Portugal verslaat Luxemburg moeizaam
LUXEMBURG (ANP) - Portugal heeft in de WK-kwalificatie een moeizame overwinning in en tegen Luxemburg behaald. De Europees kampioen versloeg de nummer 98 van de FIFA ranking met 3-1. Portugal kwam door een treffer van Gerson Rodrigues eerst op achterstand. Op slag van rust maakte Diogo Jota gelijk en kort na de rust zorgde Cristiano Ronaldo met een intikker voor een voorsprong. Invaller João Palhinha stelde de winst veilig in de 80e minuut.
Voor Ronaldo was het zijn 103e doelpunt in de nationale ploeg. Op de topscorerslijst aller tijden per land moet hij alleen nog de Iraniër Ali Daei voor zich dulden. Hij kwam 109 keer voor de nationale ploeg tot scoren.
Ronaldo dacht afgelopen zaterdag tegen Servië (2-2) in de extra tijd ook te hebben gescoord. Zijn inzet leek ook net over de doellijn te zijn gegaan voordat een verdediger ingreep, maar de Nederlandse arbitrage onder leiding van scheidsrechter Danny Makkelie kende geen doelpunt toe. Een VAR of doellijntechnologie was in Belgrado niet beschikbaar. Ronaldo smeet daarop zijn aanvoerdersband weg en beende woedend naar de catacomben.
Luxemburg boekte zaterdag nog een fraaie zege in en tegen Ierland (0-1). Ook in dat duel kwam Rodrigues tot scoren. Ploeggenoot Maxime Chanot kreeg tegen Portugal in de eindfase nog de rode kaart.
Eerder op de avond won Servië met 2-1 van Azerbeidzjan. In Bakoe kwam Aleksandar Mitrovic twee keer tot scoren. De topscorer aller tijden van Servië bracht zijn interlandtotaal op 41 treffers. Ajacied Dusan Tadic, die bij de 0-1 de assist verzorgde, ging een kwartier voor tijd naar de kant.
In groep A hebben Portugal en Servië na drie duels 7 punten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
21 uur geleden