Portugal dankzij drie treffers van vervanger Ronaldo ronde verder
LUSAIL (ANP) - Portugal heeft zich op het WK voetbal in Qatar als laatste land geplaatst voor de kwartfinales. De Europees kampioen van 2016 deed dat dankzij een zeer overtuigende zege op Zwitserland in het Lusail-stadion, waar over een kleine twee weken de finale op het programma staat: 6-1.
Aanvoerder Cristiano Ronaldo was gepasseerd door bondscoach Fernando Santos. De 37-jarige aanvaller benutte de eerste wedstrijd tegen Ghana (3-2) een strafschop, maar maakte tot dusverre nog geen grootse indruk. Daar kwam bij dat hij in het vorige duel met Zuid-Korea (2-1-verlies) nogal geïrriteerd reageerde toen Santos hem wisselde.
Uitgerekend Gonçalo Ramos, de 21-jarige vervanger van Ronaldo, maakte drie doelpunten en blonk uit. Ook verdedigers Pepe en Raphaël Guerreiro en invaller Rafael Leão scoorden. Manuel Akanji deed bij 4-0 wat terug namens de Zwitsers, die Servië in de poulefase uitschakelden.
Robben
Santos kreeg met zijn besluit Ronaldo te passeren dus het gelijk aan zijn zijde. Ramos opende na ruim een kwartier spelen de score. De speler van Benfica schoot de bal vanuit een moeilijke hoek in het dak van het doel. De treffer deed heel erg denken aan het doelpunt dat Arjen Robben op het EK van 2008 in de groepsfase tegen Frankrijk (4-1) maakte.
Portugal was Zwitserland over het hele veld de baas en voetbalde erg makkelijk. Pepe verdubbelde in de 39e minuut de voorsprong door uit een hoekschop raak te koppen. De verdediger is met zijn 39 jaar nu de oudste doelpuntenmaker ooit in de knock-outfase van een WK.
Ronaldo
In de tweede helft bleef het spelbeeld onveranderd. Ramos tikte in de 51e minuut, als een echte spits, de bal bij de eerste paal binnen na een lage voorzet van rechtsback Diogo Dalot. Kort daarna maakte Guerreiro de vierde Portugese treffer. Na de tegentreffer van Akanji was het weer de beurt aan Ramos.
Ronaldo viel in de 73e minuut in onder luid applaus en scoorde ook nog. Zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Invaller Leão had wel succes.
Portugal speelt zaterdag tegen Marokko voor een plek in de halve eindstrijd.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
13 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
16 uur geleden