Portugal verliest bij Zwitserland in Nations League
GENÈVE (ANP) - Portugal heeft in de uitwedstrijd tegen het vooraf nog puntloze Zwitserland de eerste nederlaag geleden in de Nations League. De Portugezen, in 2019 winnaar van de eerste editie, verloren in Genève met 1-0.
Het enige doelpunt van de avond viel al na 55 seconden. Haris Seferovic kopte raak na een perfecte voorzet vanaf de rechterflank van Silvan Widmer. Seferovic speelt voor Benfica, de nummer 3 van afgelopen seizoen in Portugal.
In het resterende anderhalf uur kwam Portugal, ondanks een aantal offensieve wissels, niet meer tot scoren. Keeper Jonas Omlin vervulde een hoofdrol bij de Zwitsers met een aantal goede reddingen.
Ronaldo
Portugal trad aan zonder Cristiano Ronaldo, die door bondscoach Fernando Santos op vakantie is gestuurd. Datzelfde geldt voor João Moutinho en Raphaël Guerreiro. Diogo Jota van Liverpool kwam pas na een uur binnen de lijnen.
De Portugezen werden gepasseerd door Spanje, dat in Málaga Tsjechië met 2-0 de baas was. Halverwege de eerste helft schoot Carlos Soler raak na goed voorbereidend werk van Marco Asensio en een kwartier voor tijd maakte Pablo Sarabia er 2-0 van.
Spanje heeft na vier duels 8 punten, Portugal heeft een punt minder. Spanje haalde vorig jaar de finale van de Nations League, waarin Frankrijk met 2-1 te sterk was.
B-divisie
In de B-divisie gaf Servië een 2-0-voorsprong uit handen in de uitwedstrijd tegen Slovenië: 2-2. Ajacied Dusan Tadic verzorgde de assist bij het tweede doelpunt van de Serviërs, van Aleksandar Mitrovic.
Griekenland behield in de C-divisie de ongeslagen status door Kosovo met 2-0 te verslaan. Georgios Giakoumakis, voormalig speler van VVV-Venlo, zette de Grieken op voorsprong.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
10 uur geleden