Portugal wint ook met ruime cijfers in Luxemburg
LUXEMBURG (ANP) - Portugal heeft ook de tweede EK-kwalificatiewedstrijd met ruime cijfers gewonnen. Ditmaal werd Luxemburg met 6-0 verslagen, mede dankzij twee doelpunten van Cristiano Ronaldo. Donderdag had Portugal al met 4-0 gewonnen van Liechtenstein. Ook in dat duel tekende Ronaldo voor twee goals.
Ronaldo opende de score in de negende minuut. Een kopbal van Nuno Mendes verdween via de voet van de aanvaller in het doel. João Félix maakte er na een kwartier 0-2 van met een kopbal en niet veel later was ook Bernardo Silva trefzeker met zijn hoofd. Ronaldo maakte na iets meer dan een half uur zijn tweede van de avond, een schuiver met links.
Ronaldo werd na ruim een uur gewisseld, Gonçalo Ramos kwam voor hem in de ploeg. Kort daarvoor had Ronaldo een gele kaart gekregen voor een schwalbe.
In de tweede helft daalde het tempo en ging Portugal niet tot het uiterste om de score op te voeren. Invaller Otávio scoorde een klein kwartier voor tijd nog met een kopbal. Rafael Leão kreeg vervolgens de uitgelezen kans er 0-6 van te maken, maar hij miste vanaf elf meter. Iets daarna scoorde Leão alsnog met een tegendraads schot na een solo.
In dezelfde groep won Slowakije met 2-0 van Bosnië en Herzegovina. Róbert Mak en Lukas Haraslin scoorden.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
7 uur geleden