Pornosite Vagina.nl aangeklaagd om illegale naaktbeelden
AMSTERDAM (ANP) - Helpwanted.nl en Stichting Stop Online Shaming klagen de website Vagina.nl aan, omdat de site naaktbeelden zou tonen zonder toestemming van de mensen die in beeld zijn. De dagvaarding is er dinsdag uitgegaan, meldt een woordvoerder van het Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM), waaronder Helpwanted.nl valt.
Op Vagina.nl staat naast professionele porno ook amateurporno, waaronder heimelijk gefilmd materiaal, aldus Helpwanted.nl en Stichting Stop Online Shaming. "Met titels als 'Een verborgen camera bij de H&M' en 'Stiekem ex-vriendin onder de douche filmen' worden beelden online geplaatst die met een verborgen camera gefilmd zijn. Dit is heel bedreigend", zegt bestuurslid Willem van Lynden van SOS Online.
Volgens Van Lynden kan het iedereen die wel eens gebruikmaakt van dit soort gelegenheden overkomen dat ze stiekem worden gefilmd. "Deze beelden worden vervolgens commercieel op internet geëxploiteerd. Dat maakt een enorme inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van de personen die in beeld zijn." Daarbij vindt er volgens directeur van het EOKM, Arda Gerkens, op de site geen enkele leeftijdscontrole plaats, waardoor het ook mogelijk is naaktbeelden van minderjarigen te plaatsen.
Collectief aanpakken
Otto Volgenant van Boekx Advocaten, die SOS Online en Helpwanted.nl bijstaat in de rechtszaak, stelt dat het vanuit juridisch oogpunt duidelijk is dat het online aanbieden van dit soort beelden niet is toegestaan. "Probeer de video’s er maar eens af te krijgen. Voor een individueel slachtoffer is dat heel moeilijk. Om dat makkelijker te maken, pakken wij dit nu collectief aan, namens alle mogelijke slachtoffers."
De Stichting Stop Online Shaming (SOS Online) is opgericht om online vernederingen aan te pakken via gerechtelijke procedures, Helpwanted.nl is een advieslijn voor jongeren die te maken krijgen met online seksueel misbruik.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanaf het Museumplein zijn de demonstranten van het massale Rode Lijn-protest begonnen aan hun mars. Daarmee vragen de deelnemers aandacht voor de oorlog in Gaza en laten ze weten niet achter het Israëlbeleid van het kabinet te staan. Ze roepen het kabinet op om maatregelen te nemen tegen Israël.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein is rond 13.00 uur het Rode Lijn-protest begonnen, waarmee deelnemers aandacht vragen voor de oorlog in Gaza en het kabinet oproepen om maatregelen te nemen tegen Israël. Het plein staat vol met mensen in rode kleding of met rode accessoires.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Centraal en Muiderpoort rijden momenteel geen treinen, nadat een voertuig tegen een spoorwegviaduct is gereden. Daardoor is het treinverkeer tussen Amsterdam en Utrecht en tussen Amsterdam en Hilversum verstoord, zegt een woordvoerder van de NS. Ook het treinverkeer tussen Amsterdam Centraal en Almere ondervindt problemen door de aanrijding. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de problemen tot ongeveer 13.45 uur duren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Museumplein in Amsterdam stroomt vol met in het rood geklede demonstranten die aan het Rode Lijn-protest meedoen. ANP-verslaggevers schatten dat er rond het middaguur duizenden mensen op het plein staan voor de demonstratie, die om 13.00 uur begint. Sommigen hebben borden en spandoeken bij zich, met daarop teksten als 'Zionisme is racisme', 'Geen Nederlandse steun aan apartheid' en 'Palestina Vrij'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen signalen dat er Nederlandse slachtoffers zijn gevallen bij de dodelijke schietpartij in Krakau zaterdag. Het departement staat in contact met de ambassade in de Poolse hoofdstad Warschau en met de politie in Krakau. "Daaruit komt nu naar voren dat er geen Nederlanders betrokken zijn", laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
22 uur geleden