Portugese scheidsrechter Dias leidt openingsduel Oranje
HAMBURG (ANP) - Artur Soares Dias is zondag de scheidsrechter bij de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Polen. Dat meldt de UEFA. De Portugees krijgt ondersteuning van zijn landgenoten Paulo Soares en Pedro Ribeiro (grensrechters) en Tiago Martins (videoscheidsrechter). Irfan Peljto uit Bosnië en Herzegovina is de vierde official.
De 44-jarige Dias is geen onbekende voor het Nederlands elftal en zeker niet voor verdediger Matthijs de Ligt. Oranje won in september 2019 in Hamburg, waar zondag ook gevoetbald wordt, in de EK-kwalificatie met 4-2 van Duitsland. Bij een voorsprong van 2-1 voor het elftal van bondscoach Ronald Koeman, gaf Dias de Duitsers een strafschop na een handsbal van De Ligt. Toni Kroos benutte de penalty (2-2), maar Oranje won dankzij treffers van Donyell Malen en Georginio Wijnaldum alsnog.
Dias was verder ook scheidsrechter bij de oefenwedstrijden België - Nederland (oktober 2018, 1-1) en Ierland - Nederland (mei 2016, 1-1). Danny Makkelie, de enige Nederlandse scheidsrechter op het EK, heeft nog geen duel toegewezen gekregen. Tot dusverre zijn de scheidsrechters ingepland tot en met zondag. Makkelie leidde drie jaar geleden, bij het vorige EK, onder meer de halve finale tussen Engeland en Denemarken.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
10 uur geleden