Portugal geeft Abramovitsj toestemming Chelsea te verkopen
PORTUGAL (ANP) - Portugal heeft Roman Abramovitsj toestemming gegeven voetbalclub Chelsea te verkopen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land vindt dat de transactie in de voorgestelde vorm niet valt onder de sancties die tegen de geboren Rus zijn uitgevaardigd, na de Russische inval in Oekraïne. Abramovitsj is sinds vorig jaar Portugees staatsburger.
De Britse regering ging eerder al akkoord en gaf de vergunning af die het mogelijk maakt dat de Engelse club overgaat naar een consortium onder leiding van de Amerikaanse zakenman Todd Boehly. Eerder gaf de Premier League goedkeuring aan de overname, waarmee een bedrag van 4,25 miljard pond (bijna 5 miljard euro) is gemoeid.
Volgens het Portugese ministerie zijn er voldoende garanties dat de opbrengsten van de verkoop ten goede komen aan humanitaire doeleinden en niet aan de eigenaar van de club. Chelsea werd in maart na de Russische inval in Oekraïne te koop aangeboden door Abramovitsj.
Chelsea eindigde dit seizoen als derde in de Premier League, achter Manchester City en Liverpool.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
17 uur geleden