Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal na zege op Uruguay (2-0) zeker van laatste zestien

Portugal na zege op Uruguay (2-0) zeker van laatste zestien

DOHA (ANP) - Portugal is zeker van een plek bij de laatste zestien op het WK voetbal in Qatar. De Europees kampioen van 2016 won ook zijn tweede groepswedstrijd. In het Lusail-stadion was de ploeg van vedette Cristiano Ronaldo te sterk voor Uruguay: 2-0.

De eerste goal viel na 54 minuten en kwam van de voet van Bruno Fernandes. Ronaldo leek de treffer te claimen, maar de spits bleek de bal niet te hebben geraakt met zijn hoofd. Uruguay kwam in de slotfase nog gevaarlijk dicht bij een treffer, maar doelman Diogo Costa hield het Portugese doel schoon. De tweede goal viel in blessuretijd. Het was opnieuw Fernandes die scoorde. Hij benutte een strafschop.

Voor tweevoudig wereldkampioen Uruguay dreigt uitschakeling in de groepsfase. De Zuid-Amerikanen staan evenals Zuid-Korea op 1 punt in groep H. Ghana, dat eerder maandag met 3-2 won van de Koreanen, heeft 3 punten.

Portugal maakte vanaf het eerste fluitsignaal het spel en probeerde met combinaties Uruguay stuk te spelen. Er kwamen amper uitgespeelde kansen uit voort. Ronaldo onderscheidde zich kort na aanvang van het duel met een hoogstandje; hij gaf de bal voor met zijn schouder. Uruguay beperkte zich tot afwachten en loeren op een uitbraak.

In de tweede helft drukte Portugal door na een korte onderbreking. Een toeschouwer rende het veld op met een door de FIFA verboden regenboogvlag en zorgde voor wat consternatie. De wedstrijd werd hervat nadat de man was opgepakt en de vlag verwijderd. Eerst schoot João Felix nog in het zijnet, maar kort daarna was het raak. Beide keren was Fernandes de maker van het doelpunt.

Meer uit Voetbal

Villarreal verzekert zich opnieuw van deelname Champions League

VILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.

26 minuten geleden
Ajax profiteert van promotie Ipswich en verkoopt Akpom

IPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.

1 uur geleden
RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

18 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

21 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

22 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

1 dag geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

1 dag geleden