Portugal wint laatste oefenduel voor WK eenvoudig van Nigeria
LISSABON (ANP) - Portugal heeft in aanloop naar het WK in Qatar zijn laatste oefenpot gewonnen van Nigeria. In het Estádio José Alvalade in Lissabon werd het eenvoudig 4-0.
Manchester United-speler Bruno Fernandes opende al in de 9e minuut de score. De 28-jarige middenvelder verdubbelde vanaf de penaltystip de stand. In de tweede helft werd Fernandes gewisseld. Nigeria kreeg in de 81e minuut nog een kans om wat terug te doen via een strafschop, maar de poging van Emmanuel Dennis ging er niet in. Niet veel later was het wel twee keer raak aan de andere kant. De ingevallen Gonçalo Ramos en João Mário maakten het derde en vierde doelpunt.
Fernandes' teamgenoot Cristiano Ronaldo bij ManUnited deed niet mee aan de vriendschappelijke interland vanwege maagproblemen. De grote vedette was deze week vooral in het nieuws door een explosief interview waarin hij uithaalde naar de Engelse club, trainer Erik ten Hag en de eigenaren. Bij Nigeria speelde Ajacied Calvin Bassey de hele wedstrijd.
Het Portugese team vliegt vrijdag naar Qatar en speelt in groep H tegen Ghana, Uruguay en Zuid-Korea. Nigeria doet niet mee aan het WK.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
44 minuten geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
8 uur geleden