Portugese coach Martínez maakt zich zorgen over veldbetreders
DORTMUND (ANP) - De Portugese bondscoach Roberto Martínez maakt zich zorgen om de veldbetreders tijdens grote wedstrijden. Zaterdagavond werd het duel tussen Portugal en Turkije meerdere keren onderbroken omdat fans het veld betraden. Ze waren allemaal onderweg naar Cristiano Ronaldo, voornamelijk voor een selfie.
"Het is een zorg omdat we vandaag het geluk hadden dat de bedoelingen van de fans goed waren", zei Martínez op de persconferentie. De acties van de fans gingen er relatief vriendelijk aan toe en Ronaldo leek zich er niet al te druk om te maken. Hij poseerde zelfs voor een selfie met een jonge fan. Ronaldo werd de afgelopen jaren vaker tijdens wedstrijden benaderd door veldbetreders.
"Ik denk dat we allemaal houden van fans die de grote sterren, die iconen zijn in hun land, herkennen", aldus de coach. "Maar we moeten wel begrijpen dat het heel lastig wordt als die bedoelingen verkeerd zijn."
Veldbetreders
De veldbetreders werden snel van het veld verwijderd en langs de zijlijn stonden tientallen beveiligers. "Het is niet goed om de spelers zo bloot te stellen door mensen het veld op te laten rennen", zei Martínez. "Volgens mij is er veel beveiliging en ik vind dat dit niet mag gebeuren."
Volgens Martínez moet de UEFA een signaal afgeven. "Waarschijnlijk moeten we de fans een boodschap geven dat dit niet de juiste manier is."
Portugal won de wedstrijd tegen de Turken met 3-0.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
5 uur geleden