Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal dankzij drie treffers van vervanger Ronaldo ronde verder

Portugal dankzij drie treffers van vervanger Ronaldo ronde verder

LUSAIL (ANP) - Portugal heeft zich op het WK voetbal in Qatar als laatste land geplaatst voor de kwartfinales. De Europees kampioen van 2016 deed dat dankzij een zeer overtuigende zege op Zwitserland in het Lusail-stadion, waar over een kleine twee weken de finale op het programma staat: 6-1.

Aanvoerder Cristiano Ronaldo was gepasseerd door bondscoach Fernando Santos. De 37-jarige aanvaller benutte de eerste wedstrijd tegen Ghana (3-2) een strafschop, maar maakte tot dusverre nog geen grootse indruk. Daar kwam bij dat hij in het vorige duel met Zuid-Korea (2-1-verlies) nogal geïrriteerd reageerde toen Santos hem wisselde.

Uitgerekend Gonçalo Ramos, de 21-jarige vervanger van Ronaldo, maakte drie doelpunten en blonk uit. Ook verdedigers Pepe en Raphaël Guerreiro en invaller Rafael Leão scoorden. Manuel Akanji deed bij 4-0 wat terug namens de Zwitsers, die Servië in de poulefase uitschakelden.

Robben

Santos kreeg met zijn besluit Ronaldo te passeren dus het gelijk aan zijn zijde. Ramos opende na ruim een kwartier spelen de score. De speler van Benfica schoot de bal vanuit een moeilijke hoek in het dak van het doel. De treffer deed heel erg denken aan het doelpunt dat Arjen Robben op het EK van 2008 in de groepsfase tegen Frankrijk (4-1) maakte.

Portugal was Zwitserland over het hele veld de baas en voetbalde erg makkelijk. Pepe verdubbelde in de 39e minuut de voorsprong door uit een hoekschop raak te koppen. De verdediger is met zijn 39 jaar nu de oudste doelpuntenmaker ooit in de knock-outfase van een WK.

Ronaldo

In de tweede helft bleef het spelbeeld onveranderd. Ramos tikte in de 51e minuut, als een echte spits, de bal bij de eerste paal binnen na een lage voorzet van rechtsback Diogo Dalot. Kort daarna maakte Guerreiro de vierde Portugese treffer. Na de tegentreffer van Akanji was het weer de beurt aan Ramos.

Ronaldo viel in de 73e minuut in onder luid applaus en scoorde ook nog. Zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Invaller Leão had wel succes.

Portugal speelt zaterdag tegen Marokko voor een plek in de halve eindstrijd.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

17 minuten geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

1 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

1 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

1 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

2 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

3 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

3 uur geleden