Portugese coach Martińez neemt met trots afscheid van EK voetbal
HAMBURG (ANP/RTR) - In een duel tussen twee favorieten voor de Europese titel verdween Portugal in Hamburg na strafschoppen uit het toernooi. De Fransen schakelden de ploeg van bondscoach Roberto Martínez in de kwartfinales van het EK uit. "Voetbal kan wreed zijn", sprak Martínez op de persconferentie na afloop. "We moeten trots zijn op de spelers, die gevochten hebben en een zeer goede prestatie hebben neergezet."
De voormalig bondscoach van België had het duel ook na de verlenging in 0-0 zien eindigen. "Het was een goede wedstrijd, van een hoog technisch en tactisch niveau, tegen een sterk team", oordeelde hij. "We wilden het Portugese volk vreugde brengen, dit team liet de waarden van Portugal zien. We creëerden gevaar, maar de precisie ontbrak. Het was een heel goede prestatie, alleen het eindresultaat viel tegen. Een penalty van ons raakte de paal en we lagen eruit. We zijn nu teleurgesteld, maar er is leven na dit EK."
"Het was een erg spannende wedstrijd en een zwaarbevochten overwinning", vond de Franse bondscoach Didier Deschamps. "Het had beide kanten op kunnen gaan, ook al hadden we het in de verlengingen wat moeilijker. Misschien waren we wat vermoeider. Het komt aan op details. Ik ben heel blij voor de groep, die zich tot het uiterste heeft ingespannen en de wedstrijd in ons voordeel heeft kunnen beslissen."
Frankrijk neemt het dinsdag in de halve finales op tegen Spanje, dat gastland Duitsland met 2-1 versloeg. Deschamps: "We gaan ervan genieten dat we bij de laatste vier horen op dit toernooi. Het wordt een gewoonte, maar we moeten niet doen alsof het vanzelf gaat. Het is de verdienste van de hele groep, ook van de spelers die niet in actie zijn gekomen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
5 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
5 uur geleden