Porsche kampt met tekorten aan aluminiumonderdelen
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse automerk Porsche heeft te kampen met een tekort aan aluminiumonderdelen voor zijn auto's door de overstroming van een productiefaciliteit van een belangrijke Europese toeleverancier. Dat tekort hindert de productie, waardoor Porsche verwacht dat de omzet dit jaar lager zal uitvallen dan eerder gedacht.
Volgens het bedrijf uit Stuttgart kan dat onderdelentekort meerdere weken aanhouden en raakt dat de productie van bepaalde modellen. Deze verstoringen bij productie en leveringen worden waarschijnlijk niet volledig goedgemaakt in de rest van het jaar. De niet nader genoemde toeleverancier beroept zich op overmacht, aldus Porsche.
De omzet zal heel dit jaar nu naar verwachting uitkomen tussen de 39 miljard en 40 miljard euro. Eerder werd hier een bedrag tussen de 40 miljard en 42 miljard euro voorspeld. Porsche komt woensdag met cijfers over de eerste helft van dit jaar naar buiten.
Zwakkere vraag
In een gesprek met analisten zou Porsche hebben gezegd dat er in de tweede helft van dit jaar minstens 10.000 auto's minder gemaakt kunnen worden door het onderdelentekort. Volgens een analist van zakenbank Bernstein roept de zaak vraagtekens op over hoe Porsche zo afhankelijk kan zijn van een enkele toeleverancier.
Porsche zei maandag nog afscheid te nemen van een verkoopdoelstelling van elektrische auto's in 2030. Het bedrijf had eerder de ambitie om bij zijn verkoop van nieuwe auto's een aandeel van elektrische voertuigen van ruim 80 procent te hebben. Maar die doelstelling is nu volgens Porsche niet langer concreet, door de zwakkere vraag naar elektrische auto's in Europa en China.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
7 uur geleden