Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugees parlement stemt weer voor toestaan euthanasie

Portugees parlement stemt weer voor toestaan euthanasie

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Het Portugese parlement heeft voor de derde keer gestemd voor het decriminaliseren van euthanasie. De vorige twee keer sprak de Portugese president zijn veto uit over het besluit en dat kan Marcelo Rebelo de Sousa nu weer doen. De president beloofde snel met een beslissing te komen.

De conservatieve Rebelo de Sousa blokkeerde de euthanasiewet twee keer sinds begin 2021, omdat volgens hem meerdere voorwaarden voor euthanasie "ambigu en onduidelijk" waren opgeschreven. Na het eerste veto werd de wet weer afgewezen door de president.

Om de president tegemoet te komen, is de periode tussen de aanvraag en de uiteindelijke euthanasie twee maanden geworden. Ook is psychologische hulp verplicht gesteld.

Socialistische Partij

De Socialistische Partij is de grote kracht achter de wet, die 126 stemmen voor kreeg en 84 tegen. "Het recht om te leven kan onder geen enkele omstandigheid een plicht om te leven worden", zei het socialistische parlementslid Isabel Moreira.

Portugal is een grotendeels katholiek land en vanuit die hoek is veel weerstand tegen de wet. De Portugese Bisschoppenconferentie noemt de wet een gevaar voor de mensheid.

Zesde land in EU

Het Zuid-Europese land kan het zesde land in de Europese Unie worden waar euthanasie wordt toegestaan. Nederland was in 2001 het eerste land dat euthanasie legaliseerde.

Meer uit Buitenland

Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

49 minuten geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

2 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

9 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

13 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

15 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

15 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

15 uur geleden