Portugal naar achtste finales na simpele zege op Turkije
DORTMUND (ANP) - Portugal heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het EK voetbal. Het tweede groepsduel met Turkije leek op voorhand lastig, maar dat viel mee. Het werd 3-0 in Dortmund.
De Portugezen wonnen eerder met 2-1 van Tsjechië en hebben 6 punten uit twee wedstrijden. Turkije blijft op 3 punten staan. Tsjechië en Georgië speelden eerder op zaterdag met 1-1 gelijk. Zij hebben 1 punt.
Bernardo Silva maakte na 21 minuten de eerste Portugese treffer, nadat de Turkse defensie de bal niet goed had weten weg te werken. Niet veel later passeerde de Turkse verdediger Samet Akaydin met een terugspeelbal zijn eigen doelman Altay Bayindir op curieuze wijze.
Groepsfase
Na bijna een uur spelen was de 39-jarige Cristiano Ronaldo niet zelfzuchtig en gaf hij een assist op Bruno Fernandes, die gemakkelijk afrondde. Turkije, met onder anderen oud-Feyenoorder Orkun Kökçü in de basis, stelde daar weinig tegenover en moet woensdag in de laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië nog vol aan de bak.
Portugal sluit de groepsfase woensdag af tegen debutant Georgië, dat ook nog kans maakt op een plek in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
9 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
19 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden