Portugal moet bij Schotland genoegen nemen met gelijkspel
GLASGOW (ANP) - Portugal heeft in de Nations League voor het eerst punten verspeeld. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez kwam in Glasgow niet verder dan een gelijkspel tegen Schotland: 0-0. Aanvoerder Cristiano Ronaldo, drie dagen eerder nog trefzeker tegen Polen, deed de gehele wedstrijd mee. Portugal heeft na vier speelronden 10 punten en is nagenoeg zeker van een plek in de kwartfinales.
Ook de andere wedstrijd in de groep, tussen Polen en Kroatië, eindigde gelijk (3-3). De door Ajax aan Torino verhuurde Borna Sosa maakte in de twintigste minuut een schitterend doelpunt. De linksback trapte, na een afgeslagen bal, van net buiten het zestienmetergebied hard raak. Sosa nam de bal zonder te laten stuiteren in één keer uit de lucht op zijn schoen. Dat betekende de 1-1. Kroatië liep daarna weg tot 3-1, maar zag Polen toch nog langszij komen. De Kroaat Dominik Livakovic kreeg een kwartier voor tijd rood.
Ajacied Josip Sutalo en PSV'er Ivan Perisic speelden de gehele wedstrijd mee bij de Kroaten, die met 7 punten op de tweede plaats staan. Polen heeft 4 punten en Schotland 1 punt. De eerste twee landen kwalificeren zich voor de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
6 uur geleden