Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pornosite verliest hoger beroep, beelden moeten in 3 dagen offline

Pornosite verliest hoger beroep, beelden moeten in 3 dagen offline

AMSTERDAM (ANP) - Pornosite Xhamster moet binnen drie dagen alle beelden verwijderen waarvoor de personen op beeld geen expliciete toestemming hebben gegeven, meldt Expertisecentrum online misbruik Offlimits. Het expertisecentrum had de zaak aangespannen en meldt woensdag dat Hammy Media, het bedrijf waar de pornosite onder valt, het hoger beroep hierover heeft verloren.

In april vorig jaar oordeelde de rechter al dat Hammy Media alle beelden moest verwijderen als daar door Offlimits een melding over werd gedaan. Volgens Offlimits was de rechter in het hoger beroep een stuk strenger; het mediabedrijf moet nu zelf het initiatief nemen om het beeldmateriaal op te schonen. Als dat niet binnen drie dagen is gebeurd, volgt een dwangsom van 10.000 euro per video. De dwangsom kan in totaal oplopen tot 500.000 euro.

Hammy Media is gevestigd op Cyprus. Het verbod geldt voor alle filmpjes waarin mensen te zien zijn die in Nederland wonen. Ook moeten filmpjes van mensen uit het buitenland die geen toestemming hebben gegeven, in Nederland ontoegankelijk worden gemaakt.

Onbegonnen zaak voor slachtoffers

Offlimits noemt de uitspraak "een overwinning voor de rechten en privacy van slachtoffers waarvan deze naaktbeelden zonder toestemming zijn gepubliceerd". Eerder won het expertisecentrum ook al een soortgelijke rechtszaak tegen vagina.nl.

Volgens Offlimits is Hammy Media een van de grootse pornobedrijven wereldwijd, waarvan de video's maandelijks ruim 30 miljoen keer worden bekeken. "Voor slachtoffers is het door juridische kosten en tijd vaak een onbegonnen zaak om beeldmateriaal van zulke grote platforms weg te halen, laat staan wanneer je er niet eens van op de hoogte bent dat je erop staat", aldus Robbert Hoving, directeur-bestuurder Offlimits. "Pornosites moeten hier verantwoordelijk voor worden gehouden en zelf zorgen dat alles klopt, voor iedereen die erop staat."

Andere sites

Het expertisecentrum zei vorig jaar na te denken over vervolgstappen tegen andere pornosites die zonder expliciete toestemming beelden publiceren. "Deze uitspraak maakt duidelijk dat pornowebsites zelf de verantwoordelijkheid hebben om alleen materiaal online te zetten waarvan heel goed is gecheckt dat er toestemming voor is", aldus advocaat Otto Volgenant, die Offlimits bijstond.

Meer uit Binnenland

Van Weel ziet vrouwen in Saudi-Arabië snel omschakeling maken

RIYAD (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) is onder de indruk van de veranderingen in Saudi-Arabië. Met name vrouwen ziet hij snel de omschakeling maken, zegt hij tijdens een bezoek aan het conservatieve koninkrijk.

22 minuten geleden
Bontenbal miste bij SGP en CU 'profetische stem' richting Israël

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal kan "ook vanuit de bijbel" niet begrijpen dat de SGP en ook de ChristenUnie niet kritischer zijn geweest over het geweld van Israël in Gaza. Dat zei hij in een verkiezingsdebat tussen de christelijke partijen van het Nederlands Dagblad.

1 uur geleden
Schoof sluit vrijdag in Londen aan bij overleg over Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof gaat vrijdag naar Londen om te praten over steun voor Oekraïne, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst. Bij de bijeenkomst die wordt georganiseerd door premier Keir Starmer is ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aanwezig. Het gaat om een overleg van de zogenoemde Coalition of the Willing, een groep bereidwillige landen.

1 uur geleden
GL-PvdA tegen D66 en VVD: wees duidelijk over slot basispakket

UTRECHT (ANP) - D66 en de VVD moeten duidelijk zijn over het al dan niet "bevriezen" van het basispakket van de zorgverzekering, vindt Tweede Kamerlid Julian Bushoff (GroenLinks-PvdA). De twee partijen gaven door aan het Centraal Planbureau (CPB) om geen nieuwe behandelingen toe te laten tot het basispakket, maar zij komen daar nu op terug.

1 uur geleden
Geen garantie dat zieke kinderen uit Gaza terug mogen

RIYAD (ANP) - Er is "geen garantie" dat de zieke of gewonde kinderen die uit Gaza naar Nederland komen op korte termijn weer terug kunnen, aldus demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD). Israël laat dat tot dusver niet toe.

1 uur geleden
Renovatie Prinsenhof Delft kost 9 miljoen meer dan eerder begroot

DELFT (ANP) - De kosten voor de renovatie van Museum Prinsenhof in Delft vallen 9 miljoen euro hoger uit dan eerder begroot. Dat komt onder meer doordat bouwmaterialen en energie duurder zijn geworden en door "schaarste aan gespecialiseerd vakmanschap", meldt de gemeente.

3 uur geleden
Eerste besmetting van nieuwe variant mpox ontdekt in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Eind vorige week is in Nederland voor de eerste keer een besmetting vastgesteld met de nieuwe variant van de infectieziekte mpox. De patiënt was niet gevaccineerd tegen het virus en was recent niet in het buitenland geweest. Wel had de man seks met andere mannen, meldt demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) dinsdag in een Kamerbrief.

3 uur geleden