Porthos-uitspraak 'biedt hoop' voor de waterschappen
DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van de Raad van State over het project voor CO2-opslag Porthos "biedt hoop" voor projecten die de waterschappen willen ondernemen, stelt de Unie van Waterschappen. Porthos mag doorgaan omdat de rechter woensdag oordeelde dat de stikstofuitstoot die bij de bouw ervan vrijkomt geen invloed van betekenis heeft op omliggende natuurgebieden.
De bouw van Porthos leidt wel tot "een tijdelijke en beperkte toename van de stikstofuitstoot" op de Natura2000-gebieden in de buurt, aldus de Raad van State. Maar die heeft geen "significante gevolgen" voor die natuurgebieden. Volgens de Unie van Waterschappen biedt de uitspraak perspectief "voor de projecten van de waterschappen die ook te maken hebben met een tijdelijke en beperkte uitstoot op overbelaste natuurgebieden".
Door een eerdere uitspraak van de Raad was het namelijk niet meer mogelijk om een vrijstelling te gebruiken voor tijdelijke stikstofeffecten in de bouwfase van een project. Daardoor liepen ook plannen van de waterschappen voor bijvoorbeeld dijkversterking vertraging op. Volgens bestuurslid van de Unie Dirk-Siert Schoonman toont de uitspraak van woensdag aan "dat het met de juiste onderbouwing mogelijk is om projecten door te laten gaan".
Overigens benadrukte de Raad van State dat met de uitspraak niet zoiets als een 'drempelwaarde' voor de stikstofuitstoot ontstaat. Per project of plan moet een analyse van de gevolgen voor het milieu worden gemaakt.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
3 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
8 uur geleden