Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugese oud-president Jorge Sampaio (81) overleden

Portugese oud-president Jorge Sampaio (81) overleden

LISSABON (ANP/AFP) - Voormalig president van Portugal Jorge Sampaio is vrijdag op 81-jarige leeftijd overleden. Hij stierf thuis in de hoofdstad Lissabon. President Marcelo Rebelo de Sousa heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd.

Sampaio was staatshoofd van 1996 tot 2006 en vervulde daarna tal van posten bij de Verenigde Naties. Hij kampte met hartproblemen en werd eind vorige maand opgenomen in een ziekenhuis.

"Jorge Sampaio heeft ons vandaag verlaten, ons achterlatend met een erfenis van niet alleen vrijheid, maar ook gelijkheid", zei de president. Hij was altijd een voorbeeld, aldus premier Antonio Costa. VN-topman António Guterres prees Sampaio als "verdediger van democratie en sociale rechtvaardigheid".

Sampaio ging in 1962 als rechtenstudent de politiek in en organiseerde stakingen op de universiteit tegen dictator António Salazar. In 1989 werd Sampaio leider van de Socialistische Partij en burgemeester van Lissabon, waarna hij tot president werd verkozen.

Meer uit Buitenland

Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

19 minuten geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

38 minuten geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

2 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

3 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

3 uur geleden
Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

5 uur geleden
Macron belooft wederopbouw van door brand getroffen gebieden

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."

5 uur geleden