Portugal naar achtste finales na simpele zege op Turkije
DORTMUND (ANP) - Portugal heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het EK voetbal. Het tweede groepsduel met Turkije leek op voorhand lastig, maar dat viel mee. Het werd 3-0 in Dortmund.
De Portugezen wonnen eerder met 2-1 van Tsjechië en hebben 6 punten uit twee wedstrijden. Turkije blijft op 3 punten staan. Tsjechië en Georgië speelden eerder op zaterdag met 1-1 gelijk. Zij hebben 1 punt.
Bernardo Silva maakte na 21 minuten de eerste Portugese treffer, nadat de Turkse defensie de bal niet goed had weten weg te werken. Niet veel later passeerde de Turkse verdediger Samet Akaydin met een terugspeelbal zijn eigen doelman Altay Bayindir op curieuze wijze.
Groepsfase
Na bijna een uur spelen was de 39-jarige Cristiano Ronaldo niet zelfzuchtig en gaf hij een assist op Bruno Fernandes, die gemakkelijk afrondde. Turkije, met onder anderen oud-Feyenoorder Orkun Kökçü in de basis, stelde daar weinig tegenover en moet woensdag in de laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië nog vol aan de bak.
Portugal sluit de groepsfase woensdag af tegen debutant Georgië, dat ook nog kans maakt op een plek in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
7 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
20 uur geleden