Portugees Mendes moet vrezen voor einde WK voetbal
DOHA (ANP) - De Portugese verdediger Nuno Mendes komt vermoedelijk niet meer in actie op het WK voetbal in Qatar. De 20-jarige linksback van Paris Saint-Germain ondervindt hinder van een bovenbeenblessure.
Volgens de Portugezen is het niet aannemelijk dat Mendes dit jaar nog in actie komt. "Maar hij blijft wel bij ons in Qatar. Dat is wat hij en de ploeg willen. Het illustreert de teamspirit in onze groep", aldus bondscoach Fernando Santos.
Mendes miste de openingswedstrijd van Portugal tegen Ghana (3-2) en ging tegen Uruguay (2-0) vlak voor rust, in tranen, naar de kant.
Cristiano Ronaldo
De beschikbaarheid van Cristiano Ronaldo voor de laatste groepswedstrijd tegen Zuid-Korea is volgens bondscoach Santos twijfelachtig. De 37-jarige aanvoerder miste de groepstraining van woensdag. De aanvaller deed specifieke hersteloefeningen. "Ik denk dat de kans 50-50 is dat hij speelt", zei Santos donderdag. "Het zal afhangen van of en hoe hij vandaag traint en of we zien of hij in goede conditie is. Er is een plan voor het geval hij niet beschikbaar is."
Portugal is na de zeges op Ghana en Uruguay al zeker van de achtste finales op het WK. Vrijdag speelt de Europees kampioen van 2016 de laatste groepswedstrijd tegen Zuid-Korea. "Winnen en bovenaan eindigen in onze groep is ons belangrijkste doel", zei Santos.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
4 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
7 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
23 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
23 uur geleden