Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal verslaat Luxemburg moeizaam

Portugal verslaat Luxemburg moeizaam

LUXEMBURG (ANP) - Portugal heeft in de WK-kwalificatie een moeizame overwinning in en tegen Luxemburg behaald. De Europees kampioen versloeg de nummer 98 van de FIFA ranking met 3-1. Portugal kwam door een treffer van Gerson Rodrigues eerst op achterstand. Op slag van rust maakte Diogo Jota gelijk en kort na de rust zorgde Cristiano Ronaldo met een intikker voor een voorsprong. Invaller João Palhinha stelde de winst veilig in de 80e minuut.

Voor Ronaldo was het zijn 103e doelpunt in de nationale ploeg. Op de topscorerslijst aller tijden per land moet hij alleen nog de Iraniër Ali Daei voor zich dulden. Hij kwam 109 keer voor de nationale ploeg tot scoren.

Ronaldo dacht afgelopen zaterdag tegen Servië (2-2) in de extra tijd ook te hebben gescoord. Zijn inzet leek ook net over de doellijn te zijn gegaan voordat een verdediger ingreep, maar de Nederlandse arbitrage onder leiding van scheidsrechter Danny Makkelie kende geen doelpunt toe. Een VAR of doellijntechnologie was in Belgrado niet beschikbaar. Ronaldo smeet daarop zijn aanvoerdersband weg en beende woedend naar de catacomben.

Luxemburg boekte zaterdag nog een fraaie zege in en tegen Ierland (0-1). Ook in dat duel kwam Rodrigues tot scoren. Ploeggenoot Maxime Chanot kreeg tegen Portugal in de eindfase nog de rode kaart.

Eerder op de avond won Servië met 2-1 van Azerbeidzjan. In Bakoe kwam Aleksandar Mitrovic twee keer tot scoren. De topscorer aller tijden van Servië bracht zijn interlandtotaal op 41 treffers. Ajacied Dusan Tadic, die bij de 0-1 de assist verzorgde, ging een kwartier voor tijd naar de kant.

In groep A hebben Portugal en Servië na drie duels 7 punten.

Meer uit Voetbal

Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

4 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

4 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

7 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

7 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

8 uur geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

11 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

12 uur geleden