Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal verhindert Nederlandse deelname aan WK handbal

Portugal verhindert Nederlandse deelname aan WK handbal

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse handballers zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het WK in 2023. De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson liet zich in de play-offs verrassen door Portugal.

De mannen hadden donderdag nog de uitwedstrijd in Portimão met 33-30 gewonnen en leken zich met die uitslag een goede uitgangspositie te hebben verworven om voor het eerst sinds 1961 deelname aan het WK af te dwingen, maar niets bleek minder waar.

Portugal was in de enerverende return in het Indoor-Sportcentrum van Eindhoven de betere en vooral sluwere ploeg die het verschil van drie goals wist te overbruggen en won met zeven goals verschil: 35-28.

Hard

De Portugezen speelden niet alleen sterk, maar ook hard en vaak overbluften ze de behendige Nederlandse spelers met fysiek geweld. Oranje kreeg ook opvallend vaak strafworpen mee. Kay Smits en Florent Bourget benutten de meesten en dat was zeker in de eerste helft hard nodig om bij te blijven.

Op een goed moment leidde Portugal met 14-9 en moest de thuisploeg tot het uiterste gaan om aan te haken. Dat lukte mede dankzij een paar sterke reddingen van doelman Bart Ravensbergen. Via goals van Dani Baijens en aanvoerder Bobby Schagen bracht Nederland het verschil terug tot twee goals bij rust: 15-17.

Hoewel Oranje in de tweede helft heel snel op 19-19 kwam en ineens goed op koers lag, nam Portugal toch weer het initiatief over en liep uit naar 29-24. Het was vechten voor elke bal om het verschil niet verder te laten oplopen en terug te brengen tot minder dan drie doelpunten, maar ondanks luide aanmoedigingen van het publiek lukte dat niet.

Scoren

Juist in de fase dat het moest, miste Nederland te veel kansen en stond de Portugese keeper Miguel Espinha Ferreira in de weg. Portugal daarentegen liet zich niet intimideren en bleef ook in de slotfase onverstoorbaar scoren. Martim Mota de Costa was de topscorer bij de Portugezen met acht treffers. Smits scoorde zeven keer voor de thuisploeg, Baijens gooide vijf keer raak, spelmaker Luc Steins maakte vier doelpunten.

De nederlaag tegen Portugal kwam hard aan bij de Nederlandse handballers, die op het afgelopen EK in Hongarije nog als tiende waren geëindigd en meenden dat de tijd nu rijp was voor de stap naar de mondiale eindronde. Maar evenals in 2010, 2012, 2016 en 2018 strandde de ploeg in de beslissende WK-play-off.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

5 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

6 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

10 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

10 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden