Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pornosite verliest hoger beroep, beelden moeten in 3 dagen offline

Pornosite verliest hoger beroep, beelden moeten in 3 dagen offline

AMSTERDAM (ANP) - Pornosite Xhamster moet binnen drie dagen alle beelden verwijderen waarvoor de personen op beeld geen expliciete toestemming hebben gegeven, meldt Expertisecentrum online misbruik Offlimits. Het expertisecentrum had de zaak aangespannen en meldt woensdag dat Hammy Media, het bedrijf waar de pornosite onder valt, het hoger beroep hierover heeft verloren.

In april vorig jaar oordeelde de rechter al dat Hammy Media alle beelden moest verwijderen als daar door Offlimits een melding over werd gedaan. Volgens Offlimits was de rechter in het hoger beroep een stuk strenger; het mediabedrijf moet nu zelf het initiatief nemen om het beeldmateriaal op te schonen. Als dat niet binnen drie dagen is gebeurd, volgt een dwangsom van 10.000 euro per video. De dwangsom kan in totaal oplopen tot 500.000 euro.

Hammy Media is gevestigd op Cyprus. Het verbod geldt voor alle filmpjes waarin mensen te zien zijn die in Nederland wonen. Ook moeten filmpjes van mensen uit het buitenland die geen toestemming hebben gegeven, in Nederland ontoegankelijk worden gemaakt.

Onbegonnen zaak voor slachtoffers

Offlimits noemt de uitspraak "een overwinning voor de rechten en privacy van slachtoffers waarvan deze naaktbeelden zonder toestemming zijn gepubliceerd". Eerder won het expertisecentrum ook al een soortgelijke rechtszaak tegen vagina.nl.

Volgens Offlimits is Hammy Media een van de grootse pornobedrijven wereldwijd, waarvan de video's maandelijks ruim 30 miljoen keer worden bekeken. "Voor slachtoffers is het door juridische kosten en tijd vaak een onbegonnen zaak om beeldmateriaal van zulke grote platforms weg te halen, laat staan wanneer je er niet eens van op de hoogte bent dat je erop staat", aldus Robbert Hoving, directeur-bestuurder Offlimits. "Pornosites moeten hier verantwoordelijk voor worden gehouden en zelf zorgen dat alles klopt, voor iedereen die erop staat."

Andere sites

Het expertisecentrum zei vorig jaar na te denken over vervolgstappen tegen andere pornosites die zonder expliciete toestemming beelden publiceren. "Deze uitspraak maakt duidelijk dat pornowebsites zelf de verantwoordelijkheid hebben om alleen materiaal online te zetten waarvan heel goed is gecheckt dat er toestemming voor is", aldus advocaat Otto Volgenant, die Offlimits bijstond.

Meer uit Binnenland

Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

3 minuten geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

2 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

4 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

4 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

8 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

10 uur geleden