Portugal dankzij drie treffers van vervanger Ronaldo ronde verder
LUSAIL (ANP) - Portugal heeft zich op het WK voetbal in Qatar als laatste land geplaatst voor de kwartfinales. De Europees kampioen van 2016 deed dat dankzij een zeer overtuigende zege op Zwitserland in het Lusail-stadion, waar over een kleine twee weken de finale op het programma staat: 6-1.
Aanvoerder Cristiano Ronaldo was gepasseerd door bondscoach Fernando Santos. De 37-jarige aanvaller benutte de eerste wedstrijd tegen Ghana (3-2) een strafschop, maar maakte tot dusverre nog geen grootse indruk. Daar kwam bij dat hij in het vorige duel met Zuid-Korea (2-1-verlies) nogal geïrriteerd reageerde toen Santos hem wisselde.
Uitgerekend Gonçalo Ramos, de 21-jarige vervanger van Ronaldo, maakte drie doelpunten en blonk uit. Ook verdedigers Pepe en Raphaël Guerreiro en invaller Rafael Leão scoorden. Manuel Akanji deed bij 4-0 wat terug namens de Zwitsers, die Servië in de poulefase uitschakelden.
Robben
Santos kreeg met zijn besluit Ronaldo te passeren dus het gelijk aan zijn zijde. Ramos opende na ruim een kwartier spelen de score. De speler van Benfica schoot de bal vanuit een moeilijke hoek in het dak van het doel. De treffer deed heel erg denken aan het doelpunt dat Arjen Robben op het EK van 2008 in de groepsfase tegen Frankrijk (4-1) maakte.
Portugal was Zwitserland over het hele veld de baas en voetbalde erg makkelijk. Pepe verdubbelde in de 39e minuut de voorsprong door uit een hoekschop raak te koppen. De verdediger is met zijn 39 jaar nu de oudste doelpuntenmaker ooit in de knock-outfase van een WK.
Ronaldo
In de tweede helft bleef het spelbeeld onveranderd. Ramos tikte in de 51e minuut, als een echte spits, de bal bij de eerste paal binnen na een lage voorzet van rechtsback Diogo Dalot. Kort daarna maakte Guerreiro de vierde Portugese treffer. Na de tegentreffer van Akanji was het weer de beurt aan Ramos.
Ronaldo viel in de 73e minuut in onder luid applaus en scoorde ook nog. Zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Invaller Leão had wel succes.
Portugal speelt zaterdag tegen Marokko voor een plek in de halve eindstrijd.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
25 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
3 uur geleden