Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal naar achtste finales na simpele zege op Turkije

Portugal naar achtste finales na simpele zege op Turkije

DORTMUND (ANP) - Portugal heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het EK voetbal. Het tweede groepsduel met Turkije leek op voorhand lastig, maar dat viel mee. Het werd 3-0 in Dortmund.

De Portugezen wonnen eerder met 2-1 van Tsjechië en hebben 6 punten uit twee wedstrijden. Turkije blijft op 3 punten staan. Tsjechië en Georgië speelden eerder op zaterdag met 1-1 gelijk. Zij hebben 1 punt.

Bernardo Silva maakte na 21 minuten de eerste Portugese treffer, nadat de Turkse defensie de bal niet goed had weten weg te werken. Niet veel later passeerde de Turkse verdediger Samet Akaydin met een terugspeelbal zijn eigen doelman Altay Bayindir op curieuze wijze.

Groepsfase

Na bijna een uur spelen was de 39-jarige Cristiano Ronaldo niet zelfzuchtig en gaf hij een assist op Bruno Fernandes, die gemakkelijk afrondde. Turkije, met onder anderen oud-Feyenoorder Orkun Kökçü in de basis, stelde daar weinig tegenover en moet woensdag in de laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië nog vol aan de bak.

Portugal sluit de groepsfase woensdag af tegen debutant Georgië, dat ook nog kans maakt op een plek in de achtste finales.

Meer uit Voetbal

AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

22 minuten geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

1 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

1 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

3 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

12 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

20 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

20 uur geleden