Portugal verhindert Nederlandse deelname aan WK handbal
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse handballers zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het WK in 2023. De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson liet zich in de play-offs verrassen door Portugal.
De mannen hadden donderdag nog de uitwedstrijd in Portimão met 33-30 gewonnen en leken zich met die uitslag een goede uitgangspositie te hebben verworven om voor het eerst sinds 1961 deelname aan het WK af te dwingen, maar niets bleek minder waar.
Portugal was in de enerverende return in het Indoor-Sportcentrum van Eindhoven de betere en vooral sluwere ploeg die het verschil van drie goals wist te overbruggen en won met zeven goals verschil: 35-28.
Hard
De Portugezen speelden niet alleen sterk, maar ook hard en vaak overbluften ze de behendige Nederlandse spelers met fysiek geweld. Oranje kreeg ook opvallend vaak strafworpen mee. Kay Smits en Florent Bourget benutten de meesten en dat was zeker in de eerste helft hard nodig om bij te blijven.
Op een goed moment leidde Portugal met 14-9 en moest de thuisploeg tot het uiterste gaan om aan te haken. Dat lukte mede dankzij een paar sterke reddingen van doelman Bart Ravensbergen. Via goals van Dani Baijens en aanvoerder Bobby Schagen bracht Nederland het verschil terug tot twee goals bij rust: 15-17.
Hoewel Oranje in de tweede helft heel snel op 19-19 kwam en ineens goed op koers lag, nam Portugal toch weer het initiatief over en liep uit naar 29-24. Het was vechten voor elke bal om het verschil niet verder te laten oplopen en terug te brengen tot minder dan drie doelpunten, maar ondanks luide aanmoedigingen van het publiek lukte dat niet.
Scoren
Juist in de fase dat het moest, miste Nederland te veel kansen en stond de Portugese keeper Miguel Espinha Ferreira in de weg. Portugal daarentegen liet zich niet intimideren en bleef ook in de slotfase onverstoorbaar scoren. Martim Mota de Costa was de topscorer bij de Portugezen met acht treffers. Smits scoorde zeven keer voor de thuisploeg, Baijens gooide vijf keer raak, spelmaker Luc Steins maakte vier doelpunten.
De nederlaag tegen Portugal kwam hard aan bij de Nederlandse handballers, die op het afgelopen EK in Hongarije nog als tiende waren geëindigd en meenden dat de tijd nu rijp was voor de stap naar de mondiale eindronde. Maar evenals in 2010, 2012, 2016 en 2018 strandde de ploeg in de beslissende WK-play-off.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
7 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
20 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
1 dag geleden