Portugal pakt in blessuretijd drie punten tegen Tsjechië
LEIPZIG (ANP) - In de stromende regen in Leipzig heeft Portugal op het EK voetbal ternauwernood puntenverlies weten te voorkomen. De eerste groepswedstrijd tegen Tsjechië werd door de ingevallen Francisco Conceição in blessuretijd beslist: 2-1. Voor rust vielen er geen doelpunten en dat was voor het eerst deze eindronde.
In die eerste helft had Portugal het meeste balbezit zonder veel kansen te creëren. Wel was Cristiano Ronaldo tijdens zijn zesde EK-deelname een paar keer dicht bij de 1-0. Vooral na ruim een halfuur kreeg de 39-jarige vedette een goede mogelijkheid. Op de rand van buitenspel schoot hij na een steekpass van Bruno Fernandes op de Tsjechische doelman Jindrich Stanek.
Na de pauze hadden de Portugezen aanvankelijk opnieuw de overhand met onder meer een kopkans voor Ronaldo. Toch viel de treffer verrassend aan de andere kant. Lukas Provod kreeg de bal op de rand van het zestienmetergebied voor zijn voeten en knalde via de binnenkant van de paal raak. Niet veel later stond het alweer gelijk na een ongelukkige eigen goal van Robin Hranac.
Afgekeurd doelpunt
Tsjechië, met Feyenoorder Ondrej Lingr inmiddels in de ploeg, leek in het restant het meest tevreden met een gelijkspel. Portugal drong aan en maakte vlak voor tijd de 2-1. De arbitrage annuleerde echter het kopdoelpunt van Diogo Jota, omdat Ronaldo even daarvoor net buitenspel stond. De 2-1 viel alsnog in blessuretijd, door toedoen van invaller en voormalig Ajacied Conceição.
Portugal vervolgt het EK zaterdag met een wedstrijd tegen Turkije, terwijl de Tsjechen diezelfde dag in actie komen tegen Georgië. De Turken wonnen eerder op de dag met 3-1 van de Georgiërs.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
14 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
17 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
18 uur geleden