Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugese bekerfinale verplaatst naar Coimbra

Portugese bekerfinale verplaatst naar Coimbra

LISSABON (ANP) - De Portugese bekerfinale tussen Benfica en FC Porto wordt niet zoals de laatste jaren gebruikelijk in Estádio Nacional gespeeld, maar in Coimbra. Volgens de Portugese gezondheidsautoriteiten is het nationale stadion, gelegen aan de rand van hoofdstad Lissabon, niet 'coronaproof'. Het stadion in Coimbra, dat ruim 200 kilometer ten noorden van Lissabon ligt, is wel goedgekeurd. De eindstrijd, die eerder voor eind mei op de agenda stond, wordt op 1 augustus gespeeld.

In Lissabon staat ook de ingekorte eindfase van de Champions League gepland. Tussen 12 en 23 augustus wordt in twee stadions in Lissabon een minitoernooi afgewerkt. Het gaat om Estádio da Luz van Benfica en Estádio José Alvalade van Sporting Portugal.

Het is echter nog maar de vraag of het restant van de Champions League in Lissabon volgens plan kan worden afgehandeld. Door een opleving van het coronavirus geldt sinds woensdag opnieuw een gedeeltelijke lockdown voor een aantal wijken in het noorden van de hoofdstad.

De UEFA houdt naar eigen zeggen de ontwikkelingen in Lissabon nauwlettend in de gaten, maar heeft vooralsnog geen alternatief scenario bedacht. "Voor een plan B is momenteel geen actuele aanleiding", liet een woordvoerder onlangs weten.

Meer uit Voetbal

Timber sluit na hersenschudding aan bij groepstraining Oranje

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de groepstraining bij het Nederlands voetbalelftal hervat. De middenvelder verscheen even na 17.30 uur samen met de 25 andere internationals op het veld van KC Current in Kansas City voor de warming-up.

49 minuten geleden
Duitsland rest van WK zonder geblesseerde Schlotterbeck

WINSTON-SALEM (ANP/DPA) - Duitsland vervolgt het WK voetbal zonder verdediger Nico Schlotterbeck. De 26-jarige basisspeler heeft een enkelblessure opgelopen in het groepsduel met Ivoorkust (2-1-winst). Het is tijdens het toernooi niet mogelijk om een vervanger op te roepen.

5 uur geleden
ADO Den Haag krijgt goedkeuring voor komst nieuwe aandeelhouders

DEN HAAG (ANP) - De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring gegeven voor drie nieuwe aandeelhouders bij ADO Den Haag. Dat zijn Ben Jenkins, Matt Hong en Jamie Zaninovich. De Eredivisieclub is sinds vier jaar in handen van de Amerikaan David Blitzer. Met de komst van de nieuwe geldschieters "kan de financiële basis van de club worden versterkt en kan de groei van ADO Den Haag op een verantwoorde en duurzame manier worden voortgezet", meldt de club.

6 uur geleden
Bondscoach Scaloni: drinkpauzes kunnen zwakkere WK-teams helpen

ARLINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni is nog geen fan van de drinkpauzes op het WK voetbal. "Het voelt gek, omdat het spelverloop zo onderbroken wordt. Alle onderbrekingen kunnen de op papier zwakkere teams helpen, omdat ze meer tijd krijgen om te herstellen", zei Scaloni in aanloop naar het tweede groepsduel met Oostenrijk van maandag.

9 uur geleden
Egypte verslaat Nieuw-Zeeland na rust en boekt eerste zege op WK

VANCOUVER (ANP) - Egypte heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding genomen in groep G. Het elftal van bondscoach Hossam Hassan knokte zich in Vancouver tegen Nieuw-Zeeland na rust terug van een achterstand en won met 3-1. Voor Egypte was het de eerste zege ooit op een WK.

13 uur geleden
Bondscoach Kaapverdië feliciteert spelers met nieuwe stunt op WK

MIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.

15 uur geleden
Kaapverdië met vijf geboren Rotterdammers gelijk tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.

16 uur geleden