Portugal heft coronanoodtoestand op
LISSABON (ANP) - Portugal maakt vrijdag een einde aan de noodtoestand, heeft president Marcelo Rebelo de Sousa dinsdag aangekondigd in een televisietoespraak. Die was in november ingevoerd om de coronapandemie in te dammen.
"Ik heb besloten de noodtoestand niet te vernieuwen", zei Rebelo de Sousa. "De stabilisering en daling van het aantal doden en ziekenhuisopnames heeft meegespeeld in deze beslissing", aldus de president, die desalniettemin opriep voorzichtig te blijven.
De pandemie bereikte in Portugal in januari een hoogtepunt, toen het land dagelijks tot ruim 15.000 nieuwe besmettingen registreerde. De afgelopen dagen stabiliseerde het aantal besmettingen echter op minder dan vijfhonderd per dag. Voor het eerst sinds augustus viel er maandag geen enkele coronadode.
Portugal is ook een aantal coronabeperkingen aan het versoepelen. Vanaf maandag zijn openbare evenementen weer toegestaan. Er zijn inmiddels drie miljoen vaccins toegediend. Meer dan 800.000 mensen in het ruim tien miljoen inwoners tellende land hebben al twee doses ontvangen.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraakse ministerie van Olie heeft met zowel Iran als de VS "een begripvolle verstandhouding" en overeenkomsten die het vervoer van Iraakse olie door de Straat van Hormuz minder moeilijk maken. Een woordvoerder zei verder niets over de afspraken. Hij zei wel dat de betrokken partijen garanderen dat de Iraakse export doorgaat.
22 minuten geledenLONDEN/PARIJS (ANP) - De leiders van de landen die een einde willen maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz overleggen vrijdag. Aan de eerste top van de 'Hormuz-coalitie' zal naar verwachting ook premier Rob Jetten meedoen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog veel te vroeg om de strafmaatregelen die de EU tegen Hongarije heeft opgelegd in te trekken, vinden de rapporteurs van het Europees Parlement die de situatie in Hongarije nauwlettend volgen. Een nieuwe Hongaarse regering moet eerst concrete maatregelen nemen om de democratie, grondrechten, vrijheid van meningsuiting en rechtszekerheid te herstellen, vinden zowel de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) als de Duitse Europarlementariër Daniel Freund (Groenen).
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.
7 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.
7 uur geleden