Portugal pakt in blessuretijd drie punten tegen Tsjechië
LEIPZIG (ANP) - In de stromende regen in Leipzig heeft Portugal op het EK voetbal ternauwernood puntenverlies weten te voorkomen. De eerste groepswedstrijd tegen Tsjechië werd door de ingevallen Francisco Conceição in blessuretijd beslist: 2-1. Voor rust vielen er geen doelpunten en dat was voor het eerst deze eindronde.
In die eerste helft had Portugal het meeste balbezit zonder veel kansen te creëren. Wel was Cristiano Ronaldo tijdens zijn zesde EK-deelname een paar keer dicht bij de 1-0. Vooral na ruim een halfuur kreeg de 39-jarige vedette een goede mogelijkheid. Op de rand van buitenspel schoot hij na een steekpass van Bruno Fernandes op de Tsjechische doelman Jindrich Stanek.
Na de pauze hadden de Portugezen aanvankelijk opnieuw de overhand met onder meer een kopkans voor Ronaldo. Toch viel de treffer verrassend aan de andere kant. Lukas Provod kreeg de bal op de rand van het zestienmetergebied voor zijn voeten en knalde via de binnenkant van de paal raak. Niet veel later stond het alweer gelijk na een ongelukkige eigen goal van Robin Hranac.
Afgekeurd doelpunt
Tsjechië, met Feyenoorder Ondrej Lingr inmiddels in de ploeg, leek in het restant het meest tevreden met een gelijkspel. Portugal drong aan en maakte vlak voor tijd de 2-1. De arbitrage annuleerde echter het kopdoelpunt van Diogo Jota, omdat Ronaldo even daarvoor net buitenspel stond. De 2-1 viel alsnog in blessuretijd, door toedoen van invaller en voormalig Ajacied Conceição.
Portugal vervolgt het EK zaterdag met een wedstrijd tegen Turkije, terwijl de Tsjechen diezelfde dag in actie komen tegen Georgië. De Turken wonnen eerder op de dag met 3-1 van de Georgiërs.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
21 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
23 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
1 dag geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
1 dag geleden