Porsche ziet af van terugkeer in Formule 1
STUTTGART (ANP) - Porsche ziet af van een terugkeer in de Formule 1. "Die plannen zijn van tafel. De Formule 1 is een afgesloten hoofdstuk waar we geen energie meer in steken" zegt autosportbaas Thomas Laudenbach van het Duitse sportwagenmerk op motorsport.com.
Porsche was meer dan dertig jaar geleden voor het laatst actief als motorleverancier in de koningsklasse en toonde de afgelopen jaren interesse vanwege de nieuwe motorregelgeving per 2026. Gesprekken om partner te worden met Red Bull, de renstal van drievoudig wereldkampioen Max Verstappen, liepen twee jaar geleden spaak.
Porsche meldde destijds dat de Formule 1 ondanks de breuk met Red Bull aantrekkingskracht behield, maar van concrete plannen werd niets meer vernomen. Inmiddels is duidelijk dat Porsche geen belangstelling meer heeft en zich richt op de autosportklassen waarin het nu al actief is, zoals de Formule E (elektrische raceauto's) het WK endurance (langeafstandsracen). "We zijn alleen gefocust op wat we nu doen, en als je ernaar kijkt, hebben we veel verschillende activiteiten: we hebben het druk en zijn ontzettend blij met wat we doen" aldus Laudenbach.
De Duitse autofabrikant Audi doet in 2026 wel zijn intrede in de Formule 1. Het neemt de Zwitserse renstal Sauber volledig over.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.
40 minuten geledenWIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
4 uur geledenMEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen kan zondag op de WK baanwielrennen in Shanghai op jacht naar zijn achtste wereldtitel op de sprint en de 23e in totaal. De vijfvoudig olympisch kampioen bereikte zaterdag de halve finales door in de kwartfinale de Australiër Daniel Barber te verslaan.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is in de halve finales van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Duitser ging in drie sets onderuit tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 25 van de plaatsingslijst: 7-5 4-6 3-6.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw heeft op de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai haar titel op de kilometer tijdrit moeten afstaan. De renster uit Kaatsheuvel reed op de Chinese piste naar het zilver in 1.05,223.
6 uur geleden