Portugal heeft met Ronaldo geen kind aan Zwitserland
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft Portugal hoogstpersoonlijk in de Nations League voorbij Zwitserland geloodst. Dat deed hij al in de eerste helft van zijn 187e interland met twee doelpunten. Bij rust was het 3-0 in het Estádio José Alvalade in Lissabon.
Ronaldo begon donderdag tegen Spanje (1-1) op de bank en viel pas na een uur in. Zondag stond de 37-jarige vedette gewoon aan de aftrap, gretig en scherp. Na een kwartier eiste hij uiteraard een vrije trap in kansrijke positie op. Zij lage schot ging onder de opspringende muur - zonder 'achterligger' - door en raakte een voet waardoor doelman Gregor Kobel in verlegenheid werd gebracht. William Carvalho kon de bal simpel binnen tikken.
Ronaldo zorgde op aangeven van de niet zelfzuchtige Diogo Jota voor 2-0 en herhaalde dat 5 minuten later. Dat was zijn 117e treffer als international. Tussendoor hadden Jota en de Pepe (39) al serieuze kansen gemist, iets wat Ronaldo ook wel eens overkomt bleek vlak voor rust.
Vrije trap
Portugal, dat de eerste editie van het toernooi in 2019 won ten koste van Oranje, had ook na de hervatting weinig te stellen met de Zwitsers. Door het gebrek aan tegenstand nam de inspiratie af en het spelpeil dus ook. Ronaldo's derde van de avond werd doorgestreept nadat de VAR Jota had betrapt op buitenspel. João Cancelo bepaalde de de eindstand op 4-0, daartoe in staat gesteld door invaller Bernardo Silva.
Uitblinker Ronaldo ging in de slotfase nog wel klaar staan om een strafschop te benutten, maar bij nader inzien bleek de overtreding op Nuno Mendes buiten de 16 gemaakt. Zijn vrije trap werd door Kobel uit de bovenhoek gehaald.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
4 uur geleden