Pornosite verliest hoger beroep, beelden moeten in 3 dagen offline
AMSTERDAM (ANP) - Pornosite Xhamster moet binnen drie dagen alle beelden verwijderen waarvoor de personen op beeld geen expliciete toestemming hebben gegeven, meldt Expertisecentrum online misbruik Offlimits. Het expertisecentrum had de zaak aangespannen en meldt woensdag dat Hammy Media, het bedrijf waar de pornosite onder valt, het hoger beroep hierover heeft verloren.
In april vorig jaar oordeelde de rechter al dat Hammy Media alle beelden moest verwijderen als daar door Offlimits een melding over werd gedaan. Volgens Offlimits was de rechter in het hoger beroep een stuk strenger; het mediabedrijf moet nu zelf het initiatief nemen om het beeldmateriaal op te schonen. Als dat niet binnen drie dagen is gebeurd, volgt een dwangsom van 10.000 euro per video. De dwangsom kan in totaal oplopen tot 500.000 euro.
Hammy Media is gevestigd op Cyprus. Het verbod geldt voor alle filmpjes waarin mensen te zien zijn die in Nederland wonen. Ook moeten filmpjes van mensen uit het buitenland die geen toestemming hebben gegeven, in Nederland ontoegankelijk worden gemaakt.
Onbegonnen zaak voor slachtoffers
Offlimits noemt de uitspraak "een overwinning voor de rechten en privacy van slachtoffers waarvan deze naaktbeelden zonder toestemming zijn gepubliceerd". Eerder won het expertisecentrum ook al een soortgelijke rechtszaak tegen vagina.nl.
Volgens Offlimits is Hammy Media een van de grootse pornobedrijven wereldwijd, waarvan de video's maandelijks ruim 30 miljoen keer worden bekeken. "Voor slachtoffers is het door juridische kosten en tijd vaak een onbegonnen zaak om beeldmateriaal van zulke grote platforms weg te halen, laat staan wanneer je er niet eens van op de hoogte bent dat je erop staat", aldus Robbert Hoving, directeur-bestuurder Offlimits. "Pornosites moeten hier verantwoordelijk voor worden gehouden en zelf zorgen dat alles klopt, voor iedereen die erop staat."
Andere sites
Het expertisecentrum zei vorig jaar na te denken over vervolgstappen tegen andere pornosites die zonder expliciete toestemming beelden publiceren. "Deze uitspraak maakt duidelijk dat pornowebsites zelf de verantwoordelijkheid hebben om alleen materiaal online te zetten waarvan heel goed is gecheckt dat er toestemming voor is", aldus advocaat Otto Volgenant, die Offlimits bijstond.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
3 uur geleden