
Portugal klopt Spanje in finale Nations League na strafschoppen
MÜNCHEN (ANP) - Portugal heeft voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg Spanje in München na strafschoppen. Het duel was na negentig minuten in 2-2 geëindigd, in de verlenging werd niet gescoord. De Spanjaard Álvaro Morata was de enige voetballer die miste vanaf elf meter.
Portugal won in 2019 ook de eerste editie van het landentoernooi dat werd geïntroduceerd als vervanging van oefeninterlands. Het won toen in de finale van Nederland met 1-0. De Portugezen hadden woensdag Duitsland uitgeschakeld in de halve finales. Spanje bereikte de finale door een spectaculaire zege (5-4) op Frankrijk.
De eerste kans was voor de Portugees João Neves die via de grond naast schoot. Aan de andere kant schoot Nico Williams net over. In de 21e minuut was het wel raak. Martín Zubimendi rondde een zelf opgezette aanval af. De begeerde middenvelder van Real Sociedad profiteerde van een misverstand tussen Neves en doelman Diogo Costa.
Spelverloop
Vijf minuten later stond het alweer gelijk. Nuno Mendes, vrijgelaten door de Spaanse verdediging, schoot raak in de verre hoek achter de Spaanse doelman Unai Simón. Kort voor rust namen de Spanjaarden weer de leiding via Mikel Oyarzabal, die na een pass van Pedri vrij voor Costa afrondde.
Spanje, met de in Nederland geboren Dean Huijsen centraal achterin, leek het duel onder controle te hebben, maar Cristiano Ronaldo maakte na ruim een uur gelijk. De 40-jarige aanvaller schoot raak uit een door de Spaanse verdediger Robin Le Normand van richting veranderde voorzet van Nuno Mendes.
De Portugezen claimden een strafschop toen Nuno Mendes door Le Normand werd gestuit. De Spaanse sterspeler Lamine Yamal keerde na het eerste deel van de verlenging niet meer terug. De 23 jaar oudere Ronaldo was eerder al gewisseld. Zij zagen vanaf de kant hoe de Spaanse invaller Pedro Porro met een schot van ver doelman Costa bijna verraste. Het was vrijwel de enige kans omdat de fut er bij de meeste spelers na een lang seizoen wel uit was. In de strafschoppenserie miste Morata de vierde, waarna invaller Rúben Neves het duel besliste.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse VfL Wolfsburg heeft de Deense middenvelder Christian Eriksen gecontracteerd. De 33-jarige recordinternational heeft een contract tot de zomer van 2027 getekend bij de club waar de Nederlander Paul Simonis sinds deze zomer trainer is.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse doelman Steve Mandanda heeft zijn loopbaan beëindigd. De 40-jarige oud-international zat zonder club nadat zijn contract bij Stade Rennes afgelopen zomer niet werd verlengd. Mandanda werd vooral bekend als keeper van Olympique Marseille. Voor die Zuid-Franse topclub kwam hij 613 keer uit, waarbij hij net geen tweehonderd keer de nul hield.
1 uur geledenAMSTERDAM (AMP) - Voetbalster Amber Visscher heeft zich voor twee jaar verbonden aan Ajax. De Amsterdamse club neemt de 23-jarige verdedigster over van FC Utrecht.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na het onderzoek van SC Cambuur naar de racistische bejegening van Willem II-speler Samuel Bamba wordt één persoon verdacht van "ontoelaatbaar gedrag". Dat meldt de voetbalclub uit Friesland op de website.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft zich na de interlandperiode met Denemarken bij Ajax gemeld. "Ik ben hier gekomen om te winnen. Om landskampioen te worden met Ajax", laat hij via de club uit Amsterdam weten. "Dat is het belangrijkste. Ik wil zelf gewoon weer genieten, lol hebben. En natuurlijk wil ik veel doelpunten maken."
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Omar Marmoush mist zondag de thuiswedstrijd van Manchester City tegen Manchester United. De 27-jarige aanvaller heeft een knieblessure opgelopen tijdens de interland met Egypte tegen Burkina Faso.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de beschikbare 180 kaarten voor de uitwedstrijd van vrijdag tegen Jong AZ binnen enkele minuten verkocht. De supporters reizen volgens een woordvoerder in een buscombi en autocombi richting Wijdewormer, waar de beloften van de club uit Alkmaar alle thuisduels spelen.
11 uur geleden