Portugal heeft met Ronaldo geen kind aan Zwitserland
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft Portugal hoogstpersoonlijk in de Nations League voorbij Zwitserland geloodst. Dat deed hij al in de eerste helft van zijn 187e interland met twee doelpunten. Bij rust was het 3-0 in het Estádio José Alvalade in Lissabon.
Ronaldo begon donderdag tegen Spanje (1-1) op de bank en viel pas na een uur in. Zondag stond de 37-jarige vedette gewoon aan de aftrap, gretig en scherp. Na een kwartier eiste hij uiteraard een vrije trap in kansrijke positie op. Zij lage schot ging onder de opspringende muur - zonder 'achterligger' - door en raakte een voet waardoor doelman Gregor Kobel in verlegenheid werd gebracht. William Carvalho kon de bal simpel binnen tikken.
Ronaldo zorgde op aangeven van de niet zelfzuchtige Diogo Jota voor 2-0 en herhaalde dat 5 minuten later. Dat was zijn 117e treffer als international. Tussendoor hadden Jota en de Pepe (39) al serieuze kansen gemist, iets wat Ronaldo ook wel eens overkomt bleek vlak voor rust.
Vrije trap
Portugal, dat de eerste editie van het toernooi in 2019 won ten koste van Oranje, had ook na de hervatting weinig te stellen met de Zwitsers. Door het gebrek aan tegenstand nam de inspiratie af en het spelpeil dus ook. Ronaldo's derde van de avond werd doorgestreept nadat de VAR Jota had betrapt op buitenspel. João Cancelo bepaalde de de eindstand op 4-0, daartoe in staat gesteld door invaller Bernardo Silva.
Uitblinker Ronaldo ging in de slotfase nog wel klaar staan om een strafschop te benutten, maar bij nader inzien bleek de overtreding op Nuno Mendes buiten de 16 gemaakt. Zijn vrije trap werd door Kobel uit de bovenhoek gehaald.
Meer uit Voetbal
MACCLESFIELD (ANP) - Bekerhouder Crystal Palace is verrassend uitgeschakeld in de derde ronde van de FA Cup. De ploeg uit Londen verloor met 2-1 van Macclesfield FC, dat uitkomt op het zesde niveau.
10 minuten geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid-coach Xabi Alonso kan zondag bij de finale van de Spaanse Super Cup tegen Barcelona beschikken over Kylian Mbappé, die terugkeert van een knieblessure
39 minuten geledenARNHEM/ZEIST (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF en voetbalbond KNVB doen een hernieuwde oproep tot invoering van een sportwet, waarin sport en financiering zijn verankerd. De oproep is gericht aan het nog te vormen nieuwe kabinet.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko noemde het bereiken van de halve finales van de Afrika Cup "historisch", maar hij waarschuwde meteen voor te veel euforie. "We hebben nog niets", sprak hij na de winst (2-0) op Kameroen in de kwartfinales.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
17 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
17 uur geleden