Portugal verslaat Ghana op WK na mijlpaal Ronaldo
DOHA (ANP) - Aan de hand van Cristiano Ronaldo heeft Portugal zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-2 van Ghana gewonnen. De Portugese vedette tekende voor de 1-0 en werd daarmee de eerste speler ooit die op vijf WK’s een doelpunt maakte.
Alle ogen in Stadium 974 waren op Ronaldo gericht. Het was zijn eerste wedstrijd sinds zijn vertrek bij Manchester United eerder deze week. Ronaldo was voor rust al een aantal keer dicht bij zijn mijlpaal. Na een steekpass dook hij op voor de doelman, maar zijn aanname liet hem in de steek. Hij mikte vervolgens een kopbal naast het doel, waarna een doelpunt werd afgekeurd.
Ajacied Mohammed Kudus wist net als de rest van Ghana lange tijd amper gevaarlijk te worden. De middenvelder was na rust met een schot verantwoordelijk voor de eerste dreiging. Even later was Ronaldo echter weer het middelpunt van de aandacht. Hij ging neer in het strafschopgebied en benutte zelf de makkelijk gegeven strafschop, 1-0.
Gelijk
Ghana kwam weer gelijk door André Ayew na een van richting veranderde pass van Kudus. Portugal maakte vervolgens het verschil in het laatste kwartier. João Félix tekende voor de 2-1, waarna Rafael Leão de 3-1 maakte. Osman Bukari zette in de laatste minuut van de reguliere speeltijd de eindstand op het bord.
Groepsgenoten Uruguay en Zuid-Korea speelden eerder op de dag met 0-0 gelijk, waardoor Portugal met 3 punten aan de leiding gaat in de poule.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
14 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
18 uur geleden