Portugal naar achtste finales na simpele zege op Turkije
DORTMUND (ANP) - Portugal heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het EK voetbal. Het tweede groepsduel met Turkije leek op voorhand lastig, maar dat viel mee. Het werd 3-0 in Dortmund.
De Portugezen wonnen eerder met 2-1 van Tsjechië en hebben 6 punten uit twee wedstrijden. Turkije blijft op 3 punten staan. Tsjechië en Georgië speelden eerder op zaterdag met 1-1 gelijk. Zij hebben 1 punt.
Bernardo Silva maakte na 21 minuten de eerste Portugese treffer, nadat de Turkse defensie de bal niet goed had weten weg te werken. Niet veel later passeerde de Turkse verdediger Samet Akaydin met een terugspeelbal zijn eigen doelman Altay Bayindir op curieuze wijze.
Groepsfase
Na bijna een uur spelen was de 39-jarige Cristiano Ronaldo niet zelfzuchtig en gaf hij een assist op Bruno Fernandes, die gemakkelijk afrondde. Turkije, met onder anderen oud-Feyenoorder Orkun Kökçü in de basis, stelde daar weinig tegenover en moet woensdag in de laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië nog vol aan de bak.
Portugal sluit de groepsfase woensdag af tegen debutant Georgië, dat ook nog kans maakt op een plek in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
7 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
8 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden