk zijn laatste interland voor Portugal gespeeld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
6 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
15 uur geleden