Portugees Mendes moet vrezen voor einde WK voetbal
DOHA (ANP) - De Portugese verdediger Nuno Mendes komt vermoedelijk niet meer in actie op het WK voetbal in Qatar. De 20-jarige linksback van Paris Saint-Germain ondervindt hinder van een bovenbeenblessure.
Volgens de Portugezen is het niet aannemelijk dat Mendes dit jaar nog in actie komt. "Maar hij blijft wel bij ons in Qatar. Dat is wat hij en de ploeg willen. Het illustreert de teamspirit in onze groep", aldus bondscoach Fernando Santos.
Mendes miste de openingswedstrijd van Portugal tegen Ghana (3-2) en ging tegen Uruguay (2-0) vlak voor rust, in tranen, naar de kant.
Cristiano Ronaldo
De beschikbaarheid van Cristiano Ronaldo voor de laatste groepswedstrijd tegen Zuid-Korea is volgens bondscoach Santos twijfelachtig. De 37-jarige aanvoerder miste de groepstraining van woensdag. De aanvaller deed specifieke hersteloefeningen. "Ik denk dat de kans 50-50 is dat hij speelt", zei Santos donderdag. "Het zal afhangen van of en hoe hij vandaag traint en of we zien of hij in goede conditie is. Er is een plan voor het geval hij niet beschikbaar is."
Portugal is na de zeges op Ghana en Uruguay al zeker van de achtste finales op het WK. Vrijdag speelt de Europees kampioen van 2016 de laatste groepswedstrijd tegen Zuid-Korea. "Winnen en bovenaan eindigen in onze groep is ons belangrijkste doel", zei Santos.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
14 uur geleden