Portefeuilleverdeling tussen de partijen in kabinet-Rutte IV
DEN HAAG (ANP) - Formateur Mark Rutte heeft laten weten hoe de posten in het nieuwe kabinet verdeeld worden over de vier partijen die gaan meeregeren. De namen van de beoogde bewindspersonen worden zondag bekendgemaakt. De portefeuilleverdeling ziet er als volgt uit:
Algemene Zaken
- Minister-president, minister van Algemene Zaken: VVD
Buitenlandse Zaken
- Minister van Buitenlandse Zaken: CDA
- Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking: VVD
Justitie en Veiligheid
- Minister van Justitie en Veiligheid: VVD
- Minister voor Rechtsbescherming: D66
- Staatssecretaris Asiel en Migratie: VVD
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
- Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties: CDA
- Minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening: CDA
- Staatssecretaris Koninkrijksrelaties en Digitalisering: D66
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
- Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap: D66
- Minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs: VVD
- Staatssecretaris Cultuur en Media: D66
Financiën
- Minister van Financiën: D66
- Staatssecretaris Fiscaliteit: CDA
- Staatssecretaris Toeslagen en Douane: VVD
Defensie
- Minister van Defensie: D66
- Staatssecretaris van Defensie: VVD
Infrastructuur en Waterstaat
- Minister van Infrastructuur en Waterstaat: VVD
- Staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat: CDA
Economische Zaken en Klimaat
- Minister van Economische Zaken en Klimaat: VVD
- Minister voor Klimaat en Energie: D66
- Staatssecretaris Mijnbouw: D66
Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit
- Minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit: ChristenUnie
- Minister voor Natuur en Stikstof: VVD
Sociale Zaken en Werkgelegenheid
- Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid: CDA
- Minister voor Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen: ChristenUnie
Volksgezondheid, Welzijn en Sport
- Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport: D66
- Minister voor Langdurige Zorg en Sport: VVD
- Staatssecretaris Jeugd en Preventie: ChristenUnie
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen moet een boete van 450 euro betalen. Het gerechtshof Den Haag legde hem deze straf op voor het beledigen van twee ministers via X. Het Kamerlid had in september 2023 een bewerkte afbeelding op X gezet. Daarop stonden de toenmalige ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) met een nazivlag. De ministers deden aangifte van dit bericht.
21 minuten geledenASSEN (ANP) - In het onderzoek naar de roof van de kunstschatten uit het Drents Museum is het Openbaar Ministerie op zoek geweest naar die schatten, "maar niet naar de waarheid". Dat zei verdachte Bernhard Z. (35) dinsdag op de eerste dag van het proces over de zaak bij wijze van openingsstatement. "Het OM heeft mijn belangen volledig links laten liggen."
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft sinds oktober vorig jaar onderhandeld met de verdachten en hun advocaten over procesafspraken, die moesten leiden tot de teruggave van de uit het Drents Museum gestolen Dacische kunstschatten. Dat zei de officier van justitie dinsdag in een inleiding op de zaak, aan het begin van het proces.
1 uur geledenASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
5 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
12 uur geleden