Portugees Sousa nieuwe bondscoach Polen
WARSCHAU (ANP) - De Portugees Paulo Sousa is de nieuwe bondscoach van de nationale voetbalploeg van Polen. Dat heeft oud-voetballer Zbigniew Boniek, de baas van de Poolse voetbalbond, donderdag bekendgemaakt. Sousa (50) is de opvolger van Jerzy Brzeczek die eerder in de week onverwacht werd ontslagen.
Sousa won als voetballer twee keer de Champions League, met Juventus en Borussia Dortmund. Als trainer was hij onder meer in dienst van FC Basel en Fiorentina. Zijn laatste club was Girondins Bordeaux waar hij aan het einde van het vorige, wegens corona verkorte seizoen afscheid nam.
Polen doet komende zomer mee aan het EK, waar het land in een groep met Spanje, Zweden en Slowakije zit. Brzeczek was sinds 2018 in dienst van de Poolse bond.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
43 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
5 uur geleden