Portugal wint laatste oefenduel voor WK eenvoudig van Nigeria
LISSABON (ANP) - Portugal heeft in aanloop naar het WK in Qatar zijn laatste oefenpot gewonnen van Nigeria. In het Estádio José Alvalade in Lissabon werd het eenvoudig 4-0.
Manchester United-speler Bruno Fernandes opende al in de 9e minuut de score. De 28-jarige middenvelder verdubbelde vanaf de penaltystip de stand. In de tweede helft werd Fernandes gewisseld. Nigeria kreeg in de 81e minuut nog een kans om wat terug te doen via een strafschop, maar de poging van Emmanuel Dennis ging er niet in. Niet veel later was het wel twee keer raak aan de andere kant. De ingevallen Gonçalo Ramos en João Mário maakten het derde en vierde doelpunt.
Fernandes' teamgenoot Cristiano Ronaldo bij ManUnited deed niet mee aan de vriendschappelijke interland vanwege maagproblemen. De grote vedette was deze week vooral in het nieuws door een explosief interview waarin hij uithaalde naar de Engelse club, trainer Erik ten Hag en de eigenaren. Bij Nigeria speelde Ajacied Calvin Bassey de hele wedstrijd.
Het Portugese team vliegt vrijdag naar Qatar en speelt in groep H tegen Ghana, Uruguay en Zuid-Korea. Nigeria doet niet mee aan het WK.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
19 uur geleden