Porsche overweegt vertrek topbestuurders na tegenvallende cijfers
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche neemt mogelijk vroegtijdig afscheid van financieel topman Lutz Meschke en verkoopdirecteur Detlev von Platen. De toezichthoudende raad van het beursgenoteerde bedrijf heeft gesprekken over een mogelijke beƫindiging van hun contracten goedgekeurd, maakte Porsche bekend zonder verdere uitleg.
De Duitse krant Bild meldde dat de managers verantwoordelijk worden gehouden voor de zwakke prestaties van Porsche en de lage beurskoers. Een woordvoerder van het bedrijf was niet bereikbaar voor commentaar.
Porsche verkocht vorig jaar bijna 311.000 auto's, ongeveer 3 procent minder dan het jaar daarvoor. In China kelderde de verkoop met 28 procent. Marktkenners voorzien dat ook 2025 een moeilijk jaar wordt voor het sportautomerk uit Stuttgart.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
8 uur geleden