Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal naar achtste finales na simpele zege op Turkije

Portugal naar achtste finales na simpele zege op Turkije

DORTMUND (ANP) - Portugal heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het EK voetbal. Het tweede groepsduel met Turkije leek op voorhand lastig, maar dat viel mee. Het werd 3-0 in Dortmund.

De Portugezen wonnen eerder met 2-1 van Tsjechië en hebben 6 punten uit twee wedstrijden. Turkije blijft op 3 punten staan. Tsjechië en Georgië speelden eerder op zaterdag met 1-1 gelijk. Zij hebben 1 punt.

Bernardo Silva maakte na 21 minuten de eerste Portugese treffer, nadat de Turkse defensie de bal niet goed had weten weg te werken. Niet veel later passeerde de Turkse verdediger Samet Akaydin met een terugspeelbal zijn eigen doelman Altay Bayindir op curieuze wijze.

Groepsfase

Na bijna een uur spelen was de 39-jarige Cristiano Ronaldo niet zelfzuchtig en gaf hij een assist op Bruno Fernandes, die gemakkelijk afrondde. Turkije, met onder anderen oud-Feyenoorder Orkun Kökçü in de basis, stelde daar weinig tegenover en moet woensdag in de laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië nog vol aan de bak.

Portugal sluit de groepsfase woensdag af tegen debutant Georgië, dat ook nog kans maakt op een plek in de achtste finales.

Meer uit Voetbal

AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

6 uur geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

7 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

8 uur geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

10 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

10 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

11 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

11 uur geleden