Porsche ziet af van terugkeer in Formule 1
STUTTGART (ANP) - Porsche ziet af van een terugkeer in de Formule 1. "Die plannen zijn van tafel. De Formule 1 is een afgesloten hoofdstuk waar we geen energie meer in steken" zegt autosportbaas Thomas Laudenbach van het Duitse sportwagenmerk op motorsport.com.
Porsche was meer dan dertig jaar geleden voor het laatst actief als motorleverancier in de koningsklasse en toonde de afgelopen jaren interesse vanwege de nieuwe motorregelgeving per 2026. Gesprekken om partner te worden met Red Bull, de renstal van drievoudig wereldkampioen Max Verstappen, liepen twee jaar geleden spaak.
Porsche meldde destijds dat de Formule 1 ondanks de breuk met Red Bull aantrekkingskracht behield, maar van concrete plannen werd niets meer vernomen. Inmiddels is duidelijk dat Porsche geen belangstelling meer heeft en zich richt op de autosportklassen waarin het nu al actief is, zoals de Formule E (elektrische raceauto's) het WK endurance (langeafstandsracen). "We zijn alleen gefocust op wat we nu doen, en als je ernaar kijkt, hebben we veel verschillende activiteiten: we hebben het druk en zijn ontzettend blij met wat we doen" aldus Laudenbach.
De Duitse autofabrikant Audi doet in 2026 wel zijn intrede in de Formule 1. Het neemt de Zwitserse renstal Sauber volledig over.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
2 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
15 uur geleden