Porthos-uitspraak 'biedt hoop' voor de waterschappen
DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van de Raad van State over het project voor CO2-opslag Porthos "biedt hoop" voor projecten die de waterschappen willen ondernemen, stelt de Unie van Waterschappen. Porthos mag doorgaan omdat de rechter woensdag oordeelde dat de stikstofuitstoot die bij de bouw ervan vrijkomt geen invloed van betekenis heeft op omliggende natuurgebieden.
De bouw van Porthos leidt wel tot "een tijdelijke en beperkte toename van de stikstofuitstoot" op de Natura2000-gebieden in de buurt, aldus de Raad van State. Maar die heeft geen "significante gevolgen" voor die natuurgebieden. Volgens de Unie van Waterschappen biedt de uitspraak perspectief "voor de projecten van de waterschappen die ook te maken hebben met een tijdelijke en beperkte uitstoot op overbelaste natuurgebieden".
Door een eerdere uitspraak van de Raad was het namelijk niet meer mogelijk om een vrijstelling te gebruiken voor tijdelijke stikstofeffecten in de bouwfase van een project. Daardoor liepen ook plannen van de waterschappen voor bijvoorbeeld dijkversterking vertraging op. Volgens bestuurslid van de Unie Dirk-Siert Schoonman toont de uitspraak van woensdag aan "dat het met de juiste onderbouwing mogelijk is om projecten door te laten gaan".
Overigens benadrukte de Raad van State dat met de uitspraak niet zoiets als een 'drempelwaarde' voor de stikstofuitstoot ontstaat. Per project of plan moet een analyse van de gevolgen voor het milieu worden gemaakt.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
51 minuten geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
7 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
17 uur geleden