Portugese dorpen ontruimd na oplaaiende bosbranden
LISSABON (ANP/AFP) - In het midden van Portugal zijn inwoners van meerdere plaatsen geëvacueerd na oplaaiende bosbranden. Aangewakkerd door een verzengende hitte en harde wind zijn er weer branden uitgebroken op plekken waar onlangs de verwoestende vuurzeeën onder controle leken. Er zijn ongeveer 1300 brandweerlieden ingezet, plus ruim driehonderd voertuigen en een tiental vliegtuigen en helikopters.
De plaatsen die gevaar lopen liggen ongeveer 100 kilometer ten noorden van de Portugese hoofdstad Lissabon. De autoriteiten spreken van extreem felle branden. Sinds donderdag zijn al dertig lichtgewonden geteld. Een tiental huizen raakte beschadigd. In 2017 veroorzaakten bosbranden in het Zuid-Europese land ruim honderd doden.
Ook buurland Spanje kampt met natuurbranden. In Las Hurdes, in het westen bij de Portugese grens, moesten ongeveer vierhonderd bewoners vluchten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
3 minuten geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
9 uur geleden