Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal verslaat Ghana op WK na mijlpaal Ronaldo

Portugal verslaat Ghana op WK na mijlpaal Ronaldo

DOHA (ANP) - Aan de hand van Cristiano Ronaldo heeft Portugal zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-2 van Ghana gewonnen. De Portugese vedette tekende voor de 1-0 en werd daarmee de eerste speler ooit die op vijf WK’s een doelpunt maakte.

Alle ogen in Stadium 974 waren op Ronaldo gericht. Het was zijn eerste wedstrijd sinds zijn vertrek bij Manchester United eerder deze week. Ronaldo was voor rust al een aantal keer dicht bij zijn mijlpaal. Na een steekpass dook hij op voor de doelman, maar zijn aanname liet hem in de steek. Hij mikte vervolgens een kopbal naast het doel, waarna een doelpunt werd afgekeurd.

Ajacied Mohammed Kudus wist net als de rest van Ghana lange tijd amper gevaarlijk te worden. De middenvelder was na rust met een schot verantwoordelijk voor de eerste dreiging. Even later was Ronaldo echter weer het middelpunt van de aandacht. Hij ging neer in het strafschopgebied en benutte zelf de makkelijk gegeven strafschop, 1-0.

Gelijk

Ghana kwam weer gelijk door André Ayew na een van richting veranderde pass van Kudus. Portugal maakte vervolgens het verschil in het laatste kwartier. João Félix tekende voor de 2-1, waarna Rafael Leão de 3-1 maakte. Osman Bukari zette in de laatste minuut van de reguliere speeltijd de eindstand op het bord.

Groepsgenoten Uruguay en Zuid-Korea speelden eerder op de dag met 0-0 gelijk, waardoor Portugal met 3 punten aan de leiding gaat in de poule.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

3 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

3 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

3 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

4 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

6 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

6 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

7 uur geleden