Portugal verslaat Luxemburg moeizaam
LUXEMBURG (ANP) - Portugal heeft in de WK-kwalificatie een moeizame overwinning in en tegen Luxemburg behaald. De Europees kampioen versloeg de nummer 98 van de FIFA ranking met 3-1. Portugal kwam door een treffer van Gerson Rodrigues eerst op achterstand. Op slag van rust maakte Diogo Jota gelijk en kort na de rust zorgde Cristiano Ronaldo met een intikker voor een voorsprong. Invaller João Palhinha stelde de winst veilig in de 80e minuut.
Voor Ronaldo was het zijn 103e doelpunt in de nationale ploeg. Op de topscorerslijst aller tijden per land moet hij alleen nog de Iraniër Ali Daei voor zich dulden. Hij kwam 109 keer voor de nationale ploeg tot scoren.
Ronaldo dacht afgelopen zaterdag tegen Servië (2-2) in de extra tijd ook te hebben gescoord. Zijn inzet leek ook net over de doellijn te zijn gegaan voordat een verdediger ingreep, maar de Nederlandse arbitrage onder leiding van scheidsrechter Danny Makkelie kende geen doelpunt toe. Een VAR of doellijntechnologie was in Belgrado niet beschikbaar. Ronaldo smeet daarop zijn aanvoerdersband weg en beende woedend naar de catacomben.
Luxemburg boekte zaterdag nog een fraaie zege in en tegen Ierland (0-1). Ook in dat duel kwam Rodrigues tot scoren. Ploeggenoot Maxime Chanot kreeg tegen Portugal in de eindfase nog de rode kaart.
Eerder op de avond won Servië met 2-1 van Azerbeidzjan. In Bakoe kwam Aleksandar Mitrovic twee keer tot scoren. De topscorer aller tijden van Servië bracht zijn interlandtotaal op 41 treffers. Ajacied Dusan Tadic, die bij de 0-1 de assist verzorgde, ging een kwartier voor tijd naar de kant.
In groep A hebben Portugal en Servië na drie duels 7 punten.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
11 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
11 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
15 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
18 uur geleden