Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal na zege op Uruguay (2-0) zeker van laatste zestien

Portugal na zege op Uruguay (2-0) zeker van laatste zestien

DOHA (ANP) - Portugal is zeker van een plek bij de laatste zestien op het WK voetbal in Qatar. De Europees kampioen van 2016 won ook zijn tweede groepswedstrijd. In het Lusail-stadion was de ploeg van vedette Cristiano Ronaldo te sterk voor Uruguay: 2-0.

De eerste goal viel na 54 minuten en kwam van de voet van Bruno Fernandes. Ronaldo leek de treffer te claimen, maar de spits bleek de bal niet te hebben geraakt met zijn hoofd. Uruguay kwam in de slotfase nog gevaarlijk dicht bij een treffer, maar doelman Diogo Costa hield het Portugese doel schoon. De tweede goal viel in blessuretijd. Het was opnieuw Fernandes die scoorde. Hij benutte een strafschop.

Voor tweevoudig wereldkampioen Uruguay dreigt uitschakeling in de groepsfase. De Zuid-Amerikanen staan evenals Zuid-Korea op 1 punt in groep H. Ghana, dat eerder maandag met 3-2 won van de Koreanen, heeft 3 punten.

Portugal maakte vanaf het eerste fluitsignaal het spel en probeerde met combinaties Uruguay stuk te spelen. Er kwamen amper uitgespeelde kansen uit voort. Ronaldo onderscheidde zich kort na aanvang van het duel met een hoogstandje; hij gaf de bal voor met zijn schouder. Uruguay beperkte zich tot afwachten en loeren op een uitbraak.

In de tweede helft drukte Portugal door na een korte onderbreking. Een toeschouwer rende het veld op met een door de FIFA verboden regenboogvlag en zorgde voor wat consternatie. De wedstrijd werd hervat nadat de man was opgepakt en de vlag verwijderd. Eerst schoot João Felix nog in het zijnet, maar kort daarna was het raak. Beide keren was Fernandes de maker van het doelpunt.

Meer uit Voetbal

Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

22 minuten geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

47 minuten geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

2 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

3 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

3 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

5 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

9 uur geleden