Portugese sterspeler Nani (38) beëindigt carrière
AMADORA (ANP/DPA) - De voormalig Portugese stervoetballer Nani beëindigt op 38-jarige leeftijd zijn profcarrière. "Zoals iedereen weet, komt aan alles een eind en ik heb nu het belangrijke besluit genomen om te stoppen als beroepsvoetballer", meldde de aanvaller op zijn sociale media.
Nani brak door bij Sporting Portugal en speelde acht jaar voor Manchester United. Met die club won de Portugees vier keer de titel in de Premier League en een keer de Champions League. Hij droeg 112 keer het shirt van het Portugese elftal en won in 2016 aan de zijde van Cristiano Ronaldo het EK.
Na zijn periode in Engeland speelde Nani voor onder meer Fenerbahçe, Valencia, Lazio, Orlando City, Venezia en Melbourne Victory. Zijn laatste club was Estrela da Amadora in zijn vaderland. "Ik neem afscheid met het gevoel dat mijn taak is volbracht. Ik denk dat ik een mooie carrière heb gehad, een carrière vol hoogtepunten", aldus Nani.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.
49 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.
52 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.
1 uur geledenUDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
2 uur geleden