Portugees Mendes moet vrezen voor einde WK voetbal
DOHA (ANP) - De Portugese verdediger Nuno Mendes komt vermoedelijk niet meer in actie op het WK voetbal in Qatar. De 20-jarige linksback van Paris Saint-Germain ondervindt hinder van een bovenbeenblessure.
Volgens de Portugezen is het niet aannemelijk dat Mendes dit jaar nog in actie komt. "Maar hij blijft wel bij ons in Qatar. Dat is wat hij en de ploeg willen. Het illustreert de teamspirit in onze groep", aldus bondscoach Fernando Santos.
Mendes miste de openingswedstrijd van Portugal tegen Ghana (3-2) en ging tegen Uruguay (2-0) vlak voor rust, in tranen, naar de kant.
Cristiano Ronaldo
De beschikbaarheid van Cristiano Ronaldo voor de laatste groepswedstrijd tegen Zuid-Korea is volgens bondscoach Santos twijfelachtig. De 37-jarige aanvoerder miste de groepstraining van woensdag. De aanvaller deed specifieke hersteloefeningen. "Ik denk dat de kans 50-50 is dat hij speelt", zei Santos donderdag. "Het zal afhangen van of en hoe hij vandaag traint en of we zien of hij in goede conditie is. Er is een plan voor het geval hij niet beschikbaar is."
Portugal is na de zeges op Ghana en Uruguay al zeker van de achtste finales op het WK. Vrijdag speelt de Europees kampioen van 2016 de laatste groepswedstrijd tegen Zuid-Korea. "Winnen en bovenaan eindigen in onze groep is ons belangrijkste doel", zei Santos.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
8 uur geleden