Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Porsche wint bij debuut, Air France-KLM bij verliezers op beurs

Porsche wint bij debuut, Air France-KLM bij verliezers op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Porsche heeft donderdag een groot deel van zijn eerdere winsten in Frankfurt prijs moeten geven. Het luxe automerk, onderdeel van Volkswagen, maakte zijn beursdebuut en stond aanvankelijk aanzienlijk hoger. In Amsterdam was er onder andere aandacht voor Air France-KLM. Schiphol heeft maatschappijen andermaal gevraagd het aantal passagiers te verminderen de komende tijd. Daarmee wil de luchthaven de drukte het hoofd bieden.

Porsche, dat tekende voor een van de grootste Europese beursgangen dit jaar, sloot zijn eerste sessie af met een winst van nog geen 0,1 procent. Aan het sportwagenmerk hangt nu een prijskaartje van ruim 75 miljard euro, waarmee het meer waard is dan rivalen BMW en Mercedes-Benz.

Met de beursgang van het automerk uit Stuttgart haalde moederbedrijf Volkswagen 9,4 miljard euro op, waarmee het de grootste aandelenverkoop in Frankfurt is sinds 1996.

Air France-KLM

De Europese aandelenbeurzen sloten donderdag in het rood. De vrees voor een diepe economische recessie hing weer boven de markten. De AEX-index in Amsterdam sloot met een verlies van 1,2 procent op 633,55 punten. De MidKap zakte 1,5 procent tot 838,20 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt leverden tot 1,8 procent in.

Air France-KLM verloor bij de middelgrote fondsen in Amsterdam ruim 3 procent. KLM zal als grootste gebruiker van Schiphol naar verwachting weer vluchten moeten schrappen omdat het Schiphol niet lukt om het personeelsprobleem op te lossen. Ook Transavia, een andere prominente speler op de luchthaven, is onderdeel van Air France-KLM. In Londen leverde easyJet, ook een grote gebruiker van Schiphol, 1,5 procent in.

Randstad

In de AEX was uitzender Randstad de grootste daler met een verlies van bijna 8 procent. Randstad noteert ex-dividend, wat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft over het dividend van de afgelopen periode. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway volgde met een verlies van 7,3 procent. Informatie- en dataleverancier Wolters Kluwer (plus 1,4 procent) voerde de schaarse groep stijgers aan.

In Stockholm werd kledingketen Hennes & Mauritz (H&M) 5,4 procent lager gezet door beleggers. Het Zweedse bedrijf heeft financieel flink te lijden van de beslissing om Rusland te verlaten vanwege de oorlog in Oekraïne.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 82,35 dollar. Brentolie werd iets goedkoper op 89,29 dollar per vat. De euro noteerde 0,9781 dollar, tegen 0,9574 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

2 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

4 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

5 uur geleden
Dieselprijs omlaag na G7-besluit over vrijgave dieselvoorraden

EINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.

6 uur geleden
Nieuw Russisch commissariaat voor oud-bondskanselier Schröder

MOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.

6 uur geleden
Meer woningen te bezichtigen tijdens Open Huizen Dag

UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.

8 uur geleden