Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal dankzij drie treffers van vervanger Ronaldo ronde verder

Portugal dankzij drie treffers van vervanger Ronaldo ronde verder

LUSAIL (ANP) - Portugal heeft zich op het WK voetbal in Qatar als laatste land geplaatst voor de kwartfinales. De Europees kampioen van 2016 deed dat dankzij een zeer overtuigende zege op Zwitserland in het Lusail-stadion, waar over een kleine twee weken de finale op het programma staat: 6-1.

Aanvoerder Cristiano Ronaldo was gepasseerd door bondscoach Fernando Santos. De 37-jarige aanvaller benutte de eerste wedstrijd tegen Ghana (3-2) een strafschop, maar maakte tot dusverre nog geen grootse indruk. Daar kwam bij dat hij in het vorige duel met Zuid-Korea (2-1-verlies) nogal geïrriteerd reageerde toen Santos hem wisselde.

Uitgerekend Gonçalo Ramos, de 21-jarige vervanger van Ronaldo, maakte drie doelpunten en blonk uit. Ook verdedigers Pepe en Raphaël Guerreiro en invaller Rafael Leão scoorden. Manuel Akanji deed bij 4-0 wat terug namens de Zwitsers, die Servië in de poulefase uitschakelden.

Robben

Santos kreeg met zijn besluit Ronaldo te passeren dus het gelijk aan zijn zijde. Ramos opende na ruim een kwartier spelen de score. De speler van Benfica schoot de bal vanuit een moeilijke hoek in het dak van het doel. De treffer deed heel erg denken aan het doelpunt dat Arjen Robben op het EK van 2008 in de groepsfase tegen Frankrijk (4-1) maakte.

Portugal was Zwitserland over het hele veld de baas en voetbalde erg makkelijk. Pepe verdubbelde in de 39e minuut de voorsprong door uit een hoekschop raak te koppen. De verdediger is met zijn 39 jaar nu de oudste doelpuntenmaker ooit in de knock-outfase van een WK.

Ronaldo

In de tweede helft bleef het spelbeeld onveranderd. Ramos tikte in de 51e minuut, als een echte spits, de bal bij de eerste paal binnen na een lage voorzet van rechtsback Diogo Dalot. Kort daarna maakte Guerreiro de vierde Portugese treffer. Na de tegentreffer van Akanji was het weer de beurt aan Ramos.

Ronaldo viel in de 73e minuut in onder luid applaus en scoorde ook nog. Zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Invaller Leão had wel succes.

Portugal speelt zaterdag tegen Marokko voor een plek in de halve eindstrijd.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

26 minuten geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

2 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

5 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

5 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

7 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

7 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

8 uur geleden