Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal heeft met Ronaldo geen kind aan Zwitserland

Portugal heeft met Ronaldo geen kind aan Zwitserland

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft Portugal hoogstpersoonlijk in de Nations League voorbij Zwitserland geloodst. Dat deed hij al in de eerste helft van zijn 187e interland met twee doelpunten. Bij rust was het 3-0 in het Estádio José Alvalade in Lissabon.

Ronaldo begon donderdag tegen Spanje (1-1) op de bank en viel pas na een uur in. Zondag stond de 37-jarige vedette gewoon aan de aftrap, gretig en scherp. Na een kwartier eiste hij uiteraard een vrije trap in kansrijke positie op. Zij lage schot ging onder de opspringende muur - zonder 'achterligger' - door en raakte een voet waardoor doelman Gregor Kobel in verlegenheid werd gebracht. William Carvalho kon de bal simpel binnen tikken.

Ronaldo zorgde op aangeven van de niet zelfzuchtige Diogo Jota voor 2-0 en herhaalde dat 5 minuten later. Dat was zijn 117e treffer als international. Tussendoor hadden Jota en de Pepe (39) al serieuze kansen gemist, iets wat Ronaldo ook wel eens overkomt bleek vlak voor rust.

Vrije trap

Portugal, dat de eerste editie van het toernooi in 2019 won ten koste van Oranje, had ook na de hervatting weinig te stellen met de Zwitsers. Door het gebrek aan tegenstand nam de inspiratie af en het spelpeil dus ook. Ronaldo's derde van de avond werd doorgestreept nadat de VAR Jota had betrapt op buitenspel. João Cancelo bepaalde de de eindstand op 4-0, daartoe in staat gesteld door invaller Bernardo Silva.

Uitblinker Ronaldo ging in de slotfase nog wel klaar staan om een strafschop te benutten, maar bij nader inzien bleek de overtreding op Nuno Mendes buiten de 16 gemaakt. Zijn vrije trap werd door Kobel uit de bovenhoek gehaald.

Meer uit Voetbal

AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

22 minuten geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

36 minuten geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

37 minuten geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

1 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

2 uur geleden
Introverte Brugts wil bij Oranje vooral met haar voeten spreken

ZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.

3 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar WK voetbal

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.

3 uur geleden