Pornosite Vagina.nl aangeklaagd om illegale naaktbeelden
AMSTERDAM (ANP) - Helpwanted.nl en Stichting Stop Online Shaming klagen de website Vagina.nl aan, omdat de site naaktbeelden zou tonen zonder toestemming van de mensen die in beeld zijn. De dagvaarding is er dinsdag uitgegaan, meldt een woordvoerder van het Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM), waaronder Helpwanted.nl valt.
Op Vagina.nl staat naast professionele porno ook amateurporno, waaronder heimelijk gefilmd materiaal, aldus Helpwanted.nl en Stichting Stop Online Shaming. "Met titels als 'Een verborgen camera bij de H&M' en 'Stiekem ex-vriendin onder de douche filmen' worden beelden online geplaatst die met een verborgen camera gefilmd zijn. Dit is heel bedreigend", zegt bestuurslid Willem van Lynden van SOS Online.
Volgens Van Lynden kan het iedereen die wel eens gebruikmaakt van dit soort gelegenheden overkomen dat ze stiekem worden gefilmd. "Deze beelden worden vervolgens commercieel op internet geëxploiteerd. Dat maakt een enorme inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van de personen die in beeld zijn." Daarbij vindt er volgens directeur van het EOKM, Arda Gerkens, op de site geen enkele leeftijdscontrole plaats, waardoor het ook mogelijk is naaktbeelden van minderjarigen te plaatsen.
Collectief aanpakken
Otto Volgenant van Boekx Advocaten, die SOS Online en Helpwanted.nl bijstaat in de rechtszaak, stelt dat het vanuit juridisch oogpunt duidelijk is dat het online aanbieden van dit soort beelden niet is toegestaan. "Probeer de video’s er maar eens af te krijgen. Voor een individueel slachtoffer is dat heel moeilijk. Om dat makkelijker te maken, pakken wij dit nu collectief aan, namens alle mogelijke slachtoffers."
De Stichting Stop Online Shaming (SOS Online) is opgericht om online vernederingen aan te pakken via gerechtelijke procedures, Helpwanted.nl is een advieslijn voor jongeren die te maken krijgen met online seksueel misbruik.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
8 uur geleden