Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portret prinses Diana van Andy Warhol voor 2,4 miljoen geveild

Portret prinses Diana van Andy Warhol voor 2,4 miljoen geveild

LONDEN (ANP) - Een portret dat kunstenaar Andy Warhol ruim veertig jaar geleden van prinses Diana heeft gemaakt, is donderdag op een veiling in Londen voor een bedrag van 2,4 miljoen pond (zo'n 2,8 miljoen euro) onder de hamer gegaan. Het werk uit 1982 was een van de topstukken van de veiling.

Warhol maakte het portret een jaar na het huwelijk van Diana en de toenmalige prins Charles. Het werk is volgens het veilinghuis "een opvallend teder portret van de jonge prinses, waarbij de prominente weergave van haar verlovingsring niet alleen een aangrijpend symbool is van haar huwelijk met Charles, maar ook van haar diepe liefde en toewijding voor haar volk".

De verwachting was dat het portret van Diana tussen de 1,2 en 1,8 miljoen pond op zou leveren. Andere kunstwerken als INFINITY-NETS (ZXSSAO) van Yayoi Kusama en Luck Just Kissed You Hello van Cecily Brown brachten respectievelijk 2,1 miljoen en 1,5 miljoen pond op.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Trump kan Rusland tot vrede dwingen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Rusland alleen met een krachtig optreden tot vrede gedwongen kan worden. "En president Trump heeft die kracht", schreef hij op X na een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg.

3 minuten geleden
Media: Zelensky spreekt Kellogg voor overleg met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet maandag ook de Amerikaanse gezant voor Oekraïne, Keith Kellogg, bericht het Oekraïense persbureau Ukrinform. Dat gebeurt voor Zelensky's overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis.

1 uur geleden
Trump voor komst Zelensky: grote dag in het Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt in aanloop naar het bezoek van Europese leiders over een grote dag in het Witte Huis. "We hebben nog nooit zoveel Europese leiders tegelijk hier gehad. Een grote eer voor Amerika", schreef hij op sociale media.

1 uur geleden
Ernstig voedseltekort dreigt in Syrië na droogte en machtswissel

ROME/DUBAI (ANP/RTR) - Syrië kampt met een uitzonderlijke droogte en na een chaotische machtswisseling met zeer ernstige voedseltekorten. Dit stelt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP).

1 uur geleden
Zoon van Noorse kroonprinses aangeklaagd voor vier verkrachtingen

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, wordt aangeklaagd voor vier verkrachtingen. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Oslo maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Axios: Witte Huis wilde weten of Zelensky in pak komt

WASHINGTON (ANP) - In aanloop naar het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het Witte Huis gaat ook weer aandacht uit naar zijn kleding. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat het Witte Huis heeft geïnformeerd of Zelensky dit keer een pak draagt als hij president Donald Trump ontmoet.

2 uur geleden
Zelensky en Europese leiders overleggen voor bezoek aan Trump

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Europese leiders spreken elkaar maandag voor hun ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Er zijn geen details bekendgemaakt.

2 uur geleden