Portugal verliest bij Zwitserland in Nations League
GENÈVE (ANP) - Portugal heeft in de uitwedstrijd tegen het vooraf nog puntloze Zwitserland de eerste nederlaag geleden in de Nations League. De Portugezen, in 2019 winnaar van de eerste editie, verloren in Genève met 1-0.
Het enige doelpunt van de avond viel al na 55 seconden. Haris Seferovic kopte raak na een perfecte voorzet vanaf de rechterflank van Silvan Widmer. Seferovic speelt voor Benfica, de nummer 3 van afgelopen seizoen in Portugal.
In het resterende anderhalf uur kwam Portugal, ondanks een aantal offensieve wissels, niet meer tot scoren. Keeper Jonas Omlin vervulde een hoofdrol bij de Zwitsers met een aantal goede reddingen.
Ronaldo
Portugal trad aan zonder Cristiano Ronaldo, die door bondscoach Fernando Santos op vakantie is gestuurd. Datzelfde geldt voor João Moutinho en Raphaël Guerreiro. Diogo Jota van Liverpool kwam pas na een uur binnen de lijnen.
De Portugezen werden gepasseerd door Spanje, dat in Málaga Tsjechië met 2-0 de baas was. Halverwege de eerste helft schoot Carlos Soler raak na goed voorbereidend werk van Marco Asensio en een kwartier voor tijd maakte Pablo Sarabia er 2-0 van.
Spanje heeft na vier duels 8 punten, Portugal heeft een punt minder. Spanje haalde vorig jaar de finale van de Nations League, waarin Frankrijk met 2-1 te sterk was.
B-divisie
In de B-divisie gaf Servië een 2-0-voorsprong uit handen in de uitwedstrijd tegen Slovenië: 2-2. Ajacied Dusan Tadic verzorgde de assist bij het tweede doelpunt van de Serviërs, van Aleksandar Mitrovic.
Griekenland behield in de C-divisie de ongeslagen status door Kosovo met 2-0 te verslaan. Georgios Giakoumakis, voormalig speler van VVV-Venlo, zette de Grieken op voorsprong.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
4 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
9 uur geleden