Portugees Otavio voor vele miljoenen naar club Ronaldo
PORTO (ANP) - Otavio is de volgende voetballer die naar Saudi-Arabië vertrekt. De 28-jarige Portugese middenvelder verruilt FC Porto voor Al-Nassr, de club waar zijn landgenoot Cristiano Ronaldo voetbalt.
Volgens Portugese media betaalt Al-Nassr zo'n 60 miljoen euro voor Otavio, die sinds 2014 bij Porto onder contract stond. In het seizoen 2015/2016 werd hij verhuurd aan Vitória Guimarães.
Otavio kwam bij Porto tot 283 wedstrijden, waarin hij 31 keer scoorde en 75 assists gaf. Met Porto werd de 14-voudig international drie keer landskampioen (2018, 2020, 2022), won hij drie keer de beker (2020, 2022, 2023) en twee keer de Super Cup (2019, 2021).
Bij Al-Nassr voetballen, naast Ronaldo, onder anderen Sadio Mané, Marcelo Brozovic, Alex Telles, Seko Fofana en David Ospina.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
6 uur geleden