Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugese scheidsrechter Dias leidt openingsduel Oranje

Portugese scheidsrechter Dias leidt openingsduel Oranje

HAMBURG (ANP) - Artur Soares Dias is zondag de scheidsrechter bij de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Polen. Dat meldt de UEFA. De Portugees krijgt ondersteuning van zijn landgenoten Paulo Soares en Pedro Ribeiro (grensrechters) en Tiago Martins (videoscheidsrechter). Irfan Peljto uit Bosnië en Herzegovina is de vierde official.

De 44-jarige Dias is geen onbekende voor het Nederlands elftal en zeker niet voor verdediger Matthijs de Ligt. Oranje won in september 2019 in Hamburg, waar zondag ook gevoetbald wordt, in de EK-kwalificatie met 4-2 van Duitsland. Bij een voorsprong van 2-1 voor het elftal van bondscoach Ronald Koeman, gaf Dias de Duitsers een strafschop na een handsbal van De Ligt. Toni Kroos benutte de penalty (2-2), maar Oranje won dankzij treffers van Donyell Malen en Georginio Wijnaldum alsnog.

Dias was verder ook scheidsrechter bij de oefenwedstrijden België - Nederland (oktober 2018, 1-1) en Ierland - Nederland (mei 2016, 1-1). Danny Makkelie, de enige Nederlandse scheidsrechter op het EK, heeft nog geen duel toegewezen gekregen. Tot dusverre zijn de scheidsrechters ingepland tot en met zondag. Makkelie leidde drie jaar geleden, bij het vorige EK, onder meer de halve finale tussen Engeland en Denemarken.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

31 minuten geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

2 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

3 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

9 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

11 uur geleden
Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

1 dag geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

1 dag geleden