Portugees parlement stemt weer voor toestaan euthanasie
LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Het Portugese parlement heeft voor de derde keer gestemd voor het decriminaliseren van euthanasie. De vorige twee keer sprak de Portugese president zijn veto uit over het besluit en dat kan Marcelo Rebelo de Sousa nu weer doen. De president beloofde snel met een beslissing te komen.
De conservatieve Rebelo de Sousa blokkeerde de euthanasiewet twee keer sinds begin 2021, omdat volgens hem meerdere voorwaarden voor euthanasie "ambigu en onduidelijk" waren opgeschreven. Na het eerste veto werd de wet weer afgewezen door de president.
Om de president tegemoet te komen, is de periode tussen de aanvraag en de uiteindelijke euthanasie twee maanden geworden. Ook is psychologische hulp verplicht gesteld.
Socialistische Partij
De Socialistische Partij is de grote kracht achter de wet, die 126 stemmen voor kreeg en 84 tegen. "Het recht om te leven kan onder geen enkele omstandigheid een plicht om te leven worden", zei het socialistische parlementslid Isabel Moreira.
Portugal is een grotendeels katholiek land en vanuit die hoek is veel weerstand tegen de wet. De Portugese Bisschoppenconferentie noemt de wet een gevaar voor de mensheid.
Zesde land in EU
Het Zuid-Europese land kan het zesde land in de Europese Unie worden waar euthanasie wordt toegestaan. Nederland was in 2001 het eerste land dat euthanasie legaliseerde.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
4 uur geleden