Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Porsche en Red Bull staken gesprekken over samenwerking

Porsche en Red Bull staken gesprekken over samenwerking

STUTTGART (ANP) - Porsche en het Formule 1-team Red Bull gaan vanaf 2026 niet samenwerken. De Duitse autofabrikant laat weten samen met de renstal van Max Verstappen te hebben besloten om de gesprekken over een samenwerking tussen de twee geen vervolg te geven.

Red Bull krijgt nog tot en met 2025 motoren van Honda, maar het ontwikkelt die krachtbron naar eigen inzichten in een nieuw gebouwde fabriek in Engeland. "Het is aan Porsche of zij zich bij ons willen aansluiten op onze voorwaarden. De samenwerking moet passen in de manier waarop wij racen", zei teambaas Christian Horner eerder bij Sky Sports.

Volgens Porsche was het uitgangspunt altijd dat de samenwerking gebaseerd zou zijn op gelijkwaardigheid, wat betekent dat de fabrikant niet alleen een motor zou leveren. "Dat kan niet bereikt worden", meldt de autofabrikant. "Met de afgeronde nieuwe regelgeving blijft de Formule 1 wel nog steeds een interessante omgeving voor Porsche die het zal blijven volgen."

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

17 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

19 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

20 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

21 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden