Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugese scheidsrechter Dias leidt openingsduel Oranje

Portugese scheidsrechter Dias leidt openingsduel Oranje

HAMBURG (ANP) - Artur Soares Dias is zondag de scheidsrechter bij de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Polen. Dat meldt de UEFA. De Portugees krijgt ondersteuning van zijn landgenoten Paulo Soares en Pedro Ribeiro (grensrechters) en Tiago Martins (videoscheidsrechter). Irfan Peljto uit Bosnië en Herzegovina is de vierde official.

De 44-jarige Dias is geen onbekende voor het Nederlands elftal en zeker niet voor verdediger Matthijs de Ligt. Oranje won in september 2019 in Hamburg, waar zondag ook gevoetbald wordt, in de EK-kwalificatie met 4-2 van Duitsland. Bij een voorsprong van 2-1 voor het elftal van bondscoach Ronald Koeman, gaf Dias de Duitsers een strafschop na een handsbal van De Ligt. Toni Kroos benutte de penalty (2-2), maar Oranje won dankzij treffers van Donyell Malen en Georginio Wijnaldum alsnog.

Dias was verder ook scheidsrechter bij de oefenwedstrijden België - Nederland (oktober 2018, 1-1) en Ierland - Nederland (mei 2016, 1-1). Danny Makkelie, de enige Nederlandse scheidsrechter op het EK, heeft nog geen duel toegewezen gekregen. Tot dusverre zijn de scheidsrechters ingepland tot en met zondag. Makkelie leidde drie jaar geleden, bij het vorige EK, onder meer de halve finale tussen Engeland en Denemarken.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

1 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

5 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

6 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

7 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

7 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

11 uur geleden