
Portugal geeft Abramovitsj toestemming Chelsea te verkopen
PORTUGAL (ANP) - Portugal heeft Roman Abramovitsj toestemming gegeven voetbalclub Chelsea te verkopen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land vindt dat de transactie in de voorgestelde vorm niet valt onder de sancties die tegen de geboren Rus zijn uitgevaardigd, na de Russische inval in Oekraïne. Abramovitsj is sinds vorig jaar Portugees staatsburger.
De Britse regering ging eerder al akkoord en gaf de vergunning af die het mogelijk maakt dat de Engelse club overgaat naar een consortium onder leiding van de Amerikaanse zakenman Todd Boehly. Eerder gaf de Premier League goedkeuring aan de overname, waarmee een bedrag van 4,25 miljard pond (bijna 5 miljard euro) is gemoeid.
Volgens het Portugese ministerie zijn er voldoende garanties dat de opbrengsten van de verkoop ten goede komen aan humanitaire doeleinden en niet aan de eigenaar van de club. Chelsea werd in maart na de Russische inval in Oekraïne te koop aangeboden door Abramovitsj.
Chelsea eindigde dit seizoen als derde in de Premier League, achter Manchester City en Liverpool.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - "Ik had gewoon zo'n dag", zei voormalig FC Groningen-spits Alexander Sørloth na zijn vier treffers voor Atlético Madrid tegen Real Sociedad (4-0). Zijn hattrick in de eerste elf minuten betekende de snelste ooit in La Liga. "De bal leek automatisch op mijn voet te vallen, alles ging erin", reageerde de Noor bij sportzender DAZN.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Union Sint-Gillis heeft in de strijd om de Belgische titel een zege geboekt bij Anderlecht. De koploper in de play-offs om het landskampioenschap won de Brusselse derby met 1-0.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Sørloth heeft Atlético Madrid naar de 4-0-zege op Real Sociedad geleid. De Noorse aanvaller maakte in het eerste halfuur in Madrid alle vier de doelpunten, waarvan de eerste drie in vijf minuten tijd.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam blijft door een zege op Almere City FC in de race voor een plek in de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdamse ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almere met 3-0.
11 uur geledenHAMBURG (ANP) - Hamburger SV keert na zeven jaar terug in de Bundesliga. De club uit de Noord-Duitse stad won in eigen huis met 6-1 van Ulm en is daarmee zeker van de eerste twee plekken in de tweede Bundesliga, die recht geven op directe promotie.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-Sittard heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen afgesloten met een overwinning. In Sittard wonnen de Limburgers van coach Danny Buijs met 1-0 van NAC Breda door een treffer van Kaj Sierhuis.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Landskampioen Bayern München heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van coach Vincent Kompany gaf met de 2-0-zege clubicoon Thomas Müller een passend afscheid.
14 uur geleden