Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal verslaat Ghana op WK na mijlpaal Ronaldo

Portugal verslaat Ghana op WK na mijlpaal Ronaldo

DOHA (ANP) - Aan de hand van Cristiano Ronaldo heeft Portugal zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-2 van Ghana gewonnen. De Portugese vedette tekende voor de 1-0 en werd daarmee de eerste speler ooit die op vijf WK’s een doelpunt maakte.

Alle ogen in Stadium 974 waren op Ronaldo gericht. Het was zijn eerste wedstrijd sinds zijn vertrek bij Manchester United eerder deze week. Ronaldo was voor rust al een aantal keer dicht bij zijn mijlpaal. Na een steekpass dook hij op voor de doelman, maar zijn aanname liet hem in de steek. Hij mikte vervolgens een kopbal naast het doel, waarna een doelpunt werd afgekeurd.

Ajacied Mohammed Kudus wist net als de rest van Ghana lange tijd amper gevaarlijk te worden. De middenvelder was na rust met een schot verantwoordelijk voor de eerste dreiging. Even later was Ronaldo echter weer het middelpunt van de aandacht. Hij ging neer in het strafschopgebied en benutte zelf de makkelijk gegeven strafschop, 1-0.

Gelijk

Ghana kwam weer gelijk door André Ayew na een van richting veranderde pass van Kudus. Portugal maakte vervolgens het verschil in het laatste kwartier. João Félix tekende voor de 2-1, waarna Rafael Leão de 3-1 maakte. Osman Bukari zette in de laatste minuut van de reguliere speeltijd de eindstand op het bord.

Groepsgenoten Uruguay en Zuid-Korea speelden eerder op de dag met 0-0 gelijk, waardoor Portugal met 3 punten aan de leiding gaat in de poule.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

7 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

9 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

12 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

12 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

14 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

19 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

19 uur geleden