Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal verhindert Nederlandse deelname aan WK handbal

Portugal verhindert Nederlandse deelname aan WK handbal

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse handballers zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het WK in 2023. De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson liet zich in de play-offs verrassen door Portugal.

De mannen hadden donderdag nog de uitwedstrijd in Portimão met 33-30 gewonnen en leken zich met die uitslag een goede uitgangspositie te hebben verworven om voor het eerst sinds 1961 deelname aan het WK af te dwingen, maar niets bleek minder waar.

Portugal was in de enerverende return in het Indoor-Sportcentrum van Eindhoven de betere en vooral sluwere ploeg die het verschil van drie goals wist te overbruggen en won met zeven goals verschil: 35-28.

Hard

De Portugezen speelden niet alleen sterk, maar ook hard en vaak overbluften ze de behendige Nederlandse spelers met fysiek geweld. Oranje kreeg ook opvallend vaak strafworpen mee. Kay Smits en Florent Bourget benutten de meesten en dat was zeker in de eerste helft hard nodig om bij te blijven.

Op een goed moment leidde Portugal met 14-9 en moest de thuisploeg tot het uiterste gaan om aan te haken. Dat lukte mede dankzij een paar sterke reddingen van doelman Bart Ravensbergen. Via goals van Dani Baijens en aanvoerder Bobby Schagen bracht Nederland het verschil terug tot twee goals bij rust: 15-17.

Hoewel Oranje in de tweede helft heel snel op 19-19 kwam en ineens goed op koers lag, nam Portugal toch weer het initiatief over en liep uit naar 29-24. Het was vechten voor elke bal om het verschil niet verder te laten oplopen en terug te brengen tot minder dan drie doelpunten, maar ondanks luide aanmoedigingen van het publiek lukte dat niet.

Scoren

Juist in de fase dat het moest, miste Nederland te veel kansen en stond de Portugese keeper Miguel Espinha Ferreira in de weg. Portugal daarentegen liet zich niet intimideren en bleef ook in de slotfase onverstoorbaar scoren. Martim Mota de Costa was de topscorer bij de Portugezen met acht treffers. Smits scoorde zeven keer voor de thuisploeg, Baijens gooide vijf keer raak, spelmaker Luc Steins maakte vier doelpunten.

De nederlaag tegen Portugal kwam hard aan bij de Nederlandse handballers, die op het afgelopen EK in Hongarije nog als tiende waren geëindigd en meenden dat de tijd nu rijp was voor de stap naar de mondiale eindronde. Maar evenals in 2010, 2012, 2016 en 2018 strandde de ploeg in de beslissende WK-play-off.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

2 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

2 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

2 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

3 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

3 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

3 uur geleden