Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal geeft Abramovitsj toestemming Chelsea te verkopen

Portugal geeft Abramovitsj toestemming Chelsea te verkopen

PORTUGAL (ANP) - Portugal heeft Roman Abramovitsj toestemming gegeven voetbalclub Chelsea te verkopen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land vindt dat de transactie in de voorgestelde vorm niet valt onder de sancties die tegen de geboren Rus zijn uitgevaardigd, na de Russische inval in Oekraïne. Abramovitsj is sinds vorig jaar Portugees staatsburger.

De Britse regering ging eerder al akkoord en gaf de vergunning af die het mogelijk maakt dat de Engelse club overgaat naar een consortium onder leiding van de Amerikaanse zakenman Todd Boehly. Eerder gaf de Premier League goedkeuring aan de overname, waarmee een bedrag van 4,25 miljard pond (bijna 5 miljard euro) is gemoeid.

Volgens het Portugese ministerie zijn er voldoende garanties dat de opbrengsten van de verkoop ten goede komen aan humanitaire doeleinden en niet aan de eigenaar van de club. Chelsea werd in maart na de Russische inval in Oekraïne te koop aangeboden door Abramovitsj.

Chelsea eindigde dit seizoen als derde in de Premier League, achter Manchester City en Liverpool.

Meer uit Voetbal

Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

34 minuten geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

35 minuten geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

54 minuten geleden
Oranje tegen Japan en Tunesië op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

59 minuten geleden
Openingsduel WK tussen Mexico en Zuid-Afrika in Aztekenstadion

WASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.

1 uur geleden
Nederlands elftal speelt tegen Japan op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

1 uur geleden
Infantino opent loting met enthousiaste speech

WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.

2 uur geleden