Pornoster Stormy Daniels getuigt in zaak tegen ex-president Trump
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Voormalig pornoster Stormy Daniels is als getuige verschenen in een spraakmakend proces tegen de Amerikaanse ex-president Donald Trump. Hij wordt ervan beschuldigd een betaling van 130.000 dollar aan Daniels te hebben verdoezeld. Met het zwijggeld in 2016 wilde toenmalig presidentskandidaat Trump voorkomen dat Daniels uit de school zou klappen over hun seksuele affaire in 2006.
Het is de eerste strafzaak tegen een Amerikaanse ex-president in de geschiedenis van de Verenigde Staten. Trump heeft de aantijgingen steeds ontkend.
Daniels, wier echte naam Stephanie Clifford is, begon haar getuigenis met het beschrijven van haar opvoeding als kind van een alleenstaande moeder die soms dagenlang verdween. Ze zei dat ze op 17-jarige leeftijd begon met dansen in een club. Trump leunde achterover in zijn stoel, een beetje onderuitgezakt, terwijl hij naar haar keek.
Sponsoring golfholes
Daniels beschreef vervolgens hoe ze Trump ontmoette tijdens een golftoernooi achttien jaar geleden. Ze vertelde dat het bedrijf waar ze op dat moment voor werkte een van de holes had gesponsord van het toernooi waar Trump aan meedeed. "Dat ja, ik weet het, is erg grappig", lachte ze over de ironie dat een firma uit de seksindustrie een 'gat' sponsorde.
Ze sprak Trump kort tijdens een informeel samenzijn van pornoactrices en spelers. Hij reageerde toen een medewerker zei dat Daniels ook films regisseerde. "Oh, jij regisseert ook? Jij moet een slimme zijn", citeerde zij het compliment van Trump.
Passages uit boek
Wat volgde was een gedetailleerde getuigenis over de seks die Daniels zei te hebben gehad met Trump in een hotelsuite. Het ging over zijn pyjama, zijn boxershort, de seksstandjes en dat hij geen condoom droeg. Ondertussen keek de voormalige president, die maar een paar meter verderop zat, nog steeds zwijgend toe met een star gezicht.
Voordat Daniels in de getuigenbank plaatsnam, kregen juryleden teksten te zien uit meerdere boeken van Trump, waaronder een passage die luidde: "Een seksuele dynamiek is altijd aanwezig tussen mensen, tenzij je aseksueel bent."
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
4 uur geleden