Pornosite verliest hoger beroep, beelden moeten in 3 dagen offline
AMSTERDAM (ANP) - Pornosite Xhamster moet binnen drie dagen alle beelden verwijderen waarvoor de personen op beeld geen expliciete toestemming hebben gegeven, meldt Expertisecentrum online misbruik Offlimits. Het expertisecentrum had de zaak aangespannen en meldt woensdag dat Hammy Media, het bedrijf waar de pornosite onder valt, het hoger beroep hierover heeft verloren.
In april vorig jaar oordeelde de rechter al dat Hammy Media alle beelden moest verwijderen als daar door Offlimits een melding over werd gedaan. Volgens Offlimits was de rechter in het hoger beroep een stuk strenger; het mediabedrijf moet nu zelf het initiatief nemen om het beeldmateriaal op te schonen. Als dat niet binnen drie dagen is gebeurd, volgt een dwangsom van 10.000 euro per video. De dwangsom kan in totaal oplopen tot 500.000 euro.
Hammy Media is gevestigd op Cyprus. Het verbod geldt voor alle filmpjes waarin mensen te zien zijn die in Nederland wonen. Ook moeten filmpjes van mensen uit het buitenland die geen toestemming hebben gegeven, in Nederland ontoegankelijk worden gemaakt.
Onbegonnen zaak voor slachtoffers
Offlimits noemt de uitspraak "een overwinning voor de rechten en privacy van slachtoffers waarvan deze naaktbeelden zonder toestemming zijn gepubliceerd". Eerder won het expertisecentrum ook al een soortgelijke rechtszaak tegen vagina.nl.
Volgens Offlimits is Hammy Media een van de grootse pornobedrijven wereldwijd, waarvan de video's maandelijks ruim 30 miljoen keer worden bekeken. "Voor slachtoffers is het door juridische kosten en tijd vaak een onbegonnen zaak om beeldmateriaal van zulke grote platforms weg te halen, laat staan wanneer je er niet eens van op de hoogte bent dat je erop staat", aldus Robbert Hoving, directeur-bestuurder Offlimits. "Pornosites moeten hier verantwoordelijk voor worden gehouden en zelf zorgen dat alles klopt, voor iedereen die erop staat."
Andere sites
Het expertisecentrum zei vorig jaar na te denken over vervolgstappen tegen andere pornosites die zonder expliciete toestemming beelden publiceren. "Deze uitspraak maakt duidelijk dat pornowebsites zelf de verantwoordelijkheid hebben om alleen materiaal online te zetten waarvan heel goed is gecheckt dat er toestemming voor is", aldus advocaat Otto Volgenant, die Offlimits bijstond.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
6 uur geleden