Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal pakt in blessuretijd drie punten tegen Tsjechië

Portugal pakt in blessuretijd drie punten tegen Tsjechië

LEIPZIG (ANP) - In de stromende regen in Leipzig heeft Portugal op het EK voetbal ternauwernood puntenverlies weten te voorkomen. De eerste groepswedstrijd tegen Tsjechië werd door de ingevallen Francisco Conceição in blessuretijd beslist: 2-1. Voor rust vielen er geen doelpunten en dat was voor het eerst deze eindronde.

In die eerste helft had Portugal het meeste balbezit zonder veel kansen te creëren. Wel was Cristiano Ronaldo tijdens zijn zesde EK-deelname een paar keer dicht bij de 1-0. Vooral na ruim een halfuur kreeg de 39-jarige vedette een goede mogelijkheid. Op de rand van buitenspel schoot hij na een steekpass van Bruno Fernandes op de Tsjechische doelman Jindrich Stanek.

Na de pauze hadden de Portugezen aanvankelijk opnieuw de overhand met onder meer een kopkans voor Ronaldo. Toch viel de treffer verrassend aan de andere kant. Lukas Provod kreeg de bal op de rand van het zestienmetergebied voor zijn voeten en knalde via de binnenkant van de paal raak. Niet veel later stond het alweer gelijk na een ongelukkige eigen goal van Robin Hranac.

Afgekeurd doelpunt

Tsjechië, met Feyenoorder Ondrej Lingr inmiddels in de ploeg, leek in het restant het meest tevreden met een gelijkspel. Portugal drong aan en maakte vlak voor tijd de 2-1. De arbitrage annuleerde echter het kopdoelpunt van Diogo Jota, omdat Ronaldo even daarvoor net buitenspel stond. De 2-1 viel alsnog in blessuretijd, door toedoen van invaller en voormalig Ajacied Conceição.

Portugal vervolgt het EK zaterdag met een wedstrijd tegen Turkije, terwijl de Tsjechen diezelfde dag in actie komen tegen Georgië. De Turken wonnen eerder op de dag met 3-1 van de Georgiërs.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

1 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

1 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

2 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

2 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

3 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

3 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

4 uur geleden