Portugees Sousa nieuwe bondscoach Polen
WARSCHAU (ANP) - De Portugees Paulo Sousa is de nieuwe bondscoach van de nationale voetbalploeg van Polen. Dat heeft oud-voetballer Zbigniew Boniek, de baas van de Poolse voetbalbond, donderdag bekendgemaakt. Sousa (50) is de opvolger van Jerzy Brzeczek die eerder in de week onverwacht werd ontslagen.
Sousa won als voetballer twee keer de Champions League, met Juventus en Borussia Dortmund. Als trainer was hij onder meer in dienst van FC Basel en Fiorentina. Zijn laatste club was Girondins Bordeaux waar hij aan het einde van het vorige, wegens corona verkorte seizoen afscheid nam.
Polen doet komende zomer mee aan het EK, waar het land in een groep met Spanje, Zweden en Slowakije zit. Brzeczek was sinds 2018 in dienst van de Poolse bond.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
36 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
18 uur geleden