Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Porsche kampt met tekorten aan aluminiumonderdelen

Porsche kampt met tekorten aan aluminiumonderdelen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse automerk Porsche heeft te kampen met een tekort aan aluminiumonderdelen voor zijn auto's door de overstroming van een productiefaciliteit van een belangrijke Europese toeleverancier. Dat tekort hindert de productie, waardoor Porsche verwacht dat de omzet dit jaar lager zal uitvallen dan eerder gedacht.

Volgens het bedrijf uit Stuttgart kan dat onderdelentekort meerdere weken aanhouden en raakt dat de productie van bepaalde modellen. Deze verstoringen bij productie en leveringen worden waarschijnlijk niet volledig goedgemaakt in de rest van het jaar. De niet nader genoemde toeleverancier beroept zich op overmacht, aldus Porsche.

De omzet zal heel dit jaar nu naar verwachting uitkomen tussen de 39 miljard en 40 miljard euro. Eerder werd hier een bedrag tussen de 40 miljard en 42 miljard euro voorspeld. Porsche komt woensdag met cijfers over de eerste helft van dit jaar naar buiten.

Zwakkere vraag

In een gesprek met analisten zou Porsche hebben gezegd dat er in de tweede helft van dit jaar minstens 10.000 auto's minder gemaakt kunnen worden door het onderdelentekort. Volgens een analist van zakenbank Bernstein roept de zaak vraagtekens op over hoe Porsche zo afhankelijk kan zijn van een enkele toeleverancier.

Porsche zei maandag nog afscheid te nemen van een verkoopdoelstelling van elektrische auto's in 2030. Het bedrijf had eerder de ambitie om bij zijn verkoop van nieuwe auto's een aandeel van elektrische voertuigen van ruim 80 procent te hebben. Maar die doelstelling is nu volgens Porsche niet langer concreet, door de zwakkere vraag naar elektrische auto's in Europa en China.

Meer uit Financieel

Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

15 minuten geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

46 minuten geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

3 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

4 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

5 uur geleden