Portugal heeft met Ronaldo geen kind aan Zwitserland
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft Portugal hoogstpersoonlijk in de Nations League voorbij Zwitserland geloodst. Dat deed hij al in de eerste helft van zijn 187e interland met twee doelpunten. Bij rust was het 3-0 in het Estádio José Alvalade in Lissabon.
Ronaldo begon donderdag tegen Spanje (1-1) op de bank en viel pas na een uur in. Zondag stond de 37-jarige vedette gewoon aan de aftrap, gretig en scherp. Na een kwartier eiste hij uiteraard een vrije trap in kansrijke positie op. Zij lage schot ging onder de opspringende muur - zonder 'achterligger' - door en raakte een voet waardoor doelman Gregor Kobel in verlegenheid werd gebracht. William Carvalho kon de bal simpel binnen tikken.
Ronaldo zorgde op aangeven van de niet zelfzuchtige Diogo Jota voor 2-0 en herhaalde dat 5 minuten later. Dat was zijn 117e treffer als international. Tussendoor hadden Jota en de Pepe (39) al serieuze kansen gemist, iets wat Ronaldo ook wel eens overkomt bleek vlak voor rust.
Vrije trap
Portugal, dat de eerste editie van het toernooi in 2019 won ten koste van Oranje, had ook na de hervatting weinig te stellen met de Zwitsers. Door het gebrek aan tegenstand nam de inspiratie af en het spelpeil dus ook. Ronaldo's derde van de avond werd doorgestreept nadat de VAR Jota had betrapt op buitenspel. João Cancelo bepaalde de de eindstand op 4-0, daartoe in staat gesteld door invaller Bernardo Silva.
Uitblinker Ronaldo ging in de slotfase nog wel klaar staan om een strafschop te benutten, maar bij nader inzien bleek de overtreding op Nuno Mendes buiten de 16 gemaakt. Zijn vrije trap werd door Kobel uit de bovenhoek gehaald.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
16 uur geleden